Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

"Proszę użytkowników o opinie. Jak to się prowadzi? Jak ochrona przed warunkami atmosferycznymi i witrem? Koszty serwisu, spalnie."

 

Wiec krotko i tresciwie mowiac - pierwsy TDM nie wyglada, a jezdzi. Te od `96 i wygladaja i jezdza fajnie. Lata sie tym sympatycznie po naszych drogach, a jak dobrze pokrecisz gazem to zdziwisz niejednego na 600 :P

Miejsca siedzace - obydwa, nie powoduja bolu tylka po przejechaniu za jednym podejsciem 800km. Miejsca sporo dla malego i duzego. Krotko mowiac popie**la sie na tym fajnie, niezaleznie od tego czy jedziesz na koniec ulicy, czy z bagazem na Chorwacje. Minusy - tak, TDM potrafi brac olej. Fabryczna szybka jest do kitu - wymiana. Paliwo wciaga od 5 do 8 na 100km. Kretynskie pomysly japonczykow z np. dostepem do akusia - jest pod bakiem.

 

Ale jak chcesz jezdzic, to bierz. Bo jezdzi sie na tym fajnie. Zalowal nie bedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadatkowałem jedną z roku 97' date=' model 98[/quote']

 

No to gratulacje ;)

Normalnie czuję się jednym z ojców chrzestnych :twisted:

Dasz radę bez problemu, tylko na początku ostrożnie z gazem na jedynce przy manewrach i będzie OK. Poza tym tylko sprawdzaj olej - i do zobaczenia na trasie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie czuję się jednym z ojców chrzestnych

 

I słusznie :clap:

 

Do zobaczenia - najpóźniej u Sierżanta!

 

U Sierżanta mnie nie będzie. W tym to czasie będę włóczył się po Wielkich Jeziorach Mazurskich na łajbie z żaglem z bandą niepoprawnych emerytów (będę jednym z młodszych). Tam też jest swojskie EKG.

 

Pozdrówka

 

EDIT>

Zanabyłem. Czekam lepszej pogody, żeby na tym przyjechać od poprzedniego własciciela....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie gadajcie ze gdzies bylo bo co szuaklem to:

 

Napotkane błędy:

 

Nie odnaleziono żadnych wyników. Spróbuj rozszerzyć kryteria szukania. Jeśli szukasz nowych postów od twojej ostatniej wizyty możliwe, że takich nie ma.

 

 

Wiec jakie sa wady TDM tak rocznikowo 1992-1995 (czyli te starsze) ile tys km sa w stanie te silniki zrobic bez kapitalik?

Jak sprawuje sie ten motorek jako turysta?

Co sie sypie najszczesciej itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że było, tylko pszło gdzieś w smieci. Sam zakładałem taki wątek w lutym. Kupiłem TDM 850 po zebraniu dobrych opinii na jej temat. Co do wad, to są to silniki, które lubią wypić czasem ciut oleju. Co do zalet. Silniki przebiegi międzyremontowe osiągają powyżej 100 tysięcy bez problemów. Zawieszenie pozwalające czuć się dobrze na naszych dziurawych drogach. Setkę robi w 4 sekundy. Bez 5 literków wachy na 100 km nie pojedzie, a przy ostrzejszym traktowaniu łyka naawet ponad 8. Z pewnością posiadacze z dłuższym stażem się dopiszą.

 

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronksiu był u mnie i wygniatał d**ą nowe siodło :icon_biggrin:

 

 

Ale mu za bardzo zachwalałem i musi zweryfikowac. Bronx, TDMiarze sa zakochani w swoich maszynkach i rzadko zmieniają, najwyżej na nowsze modele. Co do teho oleju - zamontowac czujnik!! tu Yamaha dała plame, bo to naprawdę groszowa sprawa.

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

No, no Marian!

Ja dzis pamietam Twoja rozmowe z Browarnym, gdzie wymieniles pol silnika czesci godnych ulepszenia z konkluzja, ze "wtedy to byloby idealne moto " :icon_biggrin:.

 

Historie z elektryka, koszem sprzeglowym? Co sie sypalo w Twojej, zanim ja kupiles :P?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosz sprzegłowy w modelach do 1994 - troche stuka i czasem sie sypie. Na allegro za ok. 100-120

Regulator napiecia - a komu sie nie sypie? a do TDMy można od kilku innych moto założyc

Wydechy - sypią sie te niechromowane. Na motobazarze kupilem cały komplet za ile - 250?300? (na e-bayu.de bardzo często są też)

 

A jaka jazda!!!! I patrzę na ciebie z góry, zbyhu! mimo, ze siodła mamy na tej samej wysokości.

Edytowane przez MarianKa

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

E tam, wole CB, w ktorej sie nic nie psuje i po bazarach biegac nie trzeba :lalag: :buttrock: .

Ale co by nie mowic - jechalem na TDM przez 100km i - musze przyznac - nawet przyjemne moto :crossy:.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...