Skocz do zawartości

TankBag rysuje zbiornik


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm

co ta torba to tandeda troszke. Ja mam magnesowa i juz sie bujam z nia 2 lata i ani na tej furce, ani na poprzedniej rys zadnych nie było. Jak magnesy masz mocne to polecałbym podszycie jej i bedzie git, bez zadnego oklejania baku.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateuszm, a jakiej firmy jest ten tankbag? Zebym wiedzial od czego trzymac sie z daleka bo tez zastanawiam sie nad kupnem.

 

Tankbag jest z Louisa, ale w gruncie rzeczy jest OK. Zrobię jakiś patent z tą folią albo szmatką i będzie po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod sakwy, walki, itp. zgadzam sie, taka folia jest ok, ale na bak jej nie naklejam, bo brzydko to wyglada, ja z tankbagiem smigam tylko na wyjazdy wakacyjne, wiec raz na jakis czas, wtedy wiadomo, moto zaladowane, pieknie nie wyglada, wiec owijam sobie wtedy bak ta zwykla folia spozywcza, najlepiej JAN :icon_mrgreen: i po wyjezdzie ja sciagam, sladu nie zostawi i bedzie wszystko tak jak byc powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taka folia nie spowoduje, że tankbag gorzej się będzie trzymał? :icon_mrgreen: Bo jeżeli tak, to ja już wolę mieć tych parę rys na baku.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Przejechałem zaledwie 300 km a już widać kilka niewielkich rys na zbiorniku.

Macie jakies sposoby przeciwdziałania temu problemowi?

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Jak chodzę to mi się buty zdzierają... myślicie że jak sobie podkleję buty folią (taką grubą albo blachą ) to wolniej będą się zdzierały? Albo jak inaczej przeciwdziałać zdzieraniu butów... bo zrobiłem dopiero parę km a już widać ślady zużycia. :lalag:

 

bo jeśli chodzi o tankbag to wożę na zbiorniku, i się rysuje, i niech tak będzie... wolę te rysy niż folie na zbiorniku (wyglada jak nie przymierzajac folia na meblach w domu albo na siedzeniech w aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna tez załozyc torbe na miejsce pasazera ;) jak tak zrobiłem.... tylko wiecie... jak by przyszło kogos zabrac t o pojawia sieznów problem z bakiem i rysami... no cóż tak jak pisali poprzednicy.. polecam folie samoprzylepną :) chyba najlepszy patent :lalag: pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e-e

można kupić taką torbę, która nie rysuje. um nie o dziwo sprawdziło się coś marki b-square, sprzedawane onegdaj w lidlu :buttrock:

po drugie kwestia czystości: drobinki kurzu na baku działają jak papier ścierny, więc...

i trzy: zakładanie i zdejmowanie - jeśli będziesz zakładał/zdejmował bez przesuwania torby po baku, to problem będzie w znacznym stopniu zminimalizowany

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy nie daloby sie przerobic zwyklego plecaka na tankbag. Teoretycznie wystarczyloby kupic kilka magnesow i powszywac od srodka.

 

Da się, ale nigdy nie będzie to prawdziwy tankbag. Kumpel znalazł gdzieś takie mega mocne magnesy i zrobił sobie z plecaka torbę na zbiornik. Ale to raczej taka prowizorka :bigrazz: Poza tym tankbagi są podszyte takim materiałem który się nie ślizga a plecak nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby nakleić tą folie na Tankbag-a... Do magnesu powinna trzymać a nic nie bedzie szpeciło baku..

Pozdrawiam

Naklejenie folii na bak ma za zadanie odseparowanie trącego tankbaga od lakieru. Jeśli przykleisz folię do torby wtedy trzeć o lakier będzie ta folia. Czy to dobre rozwiązanie? Raczej nie.

 

e-e

można kupić taką torbę, która nie rysuje. um nie o dziwo sprawdziło się coś marki b-square, sprzedawane onegdaj w lidlu :bigrazz:

To gites, że torba za grosze dobrze się spisuje ;)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast cos przyklejac na bak, lepiej podkleic same magnesy cienka guma. Np. wycieta z gumowej rekawiczki.

Ja tak mam i nic mi nie rysuje. Podstawowa zasada jest sprawdzenie samych magnesow przed zalozeniem na zbiornik, jesli pier... ja byle gdzie to wiadomo ze magnesy lapia opilki itp. Jesli sa czyste to nic nie rysuje. Na takich podklejonych (cienka i gladka guma) widac kazdy okruch, wystarczy przetrzec reka. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale nigdy nie będzie to prawdziwy tankbag. Kumpel znalazł gdzieś takie mega mocne magnesy i zrobił sobie z plecaka torbę na zbiornik. Ale to raczej taka prowizorka :banghead: Poza tym tankbagi są podszyte takim materiałem który się nie ślizga a plecak nie...

Moze byc prowizorka, chociazby do dojazdow do pracy, zeby plery nie bolaly. Ale i tak na wszelki wypadek poczekam do wiosny, az w Lidlu bedzie oferta motocyklowa. Moze wychacze jakis tankbag :icon_mrgreen:

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gites, że torba za grosze dobrze się spisuje :icon_mrgreen:

 

spisywała. póki dało się zaczepić... niestety, wśród rozlicznych zalet rs ma tą wadę, że zbiornik wujki helmuty zrobiły z plastiku :/ i aż po rok 2006 nie ma _rozsądnego_ tankbaga do bmw: jak widziałem kichę za ciężkie pieniądze, którą sprzedają do r1200gs, to aż mi się żal esoxa zrobiło...

 

a b-square ma o ile pamiętam paski do wyjęcia, znaczy szelki, spod spodu i jest wtedy plecakiem. da się wyhaczyć np na allegro w cenie około 100zeta

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...