Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

ja zakupiłęm Airoha mathesse RS i jetsem zadowolony :icon_mrgreen:

 

duzo w nim nie przejezdziłęm ale poki co swietnie sie sprawuje:)

 

moze troche paruje ale to jets chwilowe i zaraz pieknie odparowywuje no:)

 

blenda sie swietnie sprawuje zapiecie super łatwo odpinalny pieknie ukryty przycisk otwierania szczeki noi ten amt mrrrr xD

"Jak każdy włoski sportowy sprzęt z dusza i mocnym charakterem..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłęm Airoha mathesse RS i jetsem zadowolony :icon_razz:

 

taaak za ta cene to nieodwarzyl bym sie byc niezadowolonym... hehe

 

ja zakupiłem NAXA i spicuje sie swietnie duzo cichszy od LAZERA lżejszy no i wyglada niezle :]

motocykle to nie wszystko liczy się pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem NAXA i spicuje sie swietnie duzo cichszy od LAZERA lżejszy no i wyglada niezle :]

 

płaci ci ktoś za reklamowanie tego dziadostwa czy ki pieron..? już drugi temat o kaskach, w którym reklamujesz to badziewie :icon_razz:

swoją drogą zauważę, że kask nie jest zasadniczo do "wyglądania", tylko zapewnienia bezpieczeństwa. obyś nie musiał się nigdy przekonać, jaka jest w tym względzie różnica między markowym produktem, a tym chińskim nocnikiem...

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płaci ci ktoś za reklamowanie tego dziadostwa czy ki pieron..? już drugi temat o kaskach, w którym reklamujesz to badziewie :)

swoją drogą zauważę, że kask nie jest zasadniczo do "wyglądania", tylko zapewnienia bezpieczeństwa. obyś nie musiał się nigdy przekonać, jaka jest w tym względzie różnica między markowym produktem, a tym chińskim nocnikiem...

jsz

 

 

a widze ze ktos tu sie denerwuje za bardzo... mozesz sobie cos na uspokojeniu kupic... ja tylko pisze swoja opinie na ten temat! a jesli ty lubisz jezdzic w nocniku na gowie to juz mnie nie obchodzi! a pozatym ze kask ma mnie ochronic to musimi sie podobac jesli mam w nim jezdzic!

 

pozdrowienia dla nerwowych moderatorów

Edytowane przez carroll

motocykle to nie wszystko liczy się pasja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podoba mi sie ten topic. Chciałbym się zapytać tutaj, bo nie ma sensa zakładac nowego topica czy ktoś miał doczynienia z Probiker'em KX2 ? Łysy chyba miał takowy? Wujko mi przywiezie taki kask z niemcowni tam wchodzi troszke taniej niz u nas. Mam nadzieje, ze nie bedzie taki zły ten kask. Wiadomo pewnie,że to nie ta półka co Airohy czy tam Shoei, ale jak ktoś miał doczynienia z tym sprzętem to niech pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probiker - Dolna półka przejeździłem pół sezonu w takim i moje doświadczenie jest takie że na ciepłe dni jest ok, jak się robi chłodno to paruje jak głupi. Do tego zapięcie takie sobie ponieważ długość regulujesz jak np. paski w pleceku i niestety potrafią się luzować i żeby np. dociągnąć to trzeba zdjąć garnek z głowy i poprawić.

 

Miałem w nim jedną wywrotkę na szkoleniu przy niewielkiej prędkości i dał radę znaczy jest porysowany (szybka też) głowa w całości :icon_rolleyes: .

 

Generalnie go zmieniłem ponieważ:

jest trochę za duży

paruje

ma niewygodne zapięcie

nie ma blendy

trafiłem Airoha SV55 za śmieszne pieniądze (<500zł http://www.moto-center.pl/ jedna uwaga jak ktoś będzie zamawiał jest to wersja Sport tego kasku czyli nielakierowana, bez podbródka, w zestawie nie ma wklejanego anti-foga)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam, bardzo fajny kask, troszke głośny ale jest coś takiego jak zatyczki do uszu:biggrin:

[...]

Jeszcze jedna rzecz to zaślepka podbródka, fajna sprawa bo nie wieje do środka, szczególnie w zimne dni.

