Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

porównując ceny w detalu to n90 był nawet droższy ;)

subiektywne odczucia:

Nolan lepiej wykonany, skorupa mniej tandetna

wyścióła podobnie

pin-lock w standardzie (do HJC można było dokupić dodatkowo - za chyba stówkę)

zastanawiałem się nad n104 ale przekalkulowałem sprawę i uznałem, że szczęka otwierana po mimośrodzie nie jest dla mnie priorytetem i nie jest warta różnicy w cenie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caberg Duke - lepiej wyposażony ale gorzej dopasowany.

Ostatnie sztuki zeszłorocznych Sharków Evoline - nietypowy, ale jak nie robisz szybkich przelotów, będzie ok.

Airoh Phantom - podobnie jak IS-Max 2.

Scorpion EXO-920 - jeżdżę w poprzednim modelu i za tę kasę jest spoko

 

Dokładając parę złotych możesz wyrwać HJC SY-MAX III, czyli chyba najtańszą szczękę z włókien szklanych (dodatkowo producent deklaruje, że powstała w oparciu o testy w tunelu aerodynamicznym; kolega jeździ w takim na "sporcie" - BMW R1100S i nie narzeka)

 

Ogólnie szczęki w tym przedziale cenowym będą się różniły tak jak auta kompaktowe: każdy ma ulubione marki i uważa je za zdecydowanie lepsze od pozostałych, ale i tak wszystkie są na podobnym, raczej średnim poziomie wykonania. Wcześniej w temacie na pewno wspomniano o najfajniejszych szczękówkach, ale to od 1900 zł w górę. Jeśli planujesz zakup moto z niewysoką szybą, to odpuść sobie te średniej klasy szczękowce i weź półsportowego integrala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też rozglądałem się za Cabergiem, ale dałem sie namówić na LS2 FF 324 METRO.

Po przejechaniu w nim 350 km mogę już go wstępnie ocenić (podkreślam, że punktem odniesienia jest dla mnie Caberg RHYNO, którego używałem 8 lat:

 

PLUSY:

- dobre wyposażenie: za 560 zł masz: blendę, pinlock, zapięcie mikrometryczne, ładny design

- bardzo wygodny i dobrze dopasowany (chociaż to pewnie bardzo indywidualna kwestia)

- dobrze pracujące mechanizmy zarówno szczęki, wizjera i blendy

- duże pole widzenia

- wygodny dla "okularników"

- dobra wentylacja (zaślepki w szczęce które można wyciągać)

- blokada otwartej szczęki (podwójna homologacja)

 

MINUSY:

- jest dość głośny (chociaż ja mam szybę i jest całkiem znośnie, jednak na trasy pow. 20-30 km wypadałoby zakładać stopery)

- domknięcie na "klik" wizjera niczego kompletnie nie zmienia

- do teraz nie wiem jak odpiąć wizjer (chociaż to może ja jestem głąb)

 

Nie jeździłem jeszcze z pinlockiem, jednak jeśli okaże się przydatny, to uważam, że kask jest wart swojej ceny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rozglądałem się za Cabergiem, ale dałem sie namówić na LS2 FF 324 METRO.

Po przejechaniu w nim 350 km mogę już go wstępnie ocenić (podkreślam, że punktem odniesienia jest dla mnie Caberg RHYNO, którego używałem 8 lat:

 

PLUSY:

- dobre wyposażenie: za 560 zł masz: blendę, pinlock, zapięcie mikrometryczne, ładny design

- bardzo wygodny i dobrze dopasowany (chociaż to pewnie bardzo indywidualna kwestia)

- dobrze pracujące mechanizmy zarówno szczęki, wizjera i blendy

- duże pole widzenia

- wygodny dla "okularników"

- dobra wentylacja (zaślepki w szczęce które można wyciągać)

- blokada otwartej szczęki (podwójna homologacja)

 

MINUSY:

- jest dość głośny (chociaż ja mam szybę i jest całkiem znośnie, jednak na trasy pow. 20-30 km wypadałoby zakładać stopery)

- domknięcie na "klik" wizjera niczego kompletnie nie zmienia

- do teraz nie wiem jak odpiąć wizjer (chociaż to może ja jestem głąb)

 

Nie jeździłem jeszcze z pinlockiem, jednak jeśli okaże się przydatny, to uważam, że kask jest wart swojej ceny!

 

 

Dzięki za info. Myślałem o tym LS2, dokładnie o tym modelu http://allegro.pl/kask-motocyklowy-szczeka-ls2-ff324-metro-czarny-xl-i6201707767.html

Z tym,że firma LS2 od zawsze kojarzyła mi się z jakąś taką niższą jakością niż odpowiedniki znanych firm w tym zakresie cenowym.

Myślałem o:

-LAZER Paname / Z-line

-Shark Openline

-Airohu SV55 lub Mathisse lub Rides.

 

Caberga mam sam, model Konda, 2 lata się sprawował git, później stało się coś dziwnego, zaczeła punktowo głowa boleć po zrobieniu 80 km. Trzeba przerwać jazdę i odpocząć, i tak co 80-100 km. Masakra. Motocykl ten sam, cuda na kiju już robiłem z tym kaskiem i nie pomogło. Czas na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten model co w linku, tylko w czarnym macie.

U mnie w RHYNO rozlazła się wyściółka, a konkretnie gąbka między wyściółką a wypełnieniem kasku, jednak po 8 latach wiernej służby wybaczam mu :biggrin:

Jeśli natomiast chodzi o jakość tego LS2, to jestem bardzo mile zaskoczony. Resztę ocenię dopiero po 2-3 sezonach. Jak na razie uważam, że tak wyposażonego kasku innej marki nie kupię za taką kasę.

No i nie jest to najtańszy ABS:

 

Kaski LS2 wytwarzane są w technologii HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology Resin). Jest to technologia łącząca poliwęglan z żywicą polimerową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hałas na podobnym poziomie, wentylacja o niebo lepsza, mniej telepie łbem przy dużych prędkościach no i w cenie 560 zeta masz pinlock. Lepsze zapięcie (mikrometryczne) i zdecydowanie większa blenda (opuszczana po lewej stronie kasku).

Dodatkowym niewątpliwym plusem są ceny części:

- wizjer - ok 60 zł

- blend - ok 35 zł

 

Sam nie miałem przekonania i chciałem szukać DUKE'a, jednak za to samo wyposażenie musiałbym zapłacić 800 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...