Skocz do zawartości

Skrzynia do dniepra za taką kase??


Puzel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

gosciu od tego magicznego kopniaka kupil ode mnie (robilem porzadki w garazu) - silnik wsk 125, drugi w czesciach i troche innych dupereli do wsk (wszystko wazy blisko 60kg). Bylo to na dwoch osobnych aukcjach i za calosc dal .....

 

136zl :)

 

Musi byc z niego niezly biznesmen :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest czysta profanacja kultowego polskiego zabytku .. za takie brzdactwo i pokrojenie junaka tylko jedno..wyjscie... pluton egzekucyjny i pod sciane....... albo gumowa pałe i lac po tym łbie az zrozumie co najlepszego zrobił....!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boski (J)rumak dla rycerza ;)

http://moto.allegro.pl/item293372526_junak...uzo_czesci.html

 

Hymm bardzo ciekawa koncepcja i jaki lifting.

Powiem szczerze, że mnie się jeden z tych motocykli podoba (ten rat bike poobwieszany łańcuchami). Gdyby nie był zrobiony z Junaka to nawet podałbym rękę twórcy tego monstrum, bo to na prawdę fajny projekt (aaaale jak już mówiłem - Junaka się nie tnie!!!);

 

Ps;

Znalazłem taki silnik - http://www.allegro.pl/item293074900_silnik...a_do_k_750.html

Rozmawiałem wczoraj z gościem przez telefon - i chce za niego lekko ponad 2000zł (jeśli remont był faktycznie uczciwy - to do ceny zastrzeżeń mieć nie można);

Jedna sprawa - jeśli ktoś z was będzie go licytował - to "uczulam" - gość o nicku "saper" podbija cenę (ci goście się znają);

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosc od tego silnika k 750 napisal-" Zawory nowe od T 25 dotarte."

co to za zawory? ktos cos wie na ten temat??

T 25 to białoruski traktor Władimirec. Znając unifikację części w ZSRR to na pewno pasują od razu lub po małek kosmetyce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T 25 to białoruski traktor Władimirec. Znając unifikację części w ZSRR to na pewno pasują od razu lub po małek kosmetyce.

 

Z podobieństw to T25 ma też dwa gary i jest air cooled, z różnic to silnik jest rzędowy i na gnojówkę :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie składa że wczoraj byłem u wujka, który miał eme i znalazł jakieś zawory. Pojechałem, zobaczyłem, obejrzałem i wziełem. Fakt nie było to zawory od emy ale wymiar trzonka i wysokość jest identyczna jak w emce. Po dłuższym namyśle doszedłem do wniostu że są to właśnie zawory od białoruskiego traktora (władka). Myśle że idzie z nich coś zrobić skoro nawet nie trzeba ich skracać a grzybek zawóru ssącego bez problemu idzie przerobić na taki sam wymiar jak w emce. Wydechowy jest identyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://moto.allegro.pl/item293243873_dkw_nz_350_1.html albo koleś nie wie co sprzedaje albo to zwykły handlarz, ciekawy zlepek części a ludzie mimo to ostro licytują, może ktoś wie od czego to ma przedni widelec?

Półki przodu przypominają Pannonię - ale same lagi są inne (może jakiś angol?);

A ludzie licytują, bo ta Dekawa na żeliwny silnik, a "żeliwniaków" nie ma zbyt wiele.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta DKW ma ramę od Iż-a i nie wiadomo ile z jej silnika jest niemieckie. Wygląda to bardziej na wariację na temat DKW niż na moto za które można dać 3,5 tyś PLN, nie wiadomo jaką cenę osiągnie ale płacić tyle za siedzenia, błotnik, zbiornik i tabliczkę znamionową od DKW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta DKW ma ramę od Iż-a i nie wiadomo ile z jej silnika jest niemieckie. Wygląda to bardziej na wariację na temat DKW niż na moto za które można dać 3,5 tyś PLN, nie wiadomo jaką cenę osiągnie ale płacić tyle za siedzenia, błotnik, zbiornik i tabliczkę znamionową od DKW?

Sorki, ale to nie jest rama z Iża - nie ma wahacza (bo w 49-ce był wahacz + suwaki - takie dziwactwo) - no chyba, że gość przekombinował sobie suwaki z jakiegoś innego moto - ale wątpię, żeby mu się chciało. IŻ 350 miał chyba sztywny tył - a innych suwakowych Iży nie kojarzę, więc nie przychodzi mi do głowy od czego może to być rama...

Poza tym ważnym aspektem jest tu żeliwny blok silnika - a to raczej rzadko się spotyka na aukcjach.....

Edytowane przez Paolo350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ta DKW ma ramę od Iż-a i nie wiadomo ile z jej silnika jest niemieckie. Wygląda to bardziej na wariację na temat DKW niż na moto za które można dać 3,5 tyś PLN, nie wiadomo jaką cenę osiągnie ale płacić tyle za siedzenia, błotnik, zbiornik i tabliczkę znamionową od DKW?

Rama jest od DKW nie od IŻ-a, tylko została w latach 50-tych zmiękczona z zastosowaniem części od Iża (suwaki ale bez wahacza). Przód to też element od innego pojazdu. Takie przeróbki robiono w tamtych czasach powszechnie, aby motocykl unowocześnić. Sprzęt stał do teraz, bo wcześniej nie było chętnych nawet na wpełni oryginalne DKW, ale taeraz i za takim sztruclem ludzie szaleją. Takie już zrobiły się czasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...