Skocz do zawartości

Jaki kask szczękowy??


Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzałem Airoha S-55S - ale straaaaasznie cisnął uszy (może mam za duże). W podobnej cenie założyłem na głowę Caberga Konda - pierwszy kask jaki miałem na głowie którego rozmiar rzeczywiście odpowiadał rozmiarowi mojej głowy(poprzednie kaski musiałem kupować większe - zaniżona rozmiarówka). Trochę już w nim polatałem - wygodny, dużo miejsca na uszy, dobra jakość wykonania, nie paruje szybka, cichy. Jak dla mnie za taką ceną (600 zł) rewelacja. Mogę go polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, do tej pory jeździłem w pożyczonym kasku szczękowym i takie rozwiązanie mi się spodobało. Jest dla mnie wygodne ponieważ noszę okulary i kask integralny ciężko wtedy wsunąć na łeb. Do rzeczy: chciałbym na święta kupić sobie kask. Nie wiem jakie rzeczy mogą mi przeszkadzać w trakcie jezdy i czego oczekiwać od kasku....

Który kas lepiej spełni moje oczekiwania:

- przedewszystkim bezpieczny

- cichy przy wyższych prędkościach

- możliwość zamontowania bluetooth, interkomu

- fajnie by było jakby nie parował od środka przy zamkniętej szczenie

- jakieś tam możliwości wentylacji

- kolor czarny

- cena do 500PLN

 

W sumie nie wiem czego więcej oczekiwać, także proszę o wyrozumiałość. Raczkuję... ;)

 

znalazłem takie dwa, które chyba są ok:

http://www.moto-akcesoria.pl/kask-szczekowy-mtr-k12-czarny,p,42636

http://allegro.pl/kask-szczekowy-sv55-czarny-bluetooth-najtaniej-xl-i1921821439.html

Edytowane przez Youtro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie wiem czego więcej oczekiwać, także proszę o wyrozumiałość. Raczkuję... ;)

 

nie mógłbyś zacząć od raczkowar... znaczy wyszukiwarki? oprócz tego, do którego przykleiłem Twoje pytanie, jest jeszcze kilka podobnych: o kaskach cichych, o szczękowcach i tych w niskich cenach. BTW: wszystkie te cechy nie pojawiają się w jednym produkcie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- przedewszystkim bezpieczny - NOLAN103

- cichy przy wyższych prędkościach - niestety nie NOLAN103 - Shuberth C3 ( ponad 2000 pln )

- możliwość zamontowania bluetooth, interkomu - NOLAN103

- fajnie by było jakby nie parował od środka przy zamkniętej szczenie - NOLAN103 - pinloc w standardzie

- jakieś tam możliwości wentylacji - NOLAN103 - wlot powietrza na szczęce i górze kasku - mozna odkrywać i zakrywać

- kolor czarny - NOLAN103 - polecam kolor Matrix

- cena do 500PLN - trochę dowaliłeś z tą ceną :icon_biggrin:

 

Tutaj masz nowy za super kasę- czy tylko rozmiar będzie pasował

Rozwiązanie głodu i bezrobocia ....?

 

Niech głodni zjedzą bezrobotnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytałem trochę forum i jednak doszedłem do wniosku, że raczej lepszy będzie dla mnie kask integralny (ze względu, że nie trzeba płacić aż takiej kasy za cichość, a w razie gorąca można szybkę unieść), ale taki, który umożliwi jazdę w okularach i teraz mam dwa pytania:

- czy są modele z wysuwaną blendą w środku, czy jedno wyklucza drugie?

- czy nie ma problemu z zamontowaniem w nim urządzenia do komunikacji z pasażerem/współuczestnikami wojaży ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak integralny to Nolan N85, wyrwiesz go jeszcze taniej i też można założyć zestaw słuchawkowy (dedykowany n-com).

 

Wiedz jednak o paru rzeczach (dotyczy także szczękowców, więc ciągle w temacie ;) ):

- im lepiej dopasowany tym cichszy (wiedz że wyściółka w policzkach się wybije więc trzeba wziąć na to poprawkę i nie narzekać że na początku jest ciasno)

- nowy kask i tak będzie robił wrażenie cichego

- w długiej szybkiej trasie i tak pomyślisz o stoperach

- dedykowany zestaw audio może kosztować tyle co kask (albo i więcej, jeśli kupisz kask na allegro), bo same słuchawki z mikrofonem w przypadku Nolana to nie wszystko (potrzeba jeszcze centralkę). Dużą zaletą jest miejsce na całość w kasku, więc nic nie gwiżdże na wierzchu.

 

Jak znajdziesz inny kask i bardzo Ci zależy na komunikacji, to polecam takie rozwiązanie. Używam od połowy sezonu a teraz dokupiłem jeszcze jeden komplet (jeszcze taniej niż w tym linku, w takich pieniądzach że wstyd mówić przy ludziach którzy używają np. Scala Ridera). Jakość naprawdę niezła, rozmówcy telefoniczni nie wierzą że np. akurat wyprzedzam :).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- cichy przy wyższych prędkościach - niestety nie NOLAN103 - Shuberth C3 ( ponad 2000 pln )

Wystarczą stopery :) W trasę bez nich się nie ruszam. Dzięki temu N103 również przy większych prędkościach daje radę.

 

poczytałem trochę forum i jednak doszedłem do wniosku, że raczej lepszy będzie dla mnie kask integralny (ze względu, że nie trzeba płacić aż takiej kasy za cichość, a w razie gorąca można szybkę unieść), ale taki, który umożliwi jazdę w okularach i teraz mam dwa pytania:

Biorąc pod uwagę kasę, którą dysponujesz dostępne modele integrali raczej nie będą zbytnio górowały pod względem hałasu nad wymienionymi kaskami szczękowymi, a podniesiona szybka podczas upału to jednak nie to samo to podniesiona szczęka :)

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...