Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym się podpięła do tematu o kasku, tylko z trochę innej perspektywy.

Zakup motocykla planuje, lecz chciałabym zacząć kompletować części ubioru powoli, i miałam taki pomysł by zacząć od kasku. Plan jest taki, żeby poznać osobiście kogoś, móc czasem przejechać sie choć na miejscu pasażera, bo akurat zdażyło mi się tak, że nikt z moich znajomych nie jeździ. Co myślicie na ten temat, i jaki kask polecalibyście w moim przypaku? Myślałam nad szczękowym, ale z drugiej strony, te któr przeglądałam drogie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym się podpięła do tematu o kasku, tylko z trochę innej perspektywy.

Zakup motocykla planuje, lecz chciałabym zacząć kompletować części ubioru powoli, i miałam taki pomysł by zacząć od kasku. Plan jest taki, żeby poznać osobiście kogoś, móc czasem przejechać sie choć na miejscu pasażera, bo akurat zdażyło mi się tak, że nikt z moich znajomych nie jeździ. Co myślicie na ten temat, i jaki kask polecalibyście w moim przypaku? Myślałam nad szczękowym, ale z drugiej strony, te któr przeglądałam drogie były.

drogie to znaczy ile ? Bo niestety ale pozadne kaski malo nie kosztuja... hmm szczekowy a jakiego rodzaju ma byc to motorek bo nie przypuszczam, ze sport ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo wypadł, jak kask tylko dla niedzielnago pasażera puki co, był to bodajrze ten http://www.motocombo.pl/produkt-4597-29_55.html

I szczerze to jednak chciałabym sport, ale to chyba w odległej przyszłości. I czy uważacie moje myślenie za sensowne? Czy jednak powinnam zacząć od motocyklu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo przeczytania kilku tematów na forach oraz artykułów nie jestem nadal pewna czy dobrze rozumiem różnice pomiędzy integralnym kaskiem, a szczękowym. Rozumiem to w ten sposób, iż szczękowy ma otwieraną szybkę przez o umożliwia wg mnie wykonywanie niektórych czynności takich jak np. komunikowanie się oraz "zaczerpnięcie świeżego powietrza" bez zdejmowania kasku. Kas integralny, z tego co rozumiem jest całkowicie zamknięty, nie rozumim tylko co oznacza możliwość odchylenia szybki w takim przypadku, ani jak to wygląda. Po sklepach jeszcze nie chodziłam, gdyż chciałam najpierw mieć coś upatrzone, więc nie miałąm możliwości wypróbować.

Czy w dobrych katogariach odbieram różnice? Bo takie właśnie myślenie skłoniło mnie jednakdo poszukiwań szczękowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to w ten sposób, iż szczękowy ma otwieraną szybkę przez o umożliwia wg mnie wykonywanie niektórych czynności takich jak np. komunikowanie się oraz "zaczerpnięcie świeżego powietrza" bez zdejmowania kasku. Kas integralny, z tego co rozumiem jest całkowicie zamknięty, nie rozumim tylko co oznacza możliwość odchylenia szybki w takim przypadku, ani jak to wygląda.

 

Kask szczękowy ma odchylaną... całą szczękę. A integralny tylko szybę. Oczywiście w szczękowym możesz też odchylić samą szybę - bez otwierania szczęki

 

To jest kask integralny:

http://www.hurt-mix.com.pl/sklep/galerie/s...lny-hel_238.jpg

 

a to szczękowy:

http://www.scigacz.pl/cache/imgs/_750/gall...k_szczekowy.jpg

http://www.motocyklmania.com/grafiki/inne/akc-0161.jpg

http://www.moto-akcesoria.pl/images/zdjecia/kaski/203717.jpg

Edytowane przez Batman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dokladnie tak jak Batman powiedzial...

 

Idz do sklepu i zobacz, przymierz jak wygladaja te kaski. Wiesz, jezdza co niektorzy na sportach w szczekowcach ...ale uwazam, ze bardziej typowym kaskiem na sporta jest integralny i osobiscie nie wyobrazam sobie ubrac szczekowca na sporta.

 

Integralny jest rowniez bardzo wygodny, szyba sie podnosi normalnie. Jak dla mnie nawet lepszy od szczekowca. Ale jak juz mowilam zobacz, przymierz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) osobiscie nie wyobrazam sobie ubrac szczekowca na sporta.

