Skocz do zawartości

Zbroje, zbroja do jazdy w lecie, gorąco


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam zbroi do śmigania na codzień. Nie musi to być pancerz enduro. Chodzi o to, żeby nie śmigać w upały w kurtce. Rozglądam się za czymś w cenie do 500 zeta (droższe już znalazłem). Jeżeli ktoś ma namiar na coś takiego w sieci albo w Wa-wie to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Kup kurtkę z ochraniaczami. Np taką jak mam ja z Hein Gericke (Air Jacket) za 99 euro, ew. Alpinestars bardzo podobny model z dodatkową wypinaną podpinką na zimniejsze dni (800 zł). Wszystkie ochraniacze a do tego wygląda jak kurtka a nie jak zbroja na siatce bo to idiotycznie wygląda...

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=59781594

 

co sądzicie o tym??

bo się przymierzam. nie na enduro. w ogóle. na chopera nawet...

Właśnie zamówiłem zbroję z tej aukcji. Chopak konkretny, bezproblemowy. Jak już dostanę wdzianko to napiszę coś więcej.

 

PS

A tu link do opinii użytkownika:

http://motocykle.jednoslad.pl/modules.php?...showpage&pid=66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

3 miesiace temu zakupiłem zbroje na enduro w www.mttr.pl mialem dylemat czy zakupić firmowke czy olać to i wybrac cos tanszego. Znalazlem ich strone i mnie przekonali. Jako poczatkujacy ENDUROMANIAK zaliczam kilka a moze kilkanascie gleb na każdym wyjezdzie i jak do tej pory zbroja wytrzymala wszystko. Duza zaleta jest dzielony zółw z ruchoma dolna cześcią na boki. Dzieki mozliwosci odpiecia zolwia moge go spokojnie uzytkowac samego na CBR i w ten oto sposob za 300 zl mam zbroje i zolwia. Nie bede sie rozpisywal na temat zalet takiego stroju w upalne dni na szosach i w miastach bo po tegorocznym lecie jest to chyba zbyteczne.

Pozdrowienia dla wszystkich na 2 kołach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam pytanko, chcę kupić kurtkę na motocykl (tekstylną z ochraniaczami), myślałem również o zakupie zbroi, jednak zastanawiam się czy skoro kurtka ma już ochraniacze czy nie wystarczy kupić żółwia na kręgosłup? Jak uważacie, zbroja + kurtka z ochraniaczami czy zbroja i kurtka z wyjętymi ochraniaczami czy wreszcie kurtka z ochraniaczami i żółw na kręgosłup? Nie liczę kosztów tylko zastanawiam się co będzie najbezpieczniejsze i najwygodniejsze.

Z góry dziękuję za poradę:(

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście wziąłbym żółwia na kręgosłup i kurtkę z ochraniaczmi, a ze zbroją dałbym sobie już na luz. Nigdy nie jeżdżę w t-shirt'cie, więc dlatego nie zalecam kombinacji zbroja plus t-shirt - jakoś tak dresiarstwem zalatuje (no chyba że w terenie jeździsz) a i doświadczenie udowadnia że nie specjalnie to bezpieczne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie myslales o pelnym kombinezonie skorzanym? Ja w takim smigam, zdarzylo mi sie nawet niestety szlifa w nim zaliczyc, i bardzo sobie chwale. Czesto rezygnuje ze spodni i smigam w samej kurtce, do tego tylko porzadne buty i na miasto komplecik jak znalazl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten t-shirt to taka metafora... trudne słowo

 

Przepraszam, nie zamierzałem Cię obrażać. Poprostu nigdy w krótkim rękawie, bez rękawiczek, czyli bez kombinezonu motocyklowego nie jeżdżę motocyklem. A miałem na myśli dresiarzy, którzy dorwali się do ścigacza i zapieprzają w dresach i t-shirtach po ulicach (cud że kaski na głowach trzymają).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Jako że przeglądałem sobie ostatnio ceny kombineznow na Allegro, to troszke sie zdziwilem. Zaczynaja sie tak od ponad 1000zł. Wiec wpadlem na taki pomysl. Czy na motorek typu GS500/XJ600 itp warto kupować kombi, czy zrobić taki myk. Kupić sobie kurtke z Probikera za 200 zł i taką zbroje za 300 zł. Czy to na motocyklu szosowym zdaje egzamin?

 

user posted image

user posted image

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...