Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

a widzieliście to ?

http://allegro.pl/kask-ls2-ff393-1-convert-white-bialy-nowosc-roz-m-i4505222106.html

 

w tym momencie zaczynam rozważać między szczękowcem a integralem

 

Masz na myśli patent na unoszoną szczękę ? To nie nowość

 

http://allegro.pl/kask-motocyklowy-shark-evoline-3-uni-mat-black-xl-i4464351539.html

 

jest też sporo podobieństw w tych kaskach.

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w szopie wala mi się Boxer z taka obkręcaną koparą. Ze starości to juz pewnie zeżarły go robale :)

Tak więc nowatorstwo to żadne. Prędzej patent sprzed 20 lat wygasł i hiszpanie sie skapowali.

(poza tym ten boxer jakoś wygląda a nie takie coś jak z kreskówek japońskich)

Edytowane przez rozkosmany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam takie cudo, ale właśnie od sharka - ciekawa alternatywa dla dwóch kasków. Chcesz to masz otwarty, a jak ci się znudzi to jeden ruch ręka i jest zamknięty. Ja jesemt zadowolony- wprawdzie w lecie latam w otwartym bitwellu ( kolor broka,t wiadomo +10 do lansu ;) ), ale na wiosne, jesień shark.

<p>była mz - była xj600s - była vn800 - była vl 800 - był Road King 1550 - był Fat Boy TC 96 - była Electra TC - był Night Rod - był Heritage Softail TC jest Electra i Softail Springer - malina. :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po przymierzałem ostatnio trochę kasków i już mówię co następuję:
1. Shoei Neotec - jak na razie najlepiej mi leży 2099 zł

2. HJC RPHA MAX EVO dobra cenę mi oferują za niego ok 1600 zł (po rabacie)
3. X-Lite X-1003 - muszę go jeszcze raz przymierzyć, ale odczucia porównywalne z C3 PRO cena 1500 zł (po rabacie)
4. SCHUBERTH C3 PRO - ciśnie mnie w czubek głowy (uczucie jakbym miał kamień między głowa a kaskiem)
Kaski chciałbym kupić dwa dla siebie i plecaka. Ważną sprawą jest kwestia łączności między mną, a dziewczyną, telefonem, nawigacją (ewentualnie innymi kierowcami)

Co sadzicie o pierwszych dwóch pozycjach ? Ciężki wybór przede mną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Po przymierzałem ostatnio trochę kasków i już mówię co następuję:
1. Shoei Neotec - jak na razie najlepiej mi leży 2099 zł

 

2. HJC RPHA MAX EVO dobra cenę mi oferują za niego ok 1600 zł (po rabacie)

3. X-Lite X-1003 - muszę go jeszcze raz przymierzyć, ale odczucia porównywalne z C3 PRO cena 1500 zł (po rabacie)
4. SCHUBERTH C3 PRO - ciśnie mnie w czubek głowy (uczucie jakbym miał kamień między głowa a kaskiem)
Kaski chciałbym kupić dwa dla siebie i plecaka. Ważną sprawą jest kwestia łączności między mną, a dziewczyną, telefonem, nawigacją (ewentualnie innymi kierowcami)

 

Co sadzicie o pierwszych dwóch pozycjach ? Ciężki wybór przede mną.

 

Mam Shoei Neotec i jestem z niego bardzo zadowolony. Mierzyłem sporo kasków i tylko ten leżał idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem od Uwexa Jeta. Potem zakupiłem Nolana N43 air z odpinaną szczęką . Ten kask okazał sie bardzo dobry , w dodatku dokupiłem system intercom dedykowany do tych kasków. Mała wada to trochę świszczy wiatr o dźwignie blendy przeciwsł.

