Skocz do zawartości

Zbroje, zbroja do jazdy w lecie, gorąco


Rekomendowane odpowiedzi

rowerem. Kupiłem to na Allegro. Razem z wysyłką zapłaciłem 260zł. Te plastikowe, bardzo luźne zamocowane na siatce protektory na rękach nie wzbudzają mojego zaufania. Pewnie zadziałałyby przy prostopadłym uderzeniu, ale przy uderzeniu pod kątem przesuną się i podczas szlifu chroniła by mnie tylko ta siateczka. Naprawdę te plastiki chronią przy szlifie, czy to tylko moje takie widzimisie :) (chodzi mi tylko o ręce)? Może ktoś miał nieprzyjemość w praktyce sprawdzić przydatność tych protektorów?

 

 

 

 

Proszę nie podawać linków do stron ze sponsorowanymi artykułami na temat tej zbroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz żałuję, że najpierw kupiłem a potem zadałem to pytanie. Jeżdżę sprzętem dużo większej pojemności i to od niedawna. Teraz pozostaje mi sprzedać tą rycerską zbroję i w następnym sezone wydać kilka stówek na jakieś porządne protektory.

 

 

ps.

edit - głupi błąd otrograficzny.

Edytowane przez silencium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem ta zbroje w ubieglym roku i uzywam.... na snowboard

tu ubrana pod kurtke spisuje sie znakomicie, mialem kilka powaznych gleb i niewatpliwe pomogla(no dobra polamalem sie w ubieglym sezonie :) ale noge), dodatko postura terminatora plus kask powoduje ze zdecydanie mniej głąbów wyjezdza na czolowki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam!!!

Mam zamiar kupić zbroje motocyklowązobacz tutaj na sezon letni żeby nie pocić się w skurzanej kurtce podczas stania na światłach w upalne dni i wogule jazdy miejskiej latem. Kieruje swe pytanie do motocyklistów którzy posiadają takie "zbroje" czy są one wygodne, poręczne i czy warto wydawać pieniądze na takie cudo ????

 

pozdrawiam

\adamejro\

 

Witam!!!

Mam zamiar kupić zbroje motocyklowązobacz tutaj na sezon letni żeby nie pocić się w skurzanej kurtce podczas stania na światłach w upalne dni i wogule jazdy miejskiej latem. Kieruje swe pytanie do motocyklistów którzy posiadają takie "zbroje" czy są one wygodne, poręczne i czy warto wydawać pieniądze na takie cudo ????

 

jak nie działa wtyczka to macie linka:

 

http://www.allegro.pl/item152361407_buzer_...249_pln_xl.html

 

 

pozdrawiam

\adamejro\

 

 

 

Widze że nikt się nie wypowiada na ten temat . Czyżby to była taka nowość??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie wiem czy wciello archiwum czy mi sie cos psuje ale nie moglem znalezc nic o tym na naszym forum.

 

Przymierzam sie do zakupu takiej zbroji, chodzi mi o codzienne dojazdy do pracy przez miasto, juz teraz rano nie moge wytrzymac w tekstylnej kurtce a co dopiero bedzie jak upal zagosci do nas na stale...

Utika wydaje sie ciekawym rozwiazaniem na upaly, jak z jej trwaloscia, bezpieczenstwem w niej? Ktos moze taka uzytkuje i moze mi pomoc? A moze ktos sprawdzil ja w warunkach bojowych przy spotkaniu z asfaltem?? :cool: Jezdze takim motocyklem jak w awatarze, lecz nie szaleje jezdzac do pracy po miescie, dlatego szukam czegos na dojazdy a nie na dalekie wojaze :)

 

Pogoda jest piekna, a jazda w miescie w godzinach szczytu w taka pogode nie nalezy do najprzyjemniejszych (mimo, iz zawsze ma sie pole position).

A moze jest mi w stanie polecic jakies alternatywy wobec buzera? Jakies baardzo letnie kurtki?

 

ps: jesli temat taki byl to prosze o skasowanie go i sorry za powtorke...

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Nie wiem jak ona wyglada moze moglbys wstawic jakiegos linka.

 

Osobiscie dalem sobie cos takiego uszyc na miare. Uzylem do tego podszewki stosowanej przez firme Schwabenleder Ich kombinezony ciesza sie w niemczech opinia o najwyzszej jakosci. W Motocyklu czesto sa zdjecia testujacych w tychze kombinezonach z regoly bialo czerwono czarnych.

 

Na barkach i na lokciach zastosowalem protektory Alpinestars. Jako, ze podszewka jest z siateczki wiec jest przewiewna. W zeszlym roku w lecie przejechalem w niej pol europy a na wierzchu mialem jedynie katane jeansowa. Moge szczerze polecic takie rozwiazanie. Co prawda zawsze ryzyko wieksze niz w skorze czy textyliach ale nie znowu tak duze.

 

:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przymierzalem zbroje Utiki i rewelacji nie ma. Siatka zbyt gesta doprowadzi do pocenia sie.

Ja sie czaje na buzer 661 ( http://www.dobrerowery.com/product_info.ph...products_id=521 )

Mysle zeby zakladac pod to cienka bielizne termoaktywna

Ciekawa propozycje maja tez firmy Dainese i fox.

Maly OT: Jakich rekawiczek uzywacie do jazdy w upaly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maly OT: Jakich rekawiczek uzywacie do jazdy w upaly?

 

Reusch z firmy POLO

 

Co do pocenia sie to masz racje i Bielizna moze to troche zredukowac, zreszta jak mawia moj kumpel motocyklisci musza pachniec chlopakiem. :lalag:

 

Osobiscie polecilbym Alpinestars ale cena jest naprawde slona 199,- €

 

:wink:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przymierzałeś Utikę... ja na bazarze miałek kupić i powiem jedno - za 200 -300 zł nie ma zbroi, która nie przypomina plastikowych odlewów na plastikowej siatce. Jednym słowem po przymierzeniu dałem sobie spokój z tanimi zbrojami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie kiedys do tego przymierzalem i odpuscilem po przymiarce. Warto rowniez zdac sobie sprawe z faktu, ze zbroja stworzona jest do ochrony tulowia podczas przewrotek stacjonarnych lub prawie stacjonarnych (czyli na minimalnych predkosciach) i raczej w terenie niz na asfalcie. W przypadku szlifa nic wam ona nie da. Dlatego moze lepiej jakas przewiewna kurtke tekstylna, ale jednak kurtke, bo ona wytrzyma troszke wiecej (wrazie czego).

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ta zbroja to jak dla krótko mówiąc gówno jeśli chcesz latać tylko w niej. Siatka jest mało wytrzymała i przy szlifie podrze się jak rajstopy. Z drugiej strony latać w zbroi i na to kurtka to bez sensu i lepiej latać w skórze albo texie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...