Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dwa pytania:

1. Jestem okularnikiem. Czy opuszczona blenda w SV55 nie będzie przypadkiem przyciskać się do okularów podczas szybszej jazdy?

2. Czy waszym zdaniem Probiker X2, integralny, ale przecież bardzo tani kask (150 zł) będzie cichszy od SV55?

 

pozdr

LYsY

 

Lysy, Miklas, proponuje kupienie okularów słonecznych i wstawienie szkieł korekcyjnych. Ja tak mam i bardzo wygodna sprawa, blende też mam ale zewnętrzną i rzadko używam no chyba że jest zajebiste słońce to wtedy mam okularki i blende, bo niestety sama nie za dobrze chroni przed słońcem :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może powtórzę wątek ,ale powiedzcie mi jak sie sprawuje Nolan N101 ???? Jest duża promocja w Niemcowni ,można go wyrwać za 99 ojro :eek: ,czy warto sie w niego pakować ?

 

Trochę poźno ale ...

Za 99€ warto kupić !!! Przeczytałem swój opis i rzeczywiście wyszło że to kompletne g*.

Tyle że ja dałem ponad 1,100zł. I tyle zdecydowanie nie jest wart. Natomiast cztery stówy jest propozycją wartą rozpatrzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje kupienie okularów słonecznych i wstawienie szkieł korekcyjnych.

 

Hm, ja mam okulary korekcyjne z fotochromami, ale te szkła działają na UV, a szybka UV nie przepuszcza. Dlatego chcę blendę. Mam nadzieję przymierzyć taki hełmofon typu SV 55 i stwierdzić, że mi pasuje :eek:

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam,

ja ma SV 55 od airoha.Zrobiłem w nim moze z 600 km.

Jedyne co moge powiedziec:

-kask nie jest bardzo głosny

-SZYBA PARUJE W CH...

-blenda mogłą by byc dłuższa, tj. mogła by bardziej zachodzic na nos, bo niestety jak ja opuszcze to mi troche swieci od spodu i dziwnie sie jezdzi.-mam własciwy rozmiar kasku-

--wentylacja działą ok,chociaz kupiłem go juz po tychu pałach i nie miałęm okazji docenic jej w pełni

-zamkniecie szczeki jest ok-wygodne

-ZAPIECIE GNIECIE W GRDYKE, W JEJ GÓRNA CZESC

-producent nie zaleca jazdy z otwarta szczeka ale do 120 i opuszczona tylk oblenda jest super, powyzej juz lepiej zamknac sobie przyłbice

 

Z tego co wiem to najlepsze szczekowce robi SHOEI ale ceny sa z kosmosu.

Za SV55 zapłąciłęm 599 na allegro.

A Shoei w sklepie tak lekka reka 1500 orzełków

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie do 800 PLN nawet troszke mniej moge smialo polecic Caberga Rhyno.

Jest duzo cichszy od Airoha Mathisse i uwazam ze wykonanie tez lepsze.

juz raz go opisywalem wiec nie wypada sie powtarzac...:wink:

 

Jak szukałem kasku dla siebie to szperałem troche poforach i ludzie twierdzili ze RHYNO ma bardzo miekka skorupe,ze mozna po otwarciu szczeki scisnac tak mocno boki ze dotknie jeden drugiego.

Mój SV 55 tez w sumie jest palstyczny pod tym wzgledem ale nie az tak bardzo.

Nie wiem czy to wada, po prostu przypomło mnie sie to napisałem

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LYsY ja używam Schuberth Concept z blendą właśnie. Również jestem okularnikiem. Blenda wchodzi między okulary a szybkę i o nic nie zawadza. Mierzyłęm kiedyś SV55 kumpla i też moje bryle miały się dobrze mimo opuszczonej blendy. Jednak SV55 jest głośny, co słychać z wielu stron.

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukałem kasku dla siebie to szperałem troche poforach i ludzie twierdzili ze RHYNO ma bardzo miekka skorupe,ze mozna po otwarciu szczeki scisnac tak mocno boki ze dotknie jeden drugiego.

Mój SV 55 tez w sumie jest palstyczny pod tym wzgledem ale nie az tak bardzo.

Nie wiem czy to wada, po prostu przypomło mnie sie to napisałem

 

Pzdr :clap:

 

 

Z ta miekka skorupa to gówno prawda, owszem jest troche plastyczna ale nie na tyle zeby boki scisnac tak aby sie dotykaly. tez czytalem te bzdury i sam probowalem na swoim kasku i nie ma opcji zeby dalo sie to zrobic.

I tak sie bede upieral ze to bardzo dobry kask i to nie z tego wzgledu ze akurat w takim jezdze.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak SV55 jest głośny, co słychać z wielu stron.

