Skocz do zawartości

Doskonaly Motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Ano, widziałem artykulik na motorcycle.com. Niestety "access denied". Może się zarejestruję ... ten serwis jest niezłą bazą informacji.

 

Dla mnie Buell nie jest ideałem, ja potrzebuję sprzęta dla dwóch osób, na którym będę mógł sobie w miarę szybko robić duże dystanse. A brak "charakteru", czyli perfekcja to dla mnie plusy. Faworyci (na dziś): VFR800, CBR1100XX.

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Podpis Janusza :

 

Never argue with fools. First they'll bring you down to their level' date='...then they'll beat you with experience"

 

hmmmmmm,

Ciekawe kogo to dotyczy ??[/quote']

 

A jak myślisz Marian? Ale spokojnie, każda arogancja zawsze przekracza kiedyś swoje granice....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu Harley - reszta swiata, to ciekawe ilu z wypowiadajacych sie tu jezdzilo na prawdziwym widlaku - mowie prawdziwym, bo dla mnie "japonskie harleye" to jest straszne gowno i oszustwo - chodzi mi o widlaka z korbami na jednym czopie, i z prawdziwym takatak takatak takatak.... na wolnych obrotach.

 

Mnie sie kiedys trafila do wyregulowania wuelka, ktorej nikt nie potrafil jakos u nas oswoic -nie palila na jeden gar i wogole.. kicha.

Jak juz sie pierwszy raz sie na niej karnalem, to mi sie swiat motocyklowy przewrocil.

 

A motocykl ktory wyglada jak Harlej, ale tam gdzie Harlej ma paliwo, on ma akumulator i komputer - to jest oszustwo.

 

To jest jak bzykac nadmuchiwana Marylin Monroe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu Harley - reszta swiata, to ciekawe ilu z wypowiadajacych sie tu jezdzilo na prawdziwym widlaku - mowie prawdziwym, bo dla mnie "japonskie harleye" to jest straszne gowno i oszustwo - chodzi mi o widlaka z korbami na jednym czopie, i z prawdziwym takatak  takatak  takatak.... na wolnych obrotach.

 

.

 

Wiesz dlaczego harleyowcy się nie pozdrawiają na drodze ? Bo jak puszczą jedną ręką kierownicę, to się wywalą, a zreszą i tak się wszyscy znają - spotykają się w warsztacie :( .

 

Jaki post, taka odpowiedź.

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, Wszystkim.

 

Miałem nic nie pisac, bo co tu można jeszcze dodać, ale post szable trochę mnie sprowokował, no więc... O ile dobrze sobie przypominam, to jedyny sprzęt z "duszą", to... takie stare żelazko :!: :!: :!: :!: .

Ono NAPRAWDĘ mialo duszę :!: . Wiecie, taki kawałek żeliwa, który się nagrzewało w piecu i wkładało do żelazka. Ten kawałek żeliwa to była właśnie DUSZA .

A reszta to pi***nie w bambus :( :lol: . Bardzo lubię swój motocykl, nieraz mówię do niego, jak do żywej istoty itd., ale niedawno przeglądalem fiszki serwisowe i nigdzie nie znalazłem części, ani podzespołu, nazywającego się : DUSZA :D :D :lol: :lol: .

Powiem więcej, jestem absolutnie pewien, że w żadnym Harley'u , Moto Guzzi itd. też nie ma takiej części :lol: :lol: :lol: :lol: .

 

Nara. QuadMan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz dlaczego harleyowcy się nie pozdrawiają na drodze ? Bo jak puszczą jedną ręką kierownicę, to się wywalą, a zreszą i tak się wszyscy znają - spotykają się w warsztacie  :( .  

 

Temat "Harleyowcy" to odmienna bajka, mysle ze tu bylbym zgodny z ogolem.

A co do stabilnosci amerykanskich maszyn - to wlasnie ramy i zawieszenia od tychze do dzis jezdza w beczkach smierci.

Ostatnio widzialem gdzies w Europie na wesolym miasteczku dwa Indyki Scouty w tej roli.

z 1928 roku!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harley to klasa sama w sobie - i jest cos w tych motorkach bo zawsze istnieje wokol nich zagorzala dyskusja.

 

To samo dotyczy samochodu BMW - bo nigdy nie wiadomo czy jedzie w nim snob, złodziej czy biznesman.

 

Dyskusja jest dlatego, że są drogie, a w dodatku producent pier**li głupoty o jakiej duszy i ciągnie za to dodatkową kassę - tj. za to że nabiera swoich klientów na bajki.

 

Może my Europejczycy jestaśmi niewierzący i H-D nie lubimy :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracajac do tematu Harley - reszta swiata' date=' to ciekawe ilu z wypowiadajacych sie tu jezdzilo na prawdziwym widlaku - mowie prawdziwym, bo dla mnie "japonskie harleye" to jest straszne gowno i oszustwo - chodzi mi o widlaka z korbami na jednym czopie, i z prawdziwym takatak takatak takatak.... na wolnych obrotach.

[/quote']

 

ja jeździłem na takim widlaku, jest dokładnie taki jak z twojego opisu.

to Yamaha Virago 535

 

A co do stabilnosci amerykanskich maszyn - to wlasnie ramy i zawieszenia od tychze do dzis jezdza w beczkach smierci.

Ostatnio widzialem gdzies w Europie na wesolym miasteczku dwa Indyki Scouty w tej roli.

z 1928 roku!!!

 

Większych bzdur o stabilnosci motocykli dawno już nie czytałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe wg mnie ziomek na Harleyu i ziomek na szlifierce to nadal jedna wielka rodzina motocyklowa i tyle.

 

Przypomina mi się teraz cytat ze ŚM(albo innej gazety motocyklowej,niepamietam juz jakiej) z artykułu z zlocie Hartleyowcow w jednym z amerykańskich miasteczek,mieli oni swoje koszulki z napisami "Lepsza siostra w burdelu,niż brat na hondzie" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote="Michal

Większych bzdur o stabilnosci motocykli dawno już nie czytałem

 

*** No i znowu sie z toba Michale nie zgodze. HD WL, o ktorym pisze Szable ma kilka cech wplywajacych na jego duza stabilnosc na drodze - sztywny tyl, zachowujacy sie lepiej niz np suwaki BMW, czy M 72, nisko polozony srodek ciezkosci i silnik widlak, ktory podczas pracy dziala jak zyrokompas, zawsze pomagajac utrzymac sprzet w pionie.

Zreszta HD dolniaki z lat 30 / 40 tych to bardzo fajne motocykle i mam dla nich wiele sympatii - bylem nimi tak samo zachwycony w wieku lat 20 kilku.

Potem sprowadzilem do Polski pierwsza Electre i jazda nia z Amsterdamu do Wwy wybila mi na zawsze nowoczesne Harleye z glowy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...