Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Obejzalem dwa motory i juz wiem czego sie mozna spodziewac po ogloszeniach i co to jest wedlug wlascicieli tzw "stan idealny" ale bardzo fajnie mi sie jezdzilo na tych motorach i dalej bede szukal TDM tylko ze na razie trafilem na jeden w fatalnym stanie za 6900 z "94 i jeden skladak za 7000 z "92 czy ktos z was spotkal sie z motorem sprowadzonym na skladaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chcialem sie czegos dowiedziec na temat YAMAHY TDM 850 jestem w temacie kupna i nie wiem bardzo czego sie po tym motorku mozna spodziewac interesuje mnie rocznik 93-96 a nie moge nic takiego znalezc na forum :bigrazz: a jeszcze mam 174 wzrostu i 75kg z gory dzieki za rady i porady czego szukac co jest wada a co norma w tym motorze jak silnik czy lubi sie sypac

Odradzam ci zakup TDM.Oglądałem już 3 szt i wkońcu kupiłem koledze TRANSALPA.Jak dla mnie to jeszcze nie dorosli ci co sprzedają te motory,totalne złomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tdm.pl/

 

http://www.carpe-tdm.net/tdmforum/viewforu...e01d4dfe2c62a9e

 

Pozdrawiam i miłej lektury życzę :icon_rolleyes:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Taju25, napisz prosze gdzie byłes swoim motorkiem, opisz trasy które zrobiłes, pochwal sie sprzetami którymi jezdziłes zanim zasiadłes za sterami cbr...

Mam pewne wątpliwosci... Chetnie poznałbym kogos kto zobaczył trzy motorki i wydaje opinie o sporej rzeszy posiadaczy TDM (kiedys kazdy z nich bedzie zmieniał moto)

Poznałbym kogos kto koledze wcisnał sprzeta raczej srednio nadajacego sie do powaznej turystyki....

Chyba że chodzi o lansowanie sie.. A to przepraszam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz tu link do TDM: http://chudzikj.republika.pl/TDM850.htm Stronka zawiera również opisy innych motocykli z podobnego okresu. Sprzęcior to rzecz gustu, ja bym TDMa nie chcial, źle mi sie na tym siedzi, wygląda pokracznie (ani enduro ani ch... wie co) Nie wiem jak się sprawują silniki przed modyfikacją silnika (taki jaki Cię interesuje) natomiast mogę coś owiedzieć o silniku po 96r. Trwałość itp to podstawa Yamahy ale charakterystyka oddawania mocy tragiczna. Ja o TRXsie powiedziałem, że moc oddaje jak 600, któremu ktoś odciął dwa cylindry - tak pracuje R2 udajacy V2. Przy jeździe po mieście jest uciążliwa z uwagi na fakt, że motocykl w ogóle nie jedzie poniżej 3000rpm, nie skręcisz w prawo na skrzyżowaniu tocząc sie 20km/h na 2 biegu bo zacznie szarpać przy dodaniu gazu. Przy tym manewrze i prędkości musisz zapiąć 1 w wyniku czego niepotrzebnie jeszcze zwolnisz a przy dodaniu gazu bedzie miał ochotę wyskoczyć spod tyłka - trzeba uważać i wyczuć sprzęt. Może mam uraz do TDM, gdyż kiedyś obiłem sobie klejnoty o ten garbaty zbiornik (mimo, że okryty kanapą).

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chcialem sie czegos dowiedziec na temat YAMAHY TDM 850 jestem w temacie kupna i nie wiem bardzo czego sie po tym motorku mozna spodziewac interesuje mnie rocznik 93-96 a nie moge nic takiego znalezc na forum :buttrock: a jeszcze mam 174 wzrostu i 75kg z gory dzieki za rady i porady czego szukac co jest wada a co norma w tym motorze jak silnik czy lubi sie sypac

 

klesie u mnie mata TDM ki sa z nich bardzo zadowoleni

jedan twojego wzrostu, drugi ponad 180 cm

 

kupili je od tego goscia

http://moto.allegro.pl/item158974601_yamaha_tdm_850.html

sprowadza motocykle i rowniez naprawia

 

pozdr

 

cene tego wynegocjowali do 7300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TDM jak najbardziej moto zacne . Po sprzedazy XJ, TDM-a szukalem od wrzesnia. Niestety narobilem mase km, stracilem czas i pieniadze. Nic sensownego nie znalazlem, a co do linku to sory 8000zl za 15 letnie moto to troche przesada w dodatku malowane. Narazie kupilem Diversje na przyszly sezon i postanowilem sobie ze troche dozbieram kasy i moze potem kupie TDM-a po liftingu od 96. Ale raczej na pewno bedzie to moto sprowadzone.W granicach 2000€ mozna juz znalezc w nowej budzie, np tu http://www.motoscout24.autoscout24.de/Publ...x?id=brtdwtrbtz Te co ogladalem w PL to albo po malych przejsciach (wszedzie gleby parkingowe, albo poprostu zajezdzone i dobite). Pzdr.