 

no, kupa luda nie wyobraża sobie jazdy na chopperku w integralu, a inna kupa to robi bez obciachu :icon_mrgreen: szczękowiec jest wygodny przede wszystkim dla okularników - nie trzeba zdejmować do zakładania, w drugiej kolejności na potrzeby nieskrępowanej konwersacji przy zatrzymywaniu. można też jeździć z otwartą szczęką po mieście w upalne dni, ale tego zabrania każdy producent takich kasków (nie liczę modeli specjalnie zaprojektowanych do takiej jazdy)

inna sprawa, że gdyby nie szkła, chyba nie zdecydowałbym się na szczękowca. obecnie są już integrale z blendą p-słoneczną, a przecież kask służy do jazdy a nie do gadania :) mimo wszystko zaś integral jest zazwyczaj lżejszy i cichszy, a porównywalnej klasy - jednak też ciut tańszy

 

do zakupu na początek (do plecaczkowania) proponowałbym jakiś niedrogi integral, typu lz6 (mimo jego wad użytkowych), albo wymienionego w innym wątku ps400 uvexa. kaski przyzwoitych firm, znośne użytkowo, niedrogi - w razie zmiany po zakupie motocykla, albo rezygnacji z planów, nie będzie bardzo szkoda straconej kasy. za resztę do ceny ww. airoha kupić motocyklowe buty i rękawice, pomyśleć nad kurtką i spodniami. nie w samym kasku motocyklista jeździ...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawą dyskusję prowadzą między sobą młodsze koleżanki :)

Ja w uzupełnieniu do tego co napisał Batman, kask szczękowy jest duuuuużo głośniejszy niż integral i to jest powód że nie nadaje się na sporta. Szum powietrza wymaga stosowania zatyczek do uszu juz od predkości około 100km/h. Ja używam Caberga Ryno do jazdy typowo turystycznej, czyli w warunkach drogowych prędkości "nieco" :icon_mrgreen: ponad 100km/h. Jest głośno, ale moja xj nie jest sportem i jesli jeszcze nie wiesz jaki motocykl kupisz to raczej wstrzymaj sie z zakupem kasku. Dla mnie Ryno jest moim pierwszym szczekowcem, wczesniej jeździłem na cięższym motocyklu w kasku otwartym - miałem nim wypadek i na twarzy została blizna, dlatego jestem przeciwnikiem kasków otwartych a zwolennikiem ze względu na jazde turystyczną, szczękowców za rozsądne pieniądze a za taki uważam Ryno.

wygląda tak: http://moto.allegro.pl/item425647337_caber...w_kartonie.html

Tak na koniec ja rozumiem jazda turystyczna w zakresie predkości jakie mozna uzyskać w toku normalnego ruchu drogowego czyli tak do 150km/h w trakcie wyprzedzania lub niestety u nas małej prostej. Jesli ktoś jest pociskaczem autostradowym to faktycznie tylko integral. Mam nadzieje że nieco pomogłem. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w uzupełnieniu do tego co napisał Batman, kask szczękowy jest duuuuużo głośniejszy niż integral (...)

 

wnioskujesz po swoim, pierwszym i pewnie jedynym szczękowcu w jakim jeździłeś. prawdę napisałbyś twierdząc, że rhyno (niska półka cenowa, zauważę nie przez złośliwość, tylko dla ścisłości - trudno wymagać ideału) jest dużo głośniejszy - w innych przypadkach nie jest to już tak oczywiste. jeden drugiemu nierówny: opis mathisse'a, proponuję porównać z lepszymi. nie wiem jak podany wyżej cezanne, ale np. mój justissimo ma sporo elementów wyciszających, m.in. solidną osłonę pod brodą, itd. opis w tym samym miejscu co wyżej, jest tam też np. opis sc66 airoha, który aktualnie ma znacznie obniżoną cenę, jeśli to kogoś interesuje. oczywiście szczękowiec będzie zasadniczo głośniejszy, ale bez przesady

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzałam różne szczękowce: Caberg(różne modele), Airoh, HJC, ale w tych akurat coś mi nie pasowało. AGV Longway był bardzo wygodny ale nie posiadał blendy co dla mnie ma duże znaczenie. Najwygodniejszy wydał się Nolan 103. Ale poważnie zastanawiam się jeszcze nad Schuberthem Concept i C2. Nolan podoba mi się wizualnie, Schuberth-czas zatrzymał się w miejscu:( Ale jakość i wykonanie przemawia na korzyść Schuberta....Za to system zapięcia szczęki jest chyba bardziej intuicyjnie pomyślany w Nolanie(na środku)a w Schubercie wydaje się bardziej skomplikowany(z lewej strony)-ale może to kwestia wyrobienia sobie pewnego nawyku?

Stoję przed wielkim dylematem-będzie to zakup na dłuższy czas. Przeważnie będę jeździć po mieście :biggrin: Co wybrać???

A może jest jakiś ranking szczękowców z blendami? Poproszę o link,bo nigdzie się nie doszukałam.

 

 

Dodatkowo mam jeszcze jeden problem-otóż obwód mojej głowy to 55,5cm, więc wychodzi na to, że powinnam wybierać rozm. S, jednak z czasem kaski się "rozbijają". Czy zatem wybrać rozmiar XS licząc na to, że po pewnym czasie się ułoży/dopasuje(jest możliwe, że zmieni swoją szerokość o 1 do 1,5 cm)?? Jak to jest z kaskami w/w firm?

 

pozdrawiam :notworthy:

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo wypadł, jak kask tylko dla niedzielnago pasażera puki co, był to bodajrze ten http://www.motocombo.pl/produkt-4597-29_55.html

 

linka do testu cezannee

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...