Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zupełną nowością w kaskach szczekowych jest AGV NUMO - nowość na rok 2012. Kask ma po nacisnięciu przycisku samo-otwierająca się szczękę, jest dobrze wycidzony, szybka od poczatku z Anti-Fogiem, przystosowany do montaży Bluetooth, wykonany z lekkich materiałów i ma dobrą wentylację. Cena to 999zł, co jak na ta półkę jest całkiem przyzwoita.

 

Są dostępne rozmiary M z koloru białego, czarnego i czarnego matu.

www.4motos.pl

 

Internetowy sklep motocyklowy. Najlepsze marki w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą stopery :) W trasę bez nich się nie ruszam. Dzięki temu N103 również przy większych prędkościach daje radę.

 

 

...

 

Co wg. Ciebie oznacza określenie większe prędkości ?

 

Jako użytkownik N103 stwierdzam, że powyżej 120-130km/h robi się głośno, także ze stoperami.

Powyżej 160-180km/h jest **** głośno.

Faktem jest, że w tym zakresie szybkości i wyższym, nie ma cichych kasków. Są tylko głośne i cholernie głośne.

Istotny też jest rodzaj motocykla, z owiewkami czy bez, pozycja, wysokość szyby ...

 

 

Co do AGV Numo. Nie podany jest ciężar kasku, także jeden rozmiar skorupy nie rokuje wygodnego użytkowania. Zwłaszcza użytkownikom z rozszerzeniem X w rozmiarze czaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N103 Nolana jest bodajże w dwóch skorupach.. i zdecydowanie go polecam, bardzo przyzwoicie zrobiony, z skórzanym podbródkiem żeby nie podwiewało (w końcu Policja jeździ w białych Nolanach i to nie tylko w Polsce) cena nie wiele wyższa od agv..http://motofactory.pl/pl/p/NOLAN-N103-N-COM-CLASSIC-05/814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AGV ma skorupę z HIR-TH (wysoce wytrzymały termoplastik). Nolan N103 ma 4 gwiazdki w SHARP, NUMO podobnie. Na pewno Nolan ma większe doświadczenie w produkowaniu kasków szczekowych, niż AGV, ale odnośnie modelu NUMO - mega postęp. Widoczne przewagi nad N103 to mniej ruchliwa szczęka po zamknięciu i jej naciskaniu oraz system samootwierającej się szczęki - to jest postęp. Wystarczy odblokować szczękę i samoczynnie otwiera się do maksymalnego poziomu. Dodatkowo ma bardzo ciekawy wygląd. Mechanizm szyby i blendy zapożyczyli z już sprawdzonego modelu Stealth SV. Więcej info znajdziecie na http://agv-sklep.pl/index.php?p220,kask-agv-numo-szczekowy-2011

www.4motos.pl

 

Internetowy sklep motocyklowy. Najlepsze marki w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że Nolan wypuścił już jakiś czas temu N104 (z powiększonym w pionie polem widzenia). Ten patent z samoczynnie podnoszoną szczęką w AGV przypomina mi samoskładającą się boczną kosę w chińskich skuterach... więcej szkody niż pożytku. Można przywalić szczęką w futrynę drzwi na stacji :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Nolana N90, albo wyżej wspomniane modele. Zresztą przejrzenie tego tematu chyba sporo Ci objaśni :).

W tańsze bym się nie pchał, bo po FG-15 będziesz zawiedziony.

 

PS. Zerknij na fc-moto.de, do niedzieli jest 10% obniżki na wszystko (nawet ceny już obniżone), więc może wyrwiesz coś lepszego za te pieniążki.

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wg. Ciebie oznacza określenie większe prędkości ?

 

Jako użytkownik N103 stwierdzam, że powyżej 120-130km/h robi się głośno, także ze stoperami.

Powyżej 160-180km/h jest **** głośno.

Dla mnie standardowe prędkości autostradowe na TDM są w przedziale 140-160 i wg mnie N103 nie jest głośny z tym, że mam podwyższoną szybę + deflektor.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Od 3 lat używam Uvexa GT370 - to jest kask z podnoszoną szczęką.

W tym roku uszkodziły mi się mocowania szczęki z 2 stron. Naprawiłem ale szczęka już się nie trzyma w górze tak jak powinna, tylko opada - więc mnie też czeka wymiana kasku.

Ja jestem zdecydowany na zakup kasku z otwieraną szczęką ze względu na dużą wygodę podczas długich podróży.

Moimi faworytami są:

1. SCHUBERTH C3

2. SHARK EVOLINE SERIES 3

3. ROOF BOXER/DESMO

4. NOLAN N91 lub N104

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 lat używam Uvexa GT370 - to jest kask z podnoszoną szczęką.

W tym roku uszkodziły mi się mocowania szczęki z 2 stron. Naprawiłem ale szczęka już się nie trzyma w górze tak jak powinna, tylko opada - więc mnie też czeka wymiana kasku.

Ja jestem zdecydowany na zakup kasku z otwieraną szczęką ze względu na dużą wygodę podczas długich podróży.

Moimi faworytami są:

1. SCHUBERTH C3

2. SHARK EVOLINE SERIES 3

3. ROOF BOXER/DESMO

4. NOLAN N91 lub N104

Dzięki,

Tez myślę o szczękowcu i tez podobne zestawienie biore pod uwagę.

Jeszcze raz dzięki za sugetie.

A inni chcą się podzielić ? :)

Edytowane przez adriatom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wielu lat używam trzech kasków w zależności od celu jazdy i warunków atmosferycznych.

 

Pierwszy, który kupiłem to:

UVEX de ville - pięknie prezentujący się ale niestety tylko do jazdy dookoła komina, ponieważ przy większych prędkościach można się udusić. Jeszcze dodatkowa wada to przestrzeń tworząca się pomiędzy paskiem a częścią twarzy pod uchem. Raz mi tam zaparkował szerszeń i nawet nie chcę opisywać co się działo.

Drugi to:

SCHUBERTCH J1 - super, super. Przede wszystkim cichy i zakres widoczności jak w kasku otwartym a nawet lepiej. Jedyna wada to, że zakupiłem go w kolorze czarnym i stojąc w korku w słoneczne dni mózg paruje.

Dlatego też zakupiłem:

NOLAN air n43 w kolorze białym - dobre wietrzenie. Trzeba dokupić wkładkę na szybę przeciwpotliwą. Dla mnie olbrzymia wada, że jest bardzo głośny.

 

To tyle w temacie, Adriatom wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latalem w uvex boss 3000 , juz nie pamietam w jakis HJC ,a od dluzszego czasu schuberth s1 i od okolo czterech lat w c3 i mysle ze przy schubercie zostane.Co prawda miesiac temu szyba w c3 pekla na mocowaniu pinlocka , no ale jak przystalo na porzadna firme wymienili na nowa bez zbednej gadki.

Acha , moge powiedziec ze schuberthy sa jednym z najcichszych kaskow w jakich ja latalem do tej pory , przynajmniej w moim przypadku.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widzieliście to ?

http://allegro.pl/kask-ls2-ff393-1-convert-white-bialy-nowosc-roz-m-i4505222106.html

 

w tym momencie zaczynam rozważać między szczękowcem a integralem

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...