Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów, jeszcze nie słyszałem aby ktokolwiek po zakupie TDMki był niezadowolony. To krótko mówiąc fajny motocykl do wszechstronnego użytku. Myślę Darek, że jeśli nie trafisz na minę to nie będziesz miał powodów do narzekania i przez długi czas nie będziesz rozglądać się za niczym innym. Jeżdzę swoją (rocznik '93) od roku i wciąż mnie zaskakuje :eek2:

POLECAM TDMkę gorąco!!! :D

... szkoda tylko' date=' że mało sie na niej dzieje, w przeciwieństwie do tej... Na pewno ją ożywię po zakupie. Mam nadzieję, że jeszcze we wrześniu będę śmigał nowym nabytkiem......[/quote']

Liczymy na Ciebie!!! Im więcej osób na forum tym lepiej i tym więcej tematów, odpowiedzi itd.

Pozdrawiam

 

P.S. problemy ze skrzynią (3) w rocznikach '91, '92, '93.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się !!!!!

Dzisiaj przyprowadziłem moją "ślicznotkę" do garażu, przejechałem naszymi pięknymi drogami z życzliwymi kierowcami 400 km i już mam swojego "mastodonta", jak ktoś wcześniej nazwał TDM.Pierwszy raz jechałem tak mocnym (oczywiście dla mnie mocnym), wcześniej miałem zaledwie 50 KM w Freewindzie. NIE MA ŻADNEGO PORÓWNANIA ! Jeden cylinder, to zabawka w porównaniu z tą pszyjemnością z jazdy, która mnie dziś spotkała (a do tego pogoda dopisała!), to na gorąco, jestem trochę zmęczony gdyż wstałem o 4.00 w Gdyni i gnałem samochodem do wielkopolski, aby wrócić o 19.00, teraz piszę popijając browarka i ........... idę spać

Do usłyszenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

jestem w trakcie poszukiwania swojego motocykla po raz pierwzy od 20 lat. Długa ta przerwa, więc cienias jestem straszny jeśli chodzi o współczesną technikę. Ostatnio u handlarza widziałem Yamahę TDM 850 z 1996 roku. Pierwsza rejestracja 1997. Wyglądała bardzo rozsądnie, ale nikt znajomy nie był mi w stanie nic o tym modelu powiedzieć. Wyszukiwarka forum zapodał mi pewną ilość tematów, ale z nic nic nie wynika oprócz tego, że taki motocykl istnieje.

Proszę użytkowników o opinie. Jak to się prowadzi? Jak ochrona przed warunkami atmosferycznymi i witrem? Koszty serwisu, spalnie.

 

Z góry dziękuję

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jest to bardzo przyjemny motocykl w codziennym użytkowaniu (wiem bo sam mam 8) , prowadzi się łatwo i pewnie, a kiedy trzeba to potrafi pokazać pazur (w końcu niecałe 4s do setki). Jest to moto przeznaczone w głównej mierze do turystki więc ochrona przed wiatrem jest dobra - ja nie odczuwam dyskomfortu do 160km/h, ale w razie czego mozesz dokupic podwyższoną szybkę co jeszcze bardziej poprawi komfort. Jest to maszyna dwucylindrowa więc koszty serwisu dotyczące niektórych regulacji są nawet niższe niz innych modeli. Jeżeli wszystko jest dobrze wyregulowane(poziom paliwa, skład mieszanki) to TDMa na trasie nie powinna łyknąć więcej niż 5,5l.

Jednym słowem jest to zajebista maszyna (moze w naszym kraju trochę mało popularna), która przynosi wiele radochy z jazdy - jednak wymaga już pewnego doświadczenia od kierowcy,bo te 83km potrafią niekiedy zaskoczyć.

PS. Nazwanie TDMy typowym enduro to gruba przesada chociażby ze wzgedu na masę i osiągi, które bardziej odpowiadają motocyklom sportowo-turystycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj' date='

ja bym sie w to nie bawił, jeśli preferujesz enduro to możesz brać ale nie jest to popularny moto. co wiąże się z brakiem części itd. ale mogę sie mylić,

 

do czego jest ci potrzebne moto???[/quote']

 

Niestety sie mylisz :D Motocykl jest popularny, ale nie na rynku jednośladów używanych z tego względu, że własciciele niechętnie pozbywają sie tego motocykla ;) Łączy on w sobie osiagi maszyn szosowo-turystycznych z komfortem maszyn enduro :P

 

O czesci bym sie nie martwił, silnik bliźniaczy z modelem XTZ 750 oraz TRX 850 :P

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :D

nic dodać, nic ująć do tego co napisał GeLu3 :lapagora:

bardzo porządne moto, idealnie nadające się na nasze dziurawe drogi

jak taki motocykl Ci pasuje to nic tylko brać

tylko na początku otrożnie z gazem bo to już całkiem spory i mocny motorek jest 8)

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie. Są dla nie bardzo cenne. Dzięki również za linki. Częściowo juz z nich skorzystałem. Za chwilkę doczytam resztę.

Ogladana przeze mnie TDM-ka jets wyprodukowana w roku 1996, pierwsza rejestracja 1997. Przebieg- niecałe 40 tysiecy. W Polsce od niecałego roku. Facet chyba ma pewien kłopot z jej zbyciem, bo dotychczas nie dostała polskiej rejestracji. Pojeździła prawdopodobnie na lewych blachach. Była malowana, więc najprawdopodobniej była porysowana, choć nie dopatrzyłem się innych symptomów typowych dla dzwona, czy konkretnego szlifa. Opony OK. Na jeden sezon powinny starczyc. Kłopot jest jeden (jak dla mnie). To ma byc mój pierwszy motorek po wielu (20-tu) latach przerwy w podróżach na 2oo. Obawiam się deczko tej mocy. Z ceną facet nie chce zejść poniżej 13kPLN. Trzeba doliczyć jeszcze koszty zarejestrowania.... Macie coś jeszcze w temacie, to bardzo proszę.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ceną facet nie chce zejść poniżej 13kPLN. Trzeba doliczyć jeszcze koszty zarejestrowania....

 

Witam,

ja od stycznia tez jestem wlascicielem tdm. 13kPLN za ten rocznik i przebieg to zdecydowanie za duzo, chyba ze skonczyly sie juz zimowe promocje :) . Na allegro jest wystawionych kilka rzuc sobie okiem na ceny.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro rok 1996 to już chyba model 4TX?

Zgadzam się z poprzednikami - super maszyna. Jako wadę podają "nerwową reakcje na dodanie gazu" - mnie to sie baaardzo podoba, ale moze to byc dla ciebie nieco uciążliwe. Wygodna baardzo maszyna turystyczna, na miasto tez przyjemna (siedzi się może nie tyle wysoko, co pionowo, więc nieźle widać), nie nadaje się w teren!!

Wielu użytkowników sprzedaje TDMkę tylko po to, by kupić nowszy egzemplarz! Z częściami kłopotu nie ma. Silnik taki sam jest też w TRX-sie i XTZ-cie. Bierz, tylko nie wiem, czy akurat ten egzemplarz. Podeślij fotki albo linka, bo rzeczywiście chyba drogawo.

 

A, mam artykuł o TDMie z katalogu, a było też w jednym z ostatnich Motocykli z 2005 r Moge jakieś skany podesłac mailem czy jak?

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...