Skocz do zawartości

Yamaha TDM 850 ( TDM850 ), czyli co jest wart 15 letni motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Miodzio sprzęt :mrgreen:

Zreztą co ja mogę napisać, skoro sam taką mam, w psychologii określa się to mianem reguły zaangażowania :)

A tak na serio, to sprzęt jest git nie dlatego, że go mam, tylko dlatego go mam, że jest git. I serdecznie polecam jako pierwszy sprzęt po 20 latach przerwy. Dla mnie to jest pierwszy sprzęt po 27 latach przerwy (nie wiem, czym jeździłem w poprzednim życiu :mrgreen: ) i jako taki sprawdza się pierwszorzędnie: power w sam raz, nie za mało, nie za dużo, wygodna bestia do miasta, w góry i na autostradę, bezawaryjna i bezproblemowa, plecaczek też powinien być zadowolony, spalanie w normie jak na moc/pojemność/masę, niezłe (jak na tę klasę) i regulowane zawiechy, technika w środku też nie jakaś megakosmiczna i wreszcie jest to sprzęt, który ma jeden z najwyższych współczynników lojalnościowych - tj. zdecydowana wiekszość użytkowników zmieniłaby go tylko na nowszy egzamplarz, jeśli w ogóle.

Fakt, ta cena za ten rocznik to nie rewelacja - ale TDMy się raczej cenią.

Polecam i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie lina? Prosze bardzo:

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=83612797

Rzeczywiście na allegro jest ich ciut więcej. Chyba podzwonię sobie po ludziach. Dzieki Wam za komentarze. Będą dalsze, to też chętnie poczytam.

 

Pozdrówka

 

P.s. Ta "nerwowa rekcja na dodanie gazu".... mam się bać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na http://www.motopasja.ldc.pl tam stoi niezła TDM'a z 97 za 12 tysi, tylko do rejestracji. Stan chyba nie najgorszy, ma jedynie małe wgniecenie na tłumiku. Tylko, że to jest Lublin. Jak chcesz to rzuć maila to prześle Ci fotki tej TDM'y które jeden z forumowiczów mi zrobił, gdzy byłem zainteresowany XJ'ą która u nich stała. Jak narazie dla mnie za mocny na początek, ale potem właśnie myśle o TDM'ce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zuzyciem oleju w TDM?? znam 2 użytkowników - obydwaj mieli TDMy w super stanie i obydwu przy ostrej eksploatacji potrafiło zniknąć koło 1 litra/1000 a nigdy mniej niż 0,5l/1000. A biorąc pod uwagę że to silnik z sucha miską i kontrola stanu nie jest taka prosta to komplikuje to sprawe codziennej eksploatacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest ze zuzyciem oleju w TDM??

 

No jest :oops: Trudno mi tak dokladnie to okreslic, ale na oko to jednak troche mniej niz 0,5l/1000 km - ale zawsze cos. Jesli chodzi o kontrole stanu, coz trzeba wyrobic nawyk gapienia sie w okienko od czasu do czasu, starajac sie przy okazji nie zrzucic sobie sprzeta na glowe :mrgreen:

Generalnie zuzycie oleju jest faktem, ale afery bym tego powodu nie robil :mrgreen:

Bardzej szczegolowo to tu: http://www.tdm.pl/index.php?option=content...w&id=9&Itemid=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierze wyraźnie mniej, niż 0,5 l/1000, a mam przecież babcię z 1992r! No ale ja to porównuję do chłodzonego powietrzem GSa :lol:

 

Poziom sprawdzam bagnetem pod siodłem i nie narzekam. A dorabia mi sie własnie czujnik i lampka ciśnienia oleju, za grosze, a bedzie przydatne.

 

Reakcja na gaz jest bardzo pozytywna, przynajmniej nie zaśniesz w trakcie jazdy :)

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Maszyna stoi u Lichy, rozbebeszył na kawałki, bo nie przepusci żadnej śrubce. Lada dzień bedę odbierał, tylko musze dojazd do garażu odkopać.

 

Przy okazji - reklama. Co do innych aut i motocykli to się nie wypowiadam, ale jeśli chodzi o TDMy to Licha wymiata! Robi te maszyny z zamknietymi oczami, a serwisówki i mikrofisze ma w głowie. Polecam!

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze jeszcze o informację, ile kilosków TDM-ka potrafi przelatać na oponach?

to zalezy od opon i stylu jazdy, pewnie opony w Twoim wieku i do takiego moto powinny wytrzymac mniej wiecej 10000. Ale mowie, zalezy jak jezdzisz, po jakich drogach i jakie opony kupisz. Lepiej wiedziec z ile wykonac regulacje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...