Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Tak na szybko,machnąłem tylko 100 km w C3 PRO i tak: kask super wykonany , materiały miłe, szczękę można otwierać i zamykać jedną ręką, blenda ładne działa. Bez pinlocka przy 13C szybka dawała radę i nie parowała. Co do hałasu to przy oryginalnej szybie w Multistradzie 1200 za cicho nie jest, jak stanę na podnóżkach jest dużo, dużo ciszej więc będę szukał innej szyby lub jakiegoś deflektorka. Ogólnie po 100 km mogę powiedzieć,że kask fajny, ale dupy nie urywa



mrymku testowałeś dzisiaj?

Edytowane przez modem

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem ok 250 km.

W porównaniu do starego multiteca, c3 pro ma tak mało miejsca w środku-subiektywnie, głośność - rzeczywiście nie urywa, zamykanie - shoei łatwiej się zamykał jedną ręką, noszę okularu i na koniec jazdy uszy bolały mnie strasznie. Będę próbował innych okularów, bo tu porażka i wręcz chęć sprzedaży kasku.

A zestaw dedykowany src gorzej się obsługuje niż zwykłą scalę .

Ktoś powie, że same minusy, ale pozytywnie zaskoczyła blenda, wykonanie.

Edytowane przez mrymek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ciśnie to odczekaj trochę. Musi sie dopasować. Zawsze można dognieść. Głośność kasków to już chyba jest legendarna. Ja mam LS2 FF370, biały ze szczęką. Mimo sporej szyba i tak hałas jest duży. Naj bardziej słyszę dźwignię od blendy. Jak przysłonię jest ciszej. Jak zapytałem przedstawiciela na targach to odpowiedział, że za tani (500pln). :banghead: I dlatego głośny.

Grzeczni po śmierci idą do nieba. Niegrzeczni po śmierci idą tam gdzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać , że zapięcie strasznie pije w grdykę, wnerwiało mnie to już po przejechaniu 100 km. Mam nadzieję , że jest jakaś regulacja.

Mrymku zapięcie nie wkur..a ?

Yamaha Virago '91 -> Suzuki Bandit 600 '01 -> Suzuki Bandit 1200 '04 -> Kawasaki 636 '03 -> Kawasaki ZX-10R '04 -> Triumph Daytona 675 '08 -> Kawasaki ZX10-R '04 ->Yamaha R1 '09 -> Yamaha R1 '10 -> BMW G450X '08 + Triumph Bonneville T-100 '12 ->Ducati Multistrada 1200S + Triumph Bonneville T-100->KTM SUPER DUKE GT + Triumph Bonneville T-100 + Aprilia Tuono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem HJC RPHA Max Evo i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ;)

Jakość materiałów jak i wykonanie ok... sprawdzałem go w tunelu powietrznym (Louis :) ) i byłem pod wrażeniem jak dobrze jest uszczelniony i wytłumiony, bo prędkość wiatru ustawiona 130km/h i nic nie podwiewało, świszczało i ogólnie cisza :biggrin:

Chyba już wybrałem nowego szczękowca, a mój HJC FG-14 może odejść na emeryturę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :)

 

Ja od prawie 10 lat jeżdżę w Caberg Rhyno.

Kask pozostawia trochę życzenia, trochę ze mną przeszedł (kilka przygód, kontuzji i złamań) i nadal go lubie.

 

Planuje kupić kask na kolejne 5-10 lat.

 

Czy różnica między Cabergiem Rhyno 2006r a Cabergiem Duke (lub innym szczękowym modelem Caberga) jest duża różnica?

 

W testach super extra wychodzi N104 ale wypowiedziach użytkowników można znaleźć również kiepskie informacje.

Biorę pod uwagę również Numo.

Pytanie czy warto inwestować w HJC RPHA (duża stabilność przy większych prędkościach i cisza)

Neotec i C3 raczej poza zasięgiem cenowym...

 

Pozdrawiam,

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś kto ma doświadczenie z AGV Numo Evo?

 

Byłem przymierzyć N104 i Neotec.

 

Neotec - pierwsze wrażenie super, trochę uciskał policzki

N104 - zawija mi się jedno ucho podczas zakładania, strasznie to denerwujące. Chyba nie jest to kształt do mojej głowy.

 

Pozdrawiam,

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przymierzałem HJC RPHA Max Evo i bardzo pozytywnie mnie zaskoczył ;)

Jakość materiałów jak i wykonanie ok... sprawdzałem go w tunelu powietrznym (Louis :) ) i byłem pod wrażeniem jak dobrze jest uszczelniony i wytłumiony, bo prędkość wiatru ustawiona 130km/h i nic nie podwiewało, świszczało i ogólnie cisza :biggrin:

Chyba już wybrałem nowego szczękowca, a mój HJC FG-14 może odejść na emeryturę ;)

 

Jakie tam jest zapięcie ??

Też się do niego przymierzam ale podobno zapięcie jest tylko DD a to mi się średnio podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie tam jest zapięcie ??

Też się do niego przymierzam ale podobno zapięcie jest tylko DD a to mi się średnio podoba.

Zapięcie jest mikro i powiem, że bardzo wygodne. Kask zamówiony, teraz czekam na paczkę :)

 

Zapięcie DD jest przy integralu RPHA ;)

Edytowane przez Bart3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jeździł już ktoś w HJC SY-MAX III ?

 

Cena niższa niż RPHA, a jakoś wykonania na pierwszy rzut oka wewnątrz taka sama jak nie lepsza.

Szybka bez dodatkowego zamknięcia, bez pinloka ale cena 800 PLN niższa.

 

Pozdrawiam,

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł mój HJC RPHA Max Evo i malowaniu ZOOMWALT i rozmiarze "M" :)

Wcześniejszy HJC też miałem "M", więc i ten leży idealnie, sprawdzałem jeszcze dla pewności w sklepie przed zakupem...

Jakoś wykonania bardzo dobra, wyściółka miękka i miła w dotyku, widoczność super, w zestawie jest pinlock, który trzeba tylko zamontować (łatwizna), nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, przyłbicę można podnieść jak i otworzyć jedną ręką, przy zamykaniu jest charakterystyczny "click"...

Zamontowałem sobie dzisiaj intercom Cardo , który działa teraz dużo lepiej niż w poprzednim HJC FG-14 ;)

Jutro prawdopodobnie pierwsze testy w trasie, bo dzisiaj nie ma pogody :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...