 

Tia, ale wiesz, kupiłem piekielnie drogą TDM-ę :) :icon_evil: i nie stać mnie teraz na Schuberth Concept :lalag:

 

W tej chwili śmigam w Probikerze X2 i właśnie się zastanawiam, czy ten Airoh, mimo że szczękowy, nie byłby cichszy...

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

odgrzewam trochę temat bo mnie interesuje.

Na MWB w Łodzi miałem okazję założyć na łeb kask Caberg Rhyno. Kask ten okazuje się być lekki - 1450g, dobrze wykonany, porządnie zaskakuje. Blenda była OK, nawet dla okularnika :bigrazz: - nie opiera się o okulary. Jedyny problem, który odczułem to fakt, że wspomniana blenda zjeżdza na tyle nisko, że dotyka nosa. Nie wiem, jak by się to zachowywało w czasie jazdy, tzn. czy bym nie miał odrapanego nochala :icon_mrgreen:

 

Mierzyłem też kask szczękowy KBC, za coś poniżej 500 zł. Sprzedawca na pytanie o Airoha albo Caberga powiedział: "sprzedaję albo dobre kaski, albo wcale". Niby ten KBC taki dobry, a był zdecydowanie cięższy od Caberga (1750g), nie miał blendy i po zatrzaśnięciu, ruszając szczęką (elementem ruchomym) czuło się luz. Więc dla mnie kupa a sprzedawca chrzani... Zaletą było wypinane wnętrze kasku, ale już zatrzaski sprawiały wrażenie, że po paru wpięciach/wypięciach nie będą trzymać.

Tu na aukcji:

http://allegro.pl/item154060376_kask_motoc...aski_motor.html

 

Na MWB nie było ani jednego SV55. Dalej więc nie wiem, czy Rhyno czy SV55 :D Any suggests?

 

pozdr

LYsY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

odgrzewam trochę temat bo mnie interesuje.

Na MWB w Łodzi miałem okazję założyć na łeb kask Caberg Rhyno. Kask ten okazuje się być lekki - 1450g, dobrze wykonany, porządnie zaskakuje. Blenda była OK, nawet dla okularnika :icon_eek: - nie opiera się o okulary. Jedyny problem, który odczułem to fakt, że wspomniana blenda zjeżdza na tyle nisko, że dotyka nosa. Nie wiem, jak by się to zachowywało w czasie jazdy, tzn. czy bym nie miał odrapanego nochala :)

 

Mierzyłem też kask szczękowy KBC, za coś poniżej 500 zł. Sprzedawca na pytanie o Airoha albo Caberga powiedział: "sprzedaję albo dobre kaski, albo wcale". Niby ten KBC taki dobry, a był zdecydowanie cięższy od Caberga (1750g), nie miał blendy i po zatrzaśnięciu, ruszając szczęką (elementem ruchomym) czuło się luz. Więc dla mnie kupa a sprzedawca chrzani... Zaletą było wypinane wnętrze kasku, ale już zatrzaski sprawiały wrażenie, że po paru wpięciach/wypięciach nie będą trzymać.

Tu na aukcji:

http://allegro.pl/item154060376_kask_motoc...aski_motor.html

 

Na MWB nie było ani jednego SV55. Dalej więc nie wiem, czy Rhyno czy SV55 :banghead: Any suggests?

 

pozdr

LYsY

 

Witam

Masz rację też byłem na MWB i choc już wsześniej zamówiłem sobie shoeia mulltiteca to wcześniej myślałem o zakupie sv 55 , ale niestety airihów nie było i nici z miary.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rhyno czy SV55 Any suggests?

 

Stałem przed tym samym wyborem - Rhyno albo SV55 i jak wiesz wybrałem SV.

Mnie SV od poczatku przekonywał bardziej (w Rhyno jeździ Złota, a w SV wojtasik, więc obejrzałem oba dokładnie), jest - moim zdaniem - staranniej i lepiej wykonany od Caberga. Na poczatku się wahałem ze wzgledu na cenę, ale jak SV staniały, wziąłem natychmiast

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie duszpasterskie :

 

" Jeśli ktoś z Panów biorących udział w dyskusji jest zainteresowany SV 55 za 599zł - proszę o kontakt bo mam niebawem znów będę miał wszystkie rozmiary w tej samej cenie, dziękuję za uwagę. "

 

PS - Rhyno zdrożał o 40zł, a lepszy od SV 55 raczej nie jest (ale porównywalny)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym kachola przymierzyc

 

To w tej Warsiawie nie ma sklepu motorcyklowego coby kaski miał?

Ja żem w krakówku przymierzył, a w Szczecinie kupił! :wink:

Nie ma co płakać nad rozlanym szambem. Wsiąknie i smród minie [michoa]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...