Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Nie chodzi o zapożyczanie się bo bez przesady te kilka stów różnicy nie robi tylko nie wiem czy jest sens od razu szaleć tym bardziej, że jeździć będę na 125cc więc bez szaleństw no i wiele osób twierdzi, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem jakości więc po co płacić 2tys za skorupę jeśli można kupić nie gorszą za ok 1tys. BMW System 6 za drogi, Caberg Modus i HJC IS max II chyba za nowe bo jeszcze ciężko o nich opinie znaleźć a kupię to co użytkownicy chwalą.

 

Na chwilę obecną HJC RPHA max, Nolan N90 lub 91.

Arcer a co powiesz o Shark Openline, Caberg Justissimo GT, Caberg Duke, Airoh SV55S (absolutnie nie przeszkadza mi, że to starszy model)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Airohu SV wiem tylko od forumowiczów, że ponoć jest niezły, ale te opinie czytałem parę lat temu. Osobiście nie jeździłem - spodziewam się zresztą, że chwalili je ludzie po wcześniejszych doświadczeniach z jakimiś Uvexami i innymi kaskami sprzed dekady; wówczas mógł szokować, ale Airoh robi dobre kaski offroadowe, a te uliczne już bardzo różnie...

Openline jest wykonany dość surowo ale podstawowe wyposażenie ma (to jeden z tańszych kasków z pinlockiem w komplecie!) i w miarę na głowie leży. Duke jest trochę wygodniejszy (wg mnie) , tylko waga nieco większa, a Justissimo to w ogóle jeden z wygodniejszych kasków w tej klasie, no i ma lepszą od pozostałych skorupę. A propos skorup - to oczywiście nieprawda że kupisz skorupę tak samo dobrą za 1000 zł i za 2000 zł, ale rzeczywiście na 125 nie odczujesz różnic aerodynamicznych i wielu innych zalet kasku z wyższej półki - to wychodzi powyżej +/- 140 km/h.

 

Co do wieku konstrukcji kasku: nie ma tak dużego znaczenia, gdy kupujesz kask z włókna szklanego i jego odmian (kompozytów), ale miej to na uwadze przy wszelkich termoplastycznych skorupach. Tu podobnie jak z oponami: nie kupuj 3-4 letnich, gdy chcesz pojeździć jeszcze ze 3 sezony bo minie 5 lat od produkcji - umowny termin graniczny dla utraty właściwości skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczegół ale jednak zapytam - czy faktycznie kolor kasku nie ma znaczenia?

Nie mówię o bezpieczeństwie bo tu wiadomo, że jaskrawe i żywe kolory będą lepiej widoczne ale o nagrzewaniu się i zachowaniu w czystości.

W czarnych latem będzie dużo cieplej ale nie będzie aż tak widać wszystkich wyłapanych po drodze owadów? Czy to raczej bzdura i nie ma różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kaski w kilku kolorach i jeśli chodzi o nagrzewanie, to ma to duże znaczenie gdy zostawiasz skorupę na motocyklu na dłuższy czas... w tym kraju problem raczej nas nie dotyczy :wink:. Jakakolwiek wentylacja rozgoni ciepłe powietrze w środku po kilkuset metrach, chyba że jedziesz w ruchu miejskim, tam jest to ważne. Do miasta biały, chyba że znajdziesz lustrzany :) (były parę lat temu takie "orzeszki" w moto-akcesoriach).

Co do widoczności to wiadomo, biały jest dobrym wyjściem ale od czasu jak jeżdżę w żarówie fluo, nawet w deszczu rzadziej zdarza się, by ktoś mnie nie zauważył. Biały kask za to ciągle kojarzy się z policją i może dać dobre efekty w ruchu ulicznym :).

Co do czystości, to polecam grafiki w połysku. Sprawa jest prosta: im bardziej skomplikowana grafika, tym mniej na niej widać robale. Na jednolitym połysku wszystko widać jak na dłoni, ale i zawsze wiadomo gdzie trzeba doczyścić. Mam też drugi kask w czarnym macie i tu już jest dużo trudniej, umycie kasku zajmuje ze 3 razy więcej. Do czyszczenia takiego syfu polecam preparat Motula do wizjerów, dość silny ale jeszcze nie powoduje uszkodzenia szyby.

Najgorsza męka to biały mat, jak dotąd widziałem to tylko w Schubertcie S2 i w szczątkowych ilościach w dwóch modelach Sharka. Problemem jest nie tyle trudność mycia, co odbarwianie na zółto od robactwa. Taki kask trzeba szczotkować niemal codziennie. Co ciekawe, grzeje się dużo słabiej niż czarny w połysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koniecznie napisz co wybrałeś .

 

Zdecydowałem się na Nolana N91 (Classic lub z jakimś malowaniem) i do końca tygodnia zamawiam........ chociaż mam mały dylemat bo model N104 to już jest TOP i zbiera same bdb opinie a jest do kupienia za dosłownie kilkadziesiąt zł więcej niż N91 czyli różnica żadna... Aczkolwiek N91 wizualnie bardziej mi się podoba... ehh jak baba (bez urazy!).

Na pewno będzie biały bo do spokojnego jeżdżenia po mieście będzie lepiej widoczny i mniej się będzie grzał (a w przyszłości jak zajdzie potrzeba kupię drugi garnek - czarnego integrala na trasy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nolana N104 ....... nie jestem z niego w pełni zadowolony, dosyć głosny, paruje no i po sezonie zaczął wode przypuszczać jak jedzie się w deszczu ........

 

 

Mój brat zaczyna jazdę na moto i też zdecydował się na ten kask. Po tej wypowiedzi chyba mu go odradzę? ktoś potwierdza info?

Klaudiusz którą szczękę teraz brałbyś pod uwagę?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Klaudiusz trafiłeś jakiś wadliwy egzemplarz?

 

Faktycznie te kąty widzenia są na duży plus dla N104 ale przez to wygląda (moim zdaniem) jak dla kosmonauty ;)

Domyślam się, że różnice pomiędzy N91 a N104 są znaczne i na pewno warte więcej niż te kilkadziesiąt zł różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mój brat zaczyna jazdę na moto i też zdecydował się na ten kask. Po tej wypowiedzi chyba mu go odradzę? ktoś potwierdza info?

Klaudiusz którą szczękę teraz brałbyś pod uwagę?

 

Pozdro

 

Ja nie mam problemów z parowaniem ani przepuszczaniem wody (przy długiej jeździe w ulewie może zdarzyć się kilka kropel). Co do głośności ciężko mi się wypowiedzieć bo nie mam dużego porównania. Natomiast wielkość wizjera jest po prostu za*eb*sta. I nie obchodzi mnie jak to wygląda z zewnątrz, przecież oglądam go tylko od wewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może taki model mi sie trafił, miałem poprzednika i byłem bardzo zadowolony. Jeszcze jedna wada to że pinlock obtarł mi szybkę od srodka ........

 

Pewnie cos zmienie za jakis czas ale nie mam pojęcia na co ..... jestem okularnikiem więc wyboru dużego nie ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy kolego benben ale to dość przeciętny kask z tego co piszą użytkownicy, jak "trochę" kosztował to tym bardziej niedobrze bo jego ceny nie szukając za dużo wahają się między 300 a 600zł (nowy oczywiście) co jak na kask to raczej bardzo niewiele a przede wszystkim nie jest to kask szczękowy a ten wątek takich dotyczy ;)

 

Ja jak już wspominałem zdecydowałem się na Nolan N91 (w wersji Revenge czyli Classic z malowaniem) w kolorze białym i czekam niecierpliwie na dostawę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...