Skocz do zawartości

Doskonaly Motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Znajduje sie w na tyle szczesliwej sytuacji ze jezdze na codzien wszystkimi najnowszymi motycyklami, zarowno na drogach publicznych jak i na najlepszych torach swiata. Oczywiscie jest rzecza zrozumiala ze glownie jestem zainteresowany motocyklami wyscigowymi i sportowymi i mozna powiedziec ze mam objezdzone wszystkie najnowsze maszyny jakie sa obecnie dostepne plus oczywiscie wszystko co bylo dostepne przez ostatnie 15 lat albo i wiecej.

 

Az wstyd sie przyznac ale istnieje jeden motocykl na ktory nigdy nie zwracalem uwagi, ktory istnieje w sprzedazy juz od ponad roku i ktorym zdecydowalem sie pojezdzic w celach ewaluacji dopiero w ciagu ostatnich 2 tygodni. Bardzo mi sie on podoba i uwazam ze jest duzo przyjemniejszy i dajacy wiecej zadowolenia i satysfakcji w jezdzie po bocznych drogach albo po miescie niz wiele innych uznanych doskonalosci lacznie z Ducati Monster (moze z wyjatkiem najnowszego 1000), Speed Triple, SV1000 czy Raptor (wymieniam tu maszyny porownywalne klasa czy przeznaczeniem).

 

Ironia jest ze nigdy mi sie nie chcialo nim jezdzic poniewaz jest on spokrewniony poprzez swoj silnik i poprzez osobe konstruktora z ta kompletna abominacja nie warta nawet minuty mojego czasu jaka jest .... Harley.

 

Zapewne kazdy juz wie ze pisze na temat Buell. A jesli juz Buell to raczej Lightning niz Firebolt. I to jest to co kazdemu bym bez wahania radzil jako idealny motocykl do rekreacji.

 

Jest on malutki ale bardzo zmyslny. Czujesz sie jakbys siedzial na motocross tylko nizej. Skrzynia biegow doskonala (ale trzeba uwazac bo np. w Firebolt byla klap, klap - twarda zmiana. Byc moze tylko ten egzemplarz, albo Firebolt byl przedprodukcyjny, albo kontrola techniczna nadal licha. Nie wiem i nie chcialo mi sie dowiadywac a Eric'a Buell'a nie znam). Silnik troche malo momentu ponizej 4000 ale jak na to co on jest to swietnie zrobiony i dobrze pasuje do calosci. Oczywiscie mozna go latwo podrasowac.

Wchodzi w zakrety latwiutko, do agresywnej jazdy polecam dolozyc amortyzator skretu. Ja mam tylko 174 cm i pasuje mi perfekt. Ktos 180 i powyzej moze byc za duzy.

 

Przyjemnosc jazdu absolutna. Wheelies i stoppies na zawolanie.

 

To tyle. Pierwszy motocykl ktory rekomenduje na tym forum. Jeden z niewielu ktory bym kupil za wlasne pieniadze i trzymal. Moze nawet tak sie stanie.

 

Nie wiem jak sa one dostepne w Polsce ale jesli macie Harley'e, V-rod itp zlomy to zamiast kupowac ta technologie z lat 40-ych i placic przez nos czy nie jest lepiej miec cos co ma klase, najnowsza technologie, ciekawe rozwiazania techniczne i kosztuje niewiele ponad polowe ceny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! To wlasnie o Buellu kiedys sie wyrazilem ze to jedyny Harley ktorego chcialbym miec, bo mozna nim niezle pojezdzic i ma klase. Poza tym jak Eric Buell robi na takich ciezkich silnikach takie lekkie i zwrotne motorki??!!(wiem co mowie bo musialem dzwigac cholerny kawal zelastwa na warstat:-)))))) ). Dla mnie mistrz swiata.Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trza powiedzieć, że też marzy mi się Buell - zawsze podobał mi się "parkot" H-D, ale Harleya nigdy bym nie chciał bo lubie se poszaleć, ostro wchodzić w zakręt.

Ogólnie tego typu motocykle stają sie dość popularne np.: Moto Guzzi Breva, czy Yamaha Bulldog - tylko że to nie są osiągi Buella i do tego wał kardana...........

 

A może ktoś jest zorientowany ile trzeba by dać za paroletniego Buella za granicą(Niemcy, Holandia...)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Buell Lightning XB9S jest dopiero w sprzedazy od okolo roku i watpie czy jest latwo znalezc jakikolwiek uzywany, a szczegolnie gdziekolwiek w Europie. Dawne modele Lightning albo inne Buell'a nie sa nawet w czesci tak dobre i mowiac prawde nie warto ich nawet szukac.

 

W Kanadzie za nowy XB9S handlarze chca 13,500 CAD a kupic pewnie mozna za 12,500 - 13,000. W US ponizej 9,000 USD.

 

MG Breva jest inny w zalozeniu niz XB9S; jest to w zasadzie motocykl dla poczatkujacych albo kobiet. Bulldog to junk, kompletnie nieudany.

 

Pza tym nalezy podkreslic jedna rzecz; silnik w nowym Buell'u ma niewiele wspolnego z Silnikiem Harley'a. Jedyne co maja wspolnego to chyba tylko sama obudowa silnika (cases).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...