Jump to content

Arcer

Forumowicze
 • Content Count

  1,337
 • Joined

 • Last visited

About Arcer

 • Rank
  MOTONITA - leżący na baku
 • Birthday 06/15/1989

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • I like
  Disney, motocykle
 • Skąd
  lubelskie

Osobiste

 • Motocykl
  BMW K1200GT
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

846 profile views
 1. Podstawowe pytanie, jaki to model? Integral czy szczękówka?
 2. Używam Rukki całosezonowo od 10 lat i nie chcę innej marki. Na warunki jesienne rozważ modele ze stałą membraną, a jeśli to możliwe, z wprasowaną membraną. Dla zwiększenia uniwersalności możesz poszukać stroju z podpinką z Outlastu (uwaga, w wielu modelach Outlast jest tylko z kurtce, a przydałby się też w spodniach). Przy dobrej bieliźnie termicznej możesz kupić wersję bez wlotów wentylacyjnych - bez obaw, poniżej 25 stopni nie ma takiej potrzeby. Od siebie mogę jeszcze polecić kołnierz z Gore-texu w kilku modelach Rukki, ale jeśli masz w kasku mało miejsca na szczękę (i np. mikrofon), kup kominiarę z kołnierzem z oryginalnym materiałem Windstopper (ośmiokątna czerwona etykieta). Tu też zaufałem tej samej marce i sprawdzała się nawet przy grudniowych przejażdżkach.
 3. Doskonały wybór. Stosunkowo tanie rękawice dadzą radę, a kask kup bardzo dobry - idź tą drogą :).
 4. Po mojemu to masz bardzo błędne założenia (nie wiem kto Ci takie rzeczy do głowy nawkładał, ale jak instruktor, to zmień szkołę). Na początek stykną Ci letnie rękawice, bezpieczne kupisz za 200 zł a za 300 to świat i ludzie. Zaoszczędzone 100-200 zł dorzuć do kasku, z którego najlepiej wywalić blendę. Skoro szukasz kasku bezpiecznego, to nie wiem jacy ludzie Ci proponowali kaski, ale jeśli żaden nie pokazał jak ugina się skorupa nad blendą w kasku za 1000 zł, radzę zmienić sklep. Przymierz sobie najtańszy model Shoei (da się kupić za nieco ponad 1200 zł) i porównaj to z kaskami z blendą za 1000 zł. Jest przepaść w kategorii komfortu po kilkudziesięciu minutach od założenia na głowę.
 5. W kurtce i spodniach mam membrany ale często jeżdżę bez. Mówiłem tu jednak o dodatkowych przeciwdeszczówkach na wierzch. Mój komplet nie ma niestety możliwości założenia membrany na zewnątrz, jak w Heldzie Carese. Najwyraźniej na wyspach masz większy wybór. Moje podpowiedzi dotyczyły tego, co jest dostępne w Polsce. Odzieży Triumph niestety nie znam (chciałbym poznać ).
 6. Moje doświadczenia z membranami w motocyklówce są dokładnie odwrotne. Wszystko tańsze od gore-texu to straszna kaszana. Nasłuchałem się o przeciekających membranach od wielu ludzi, a sam od kilku lat jeżdżę w starym komplecie i nie było dotąd potrzeby dokupowania przeciwdeszczówki. Mam taki plan dopiero przed ewentualną wyprawą po Skandynawii. Hakuna jest niezła, ale zamiast niej wziąłbym Carese II. Revit Sand mierzyłem, leżało to nieco lepiej niż stare modele Richa (nowego nie znam, może jest lepiej skoro już mają Gore w ofercie). Od siebie z całą pewnością polecam poszukiwanie spodni ze skórzanymi wstawkami (bardzo poprawiają trzymanie motocykla kolanami).
 7. Nie rozumiem po co Ci te 3 warstwy. Nigdy nie skorzystasz z podpinki ocieplającej :). Zamiast kupować 3 warstwy z marną membraną, kup coś z wypinanym Gore-texem. Obskoczysz tym cały sezon, a przy okazji będzie dobrze leżeć (nie tak, jak workowate trójwarstwówki). Hardy Pro możesz spiąć z dowolnymi spodniami Rebelhorn, Ozone, Held itd. Pytanie tylko, po co to robić... Tylko spodnie Patrol będą jako tako dawały radę. Pozostałe modele Rebelhorna to tragedia i wielowarstwowe worki na kartofle.
 8. Zależy to od prędkości i szyby w motocyklu. Jeździłem w ramach testów w meshowej kurtce Rukka Airider - w upałach była wybawieniem nawet w mieście, ale byle mżawka i już byłem mokry. Aktualnie śmigam w kurtce Rukka z wypinaną membraną i otwieranymi wlotami. W niedzielę jeździłem w deszczu i nie wpinałem nawet membrany - w deszczu zamykałem wloty. Oczywiście to nie wystarcza - trzeba jechać powyżej 90-100 km/h i podnieść nieco szybę w moto.
 9. Held Carese ani H-G Tuareg nie są laminatami. Laminaty to odzież z membraną wprasowaną, a nie wypinaną. Weź pod uwagę, że HG w ubiegłym roku zbankrutowało, więc w razie problemów nie uda się u nich skorzystać z gwarancji.
 10. R-PHA 10 jest nadal niezłym kaskiem i w komplecie zdarza się ciemna szyba. Moi znajomi fani ulicznych modeli Shoei po testach Rpha na torze wyrażali się pochlebnie o jego wentylacji. Może warto.
 11. Jeśli ma być lepsza wentylacja, to raczej integral, najlepiej sportowy. Możesz sprawdzić HJC FG-17, a jak się uprzesz na blendę to FG-ST. Byłem też zadowolony z wentylacji szczękowej w Scorpionie EXO-1000, a ponoć nowsze modele (EXO-1200, EXO-1400) też są pod tym względem niezłe. Oczywiście bez blendy nawiew będzie dużo lepszy (EXO-R2000 jest super). Świetne pole widzenia jest w Schubertcie R2. Niestety jeszcze nie miałem okazji przetestować wentylacji (napiszę jak się uda pojeździć). Masz w avatarze zdjęcie w HJC R-PHA 11... Co się stało że szukasz czegoś gorszego?
 12. Czekałem na jakąś realną recenzję takiego produktu. Dzięki! Kombinowałeś z podpięciem tego jako słuchawki interkomu, czy używałeś tylko do odsłuchu muzyki?
 13. Jak znajdziesz to wrzuć tu link... Choć obawiam się że bez wizyty w sklepie się nie obejdzie. Na stronie producenta można tylko zamówić papierową wersję.
 14. W papierowym katalogu Held są podane wartości, które ochraniacz przenosi na drugą stronę. Prawie w każdej sytuacji d3o jest lepsze, ale z punktu widzenia użytkownika przede wszystkim jest dużo bardziej komfortowy. O ile przy ochraniaczu pleców ma to niewielki wpływ, to reszta (szczególnie biodrowe) są znacznie wygodniejsze.
×
×
 • Create New...