Teraz po 6 latach uzytkowania będąc w Berlinie Louisie trafiłem na przecenę Nolana N91 i zakupiłem na razie 1 sztukę na próbę za 800zł. Kask o wiele cichszy niż poprzednik, no i całkiem dobrze leży na głowie. Nic nie uciska, a wyściólka jest dobrze wyprofilowana. Przełożyłem intercoma i już nie wracam do N43 air. Trzeba będzie dokupić drugi do kompletu. Myślę , że za tą kasę nie kupię nic lepszego. A 500 euro za schuberta c3 to ja dziękuję. Nie wierzę że jest 4 razy lepszy od Nolana. Miałem go na głowie i według mnie za mcno mnie ściskał. Może tak jest bezpiczniej , ale nie powalił mnie na kolana.

Kazdy musi sam przymierzyć i wybrać. Ja wybrałem znowu Nolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A 500 euro za schuberta c3 to ja dziękuję. Nie wierzę że jest 4 razy lepszy od Nolana. Miałem go na głowie i według mnie za mcno mnie ściskał. Może tak jest bezpiczniej , ale nie powalił mnie na kolana.

Kazdy musi sam przymierzyć i wybrać. Ja wybrałem znowu Nolana.

Obecnie C3 w louisie kosztuje https://www.louis.de/artikel/schuberth-c3/204828?partner=hurra ale to tylko tak w nawiasie :wink:

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 400euro. Ale to i tak mam dwa nolany za jednego szuberta c3.

A skoro wywołałes mnie do tablicy do zapytam jak się sprawuje GTR. Miałem zamiar kupic , ale długo szukałem ładnego egzemplarza i w międzyczasie trafiła się BMW , więc nabyłem, ale ciągle myslę o tej kawie. Napisz co na plus , a co na minus. No i oczywiście ile pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 400euro. Ale to i tak mam dwa nolany za jednego szuberta c3.

A skoro wywołałes mnie do tablicy do zapytam jak się sprawuje GTR. Miałem zamiar kupic , ale długo szukałem ładnego egzemplarza i w międzyczasie trafiła się BMW , więc nabyłem, ale ciągle myslę o tej kawie. Napisz co na plus , a co na minus. No i oczywiście ile pali.

Zeby nie robic tu zamieszynia wyslalem Tobie troche na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Aby nie tworzyć nowego tematu podepnę się tutaj ze swoim pytaniem. Mam nietypowy problem, związany z dopasowaniem kasku. Otóż praktycznie wszystkie kaski szczękowe, które mierzyłem na giełdzie (około 15 - 20 typów) są na mnie za ciasne (choć łeb wydaje się mały). Problem jest w tym, że kształt głowy mam taki, że na wysokości skroni średnica łba to około 63 - 64 cm, a niżej, na wysokości policzków i szczęki gęba jest szczupła. Przez to kask, który nie gniecie na górze, na dole jest zupełnie luźny, tak, że po bokach można by między ścianki kasku, a policzki włożyć po dwa pączki. W efekcie kask który nie gniecie lata na głowie jak chce. Aby nie latał musi cisnąć na górze. Efekt jest taki, że ciasny kask już po kilku minutach powoduje ból głowy i marzy się o jak najszybszym zdjęci go.

Pytanie do Was mam takie, czy znacie producenta, który robi kaski szczękowe luźniejsze na górze, a ciaśniejsze na dole. Powiem, że np. kaski LS2 rozmiar XL i XXL też są na mnie za ciasne. Zresztą wszystkie kaski, które mierzyłem na ostatnim wrocławskim bazarze, były albo za ciasne, a jak nie gniotły na górze, to latały. Nie mierzyłem tylko Nolana.

Co doradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to rozwiązanie załatwia problem, ale dać za kask 2500 zł, to będzie trudno: http://allegro.pl/kask-shoei-neotec-borealis-tc-3-roz-m-fvat-23-i4745451600.html , by nie powiedzieć, że to połowa wartości mojego "nowego" motoru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że kształt głowy mam taki, że na wysokości skroni średnica łba to około 63 - 64 cm, a niżej, na wysokości policzków i szczęki gęba jest szczupła.

Mam tak samo ale w rozmiarze 62-63. No może bez dwóch pączków ;)

Przypasował jedynie starszy Schuberth C2 w rozmiarze XL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...