Piszesz ze kupili go za 7300, hm, kazdy ma rozne podejscie i kazdy czegos innego oczekuje. Ja za gdyby byl nawet za 5500 bym go nie ogladal.

Edytowane przez Zbig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Taju25, napisz prosze gdzie byłes swoim motorkiem, opisz trasy które zrobiłes, pochwal sie sprzetami którymi jezdziłes zanim zasiadłes za sterami cbr...

Mam pewne wątpliwosci... Chetnie poznałbym kogos kto zobaczył trzy motorki i wydaje opinie o sporej rzeszy posiadaczy TDM (kiedys kazdy z nich bedzie zmieniał moto)

Poznałbym kogos kto koledze wcisnał sprzeta raczej srednio nadajacego sie do powaznej turystyki....

Chyba że chodzi o lansowanie sie.. A to przepraszam....

Jasne że powiem gdzie oglądałem.2 szt oglądałem w Kutnie i totalne padaki,napieprzało w silniku tak jakbyś pukał młotkiem w jakieś żelastwo.A ta 3 szt w Łodzi,ta to nawet nie miała na wstępie ochote odpalić jak już zapaliła to obroty na 700.Może twoja jest w b.dobrym stanie.Wcale to nie oznacza że wszystkie są takie jak twoje i takie jak oglądałem[trupy],ale ja na wstępie nie kupił bym TDM.Napisałem ze oglądałem u pośredników.

Nie jestem z tych co się chwalą czym jeżdzili,a jeżdziłem 3 motorami.Nie ważne jakimi,ale ten mały miał 250cm3.Co do trasy jakie pokonałem,to żadne.Jak ktoś prowadzi swoją firme to nie ma czasu zabardzo na dalekie wypady.Teraz jak firme mam już rozkręconą,to mogę sobie coś niedaleka na początek zaplanować.

Pozdrawiam i przepraszam jesli kolega dostał na mnie nerwy.

 

Przepraszam za błędy-asem nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TDM-kę, którą ja jeździłem nie dam złego słowa powiedzieć. Jeśli w oglądanych przez Ciebie coś rzęziło w silniku, to słusznie ją sobie odpuściłeś. Te silniki gładko pracują. Poczytaj sobie podane linki. W jednym z nich znajdziesz ślady mojej byłej TDM-ki.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Kolego Taju25, wszystko w porzadku... Zdecydowana wiekszosc z nas uwaza że te modele którymi aktalnie pomyka to najlepszy i jedynie słuszny wybór. W moim wypadku TDM kupiłem bo nadarzyła sie okazja na dobry sprzet za uczciwe pieniadze... w koncu turystyk no i badz co badz to "Enduro":)

Przyznaje ze tak naprawde zakochałem sie w Niej dopiero po przejechaniu pierwszych 60km... Dla mnie - rewelacja!

Ale tak to juz jest jeden lubi szatynki, drugi blondynki... ;)

A tak w ogóle to zapraszam w Bieszczady i Beskid Niski i na Słowacje niedaleko... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za porady mimo wszystko zostane przy zakupie TDM to jednak wygodny motor kiedys sprobowalem GSX600F i jednak troche meczaca pozycja ale zabawa w miescie przednia:) z reszta co miesiac przybywa mi 700 na kupce to moze na wiosennej lodzi trafie ten po "96 chociaz obawiam sie ze ceny moga pojsc juz w gore bo to juz poczatek sezonu ale szukam dalej a takie moto ktore pokazal kolega Zbig wziabym bez gadania za te pieniadze moze ktos z was sprowadza? bo w koncu zostane z samochodem na ten sezon

 

 

pozdrawiam wszystkich i czekam dalej na cenne uwagi

Edytowane przez popey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykle drożeć raczej nie beda, bo nasprowadzane tego jest w cholerę. Fakt, że zdarzaja sie - jak we wszystkich modelach - egzemplarze padaki, ale nie świadczy to o modelu, a tylko o naszym rynku.

pierwszą TDMę kupilem w kraju, byłem 3 Polakiem i byłem bardzo z niej zadowolony, a sprzedałem w stanie lepszym, niż kupiłem.

Aktualna 900 kupiłem sprowadzoną z Francji.

Szukać trzeba, jak każdego motocykla. Ale jak już trafisz - zsiadac się nie chce!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie moto ktore pokazal kolega Zbig wziabym bez gadania za te pieniadze moze ktos z was sprowadza? bo w koncu zostane z samochodem na ten sezon

W czym problem ? Dochodza koszty transportu i 500- 600zl oplat rejestracyjnych (razem z przegladem). A podalem tylko jedna z pierwszych ofert z netu. Ktos sie chwali ze tanio kupil bo sprzedajacy opuscil mu 500zl. Rozbraja mnie to, tym bardziej ze widac ze moto kombinowane. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...