Skocz do zawartości

Kawasaki ZZR 600 (ZZR600)


Gość Hunter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja znowuż wystąpię w obronie Kawasaki. Jeździłem ponad 20 letnią maszyną i nigdy mnie nie zawiodła na drodze, z silnikiem nie miałem problemów. Teraz posiadam Kawasaki ZX 10, które remontuje Paweł i jedyną wadą w tej maszynie, która mogła być spowodowana błędem materiału i jakości produkcji była uszkodzona powierzchnia dźwigni zaworowej (chrom techniczny, który znajduje się na powierzchni styku z wałkiem rozrządu na 1/4 powierzchni stał się chropowaty). W swoim motocyklowym życiu spotkałem się z wieloma uszkodzeniami wielu marek. Widziałem nawet dwukrotnie nieśmiertelną Hondę CBR 1000 F z zatartym wałem. Mój serdeczny kolega jeździ na CBR 900 RR z 98 r. motocykl jest w nienagannym stanie technicznym i ma nieduży przebieg, lecz i tak się psuje jak każde urządzenie mechaniczne, w tym sezonie zmieniał moduł zapłonowy oraz łożysko w tylnim kole i cały czas musi dokręcać śrubę od główki ramy oraz ma problem z ładowaniem, najprawdopodobniej regulator napięcia do wymiany. Wszystkie te usterki zdarzyły się podczas jednego sezonu, w którym przejechał nie więcej niż 6 tyś. km ponieważ praca mu na więcej nie pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chodzi o ogół ludzi, którzy się wypowiadają na temat Kawasaki a nie mają pojęcia o tej marce i co gorsza o innych czasami też. Wiecie, że plotka może zniszczyć człowieka i tak samo może zniszczyć firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chodzi o ogół ludzi, którzy się wypowiadają na temat Kawasaki a nie mają pojęcia o tej marce i co gorsza o innych czasami też. Wiecie, że plotka może zniszczyć człowieka i tak samo może zniszczyć firmę.

 

"PSY SZCZEKAJA KARAWANA IDZIE DALEJ " Kawasaki sa spoko a ZZR-y kultowe :mrgreen: Krótko i na temat :D Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kawy są oki,

mój kolega ma kawe LTD 550 z 1983r.(chopper) i tak wymiata, że mi się w głowie to nie mieści, moto stare ale mocne i szybkie a przedewszystkim ładne, zawsze miałem do tego modelu podziw, no a ZZR - wiadomo :)

 

gazu i buta :D i niech drogi będą kręte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas tyle samo. zmiana od maja (czyli zamiast 500zl za karte pojazdu bedzie cos kolo 70zl)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ale chodzi o ogół ludzi, którzy się wypowiadają na temat Kawasaki a nie mają pojęcia o tej marce i co gorsza o innych czasami też. Wiecie, że plotka może zniszczyć człowieka i tak samo może zniszczyć firmę.

 

takie naiwne pytanie: a czemu akurat do kawasaki sie ten "ogol" przyczepil? a nie np. do suzuki? ziarnko prawdy moze?

 

z moich spostrzezen: jezdze z roznymi ludzmi, na roznych sprzetach, jak na razie kawy stoja na 1 miejscu w awaryjnosci wsrod znajomych: zzr600 - 2 bieg, zx6r - poszedl silnik (wypalony tlok), gpz600r - kosz sprzeglowy, mi w hondzie strzelil regler napiecia, a pozostala ekipa bez awarii. nie twierdze zaraz, ze to padaki, ale niefart dziwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie naiwne pytanie: a czemu akurat do kawasaki sie ten "ogol" przyczepil? a nie np. do suzuki? ziarnko prawdy moze?

Ja na to mogę odpowiedzieć podobnie. Moi koledzy wszyscy jeżdżą innymi marka niż Kawasaki i mógł bym wymienić pełno awarii, które im się przytrafiły i wcale przez to nie sądzę, że te marki są gorsze od Kawasaki. Prawdą jest, że Kawasaki miało sporo modeli, które miały wady konstrukcyjne, materiałowe ale zdaża się to również innym producentom, uważam, że przez to powstała taka niechlubna opinnia. Sam mam teraz model, który posiada błędy konstrukcyjne lecz uważam, że jak będę o niego dbał to będzie bezawaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ZX-6R rok 97 - strzeliła rama i uszczelka pod głowicą :D wady fabryczne. Ale ogólnie mam bardzo dobre zdanie o kawach, zwlaszcza modele starsze daja duzo frajdy i nie mialy konkurencji np. ZXR 750 91-95 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...