 

Wentylacja super, nawet przy dzisiejszych 7 stopniach nic nie paruje, a głowa nie marźnie :icon_rolleyes:

 

Ogólnie polecam :icon_eek:

 

No fakt, fajny ale glosny. a co do super wentylacji to bym polemizowal, jezdzilem ostatnio przy 3-8stC w dosc wilgotne dni i jednak paruje zwlaszcza jak sie jezdzi w miesicie gdzie co chwila swiatla :biggrin: a woda (od zaparpwania) na szybce potrafi sie utrzymywac jeszcze przez 3-4h po zdjeciu kasku w temp. pokojowej :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kask SHARK RSF2I , szyba paruje , w czasie jazdy głośny...

 

to jest integral, nie szczękowiec. ergo nie ten topic

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wracając do shoeia multitecka to we wcześniejszych postach którys z kolegów pytał czy nie jest głośny muszę powiedzieć, że jak na szczękę to pewnie nie bo wiadomo, że szczękowce są głośniejsze i pewnie muszą ze względu na swoją budowę i tego raczej chyba sie nie przeskoczy. Idealnym rozwiązaniem była by zapewne funkcjonalność szczęki i pozimo hałasu integrala, ale czy można mieć wszystko?? u mnie i tak jest dość głośno od powietrza bo mam moto praktycznie bez owiewki, ale pomimo tego czasami słychać jakieś świsty mimo to jestem z niego bardzo zadowolony i szczerze polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy ktoś śmigał już w nowym nolanie n103, jak on sprawuje się w czasie jazdy?

 

Witam

mam to samo pytanie o Nolana N103. Jeżdzi ktoś w tym kasku? Jakie są wrażenia i czy wart jest swojej ceny?

pozdr :lalag:

 

wczoraj go przymierzałem i muszę powiedzieć że M-ka jest chyba trochę za duża a S-ka za mała :bigrazz:

Co sądzicie o HJC FS-MAX? za wiele informacji na forum nie ma o tym kasku. Dzisiaj gdzies podjadę i go przymierzę. Zobaczymy jak ten bedzie leżał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do shoeia multitecka

[...]

jestem z niego bardzo zadowolony i szczerze polecam.

 

Ja też jeżdże w Multitec-ku i jestem bardzo zadowolony. Jest dość cichy, wygodny, ma dobrą wentylację. Uważam, że ma przemyślaną konstrukcję i bardzo dobre wykończenie.

Poza tym nieźle wygląda.

 

Jedynym minusem jest zapięcie - są wygodniejsze rozwiązania - ale ... można przeżyć.

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdże w Multitec-ku i jestem bardzo zadowolony. Jest dość cichy, wygodny, ma dobrą wentylację. Uważam, że ma przemyślaną konstrukcję i bardzo dobre wykończenie.

Poza tym nieźle wygląda.

 

Jedynym minusem jest zapięcie - są wygodniejsze rozwiązania - ale ... można przeżyć.

pozdrawiam

 

dzisiaj też przymierzałem ten o którym mówisz i ku mojemu zaskoczeniu to zapięcie jest rewelacyjne i chyba najwygodniejsze. Myślałem że je za każdym razem trzeba rozpinac, a wystarczy je tylko rozsunąć, paluszkami odciągnać i głowa przechodzi :biggrin: a potem jedno pociągnięcie i już:biggrin: człowiek każdego dnia czegoś nowego sie dowiaduje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szimi: z tym zapięciem wszystko jest w porządku dopóki nie jeździsz z kumplem, który ma Schubertha. Po 4 sekundach od zejscia z moto, koleś kolejny raz patrzy na ciebie z rozbawieniem jak zaczynasz luzować pasek żeby go rozpiąć, kiedy on juz dawno zdjął kominiare :-)

 

Wracając do wątku ws. szczękowców: Wybierając w ubiegłym roku kask brałem pod uwagę także szczękowego Schuberth-a. W tamtym czasie pojawiło się kilka testów porównujących C2 z Multitec-kiem i o ile pamietam różnice były nieznaczne: ten trochę cichszy a ten nieco lżejszy, itp.

Przeszkodą w zakupie Schubertha była wtedy odległość do najbliższego sklepu z tymi kaskami, który był w ... Berlinie, czy gdzieś w tamtych stronach.

 

Dzisiaj Shoei jest w Yamasze przy Marszałkowskiej, a Schuberth w Kawie na Tysiąclecia - coż, chyba w końcu rynek motocyklowy rozpędził się u nas na dobre. :icon_biggrin:

 

 

pozdr,

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...