Skocz do zawartości

Oleje Orlenu do motocykli


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piotrze, niedlugo bedzisz ostatnim Mohikaninem, ktory wzbrania sie przed wykorzystaniem syntetyka, ja go lalem "wszedzie"i nigdy nie zaszkodzil...

pozdr

 

I wcale mnie to nie martwi bo na tym forum udzielam takich porad w dobrej wierze, a co najważniejsze bezpłatnie.

Zawodowo natomiast zarabiam kasę na serwisie od durni którzy nalewają syntetyk do przekładni napędowych swoich ATV a zwłaszcza w Suzuki :biggrin:

Martwi mnie tylko sytuacja nowobogackich pacanów lejących beleco za kilka zeta tylko dlatego że jesienią moto idzie i tak do ludzi.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Pan Piotr dobrze prawi. Ja mam zalecany syntetyk to leje syntetyk. W samochodzie zalecany jest półsyntetyk a poprzedni właściciel nalał pełny. Ciągle go żłopał i dolewałem półsyntetyku aż któregoś pięknego dnia przestał a silnik nadal pracuje.

 

Nie ma co się oszukiwać, producent w większości przypadków wie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wcale mnie to nie martwi bo na tym forum udzielam takich porad w dobrej wierze, a co najważniejsze bezpłatnie.

Zawodowo natomiast zarabiam kasę na serwisie od durni którzy nalewają syntetyk do przekładni napędowych swoich ATV a zwłaszcza w Suzuki :biggrin:

Martwi mnie tylko sytuacja nowobogackich pacanów lejących beleco za kilka zeta tylko dlatego że jesienią moto idzie i tak do ludzi.

 

Piotrze nie unoś się tak , to tylko lużna dyskusja na łamach forum :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Piotrze nie unoś się tak , to tylko lużna dyskusja na łamach forum :flesje:

 

A czy ja się uniosłem?

Staram się pomagać w specyficzny sposób - nie piszę bezpośrednio którą śrubę odkręcić i w jakiej kolejności ale podpowiadam i naprowadzam. Niestety często natrafiam na mur nie do przebicia a wielu posiadaczy motocykla w naszym kraju koniecznie chce być sprytniejszy od konstruktora silnika.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja się uniosłem?

Staram się pomagać w specyficzny sposób - nie piszę bezpośrednio którą śrubę odkręcić i w jakiej kolejności ale podpowiadam i naprowadzam. Niestety często natrafiam na mur nie do przebicia a wielu posiadaczy motocykla w naszym kraju koniecznie chce być sprytniejszy od konstruktora silnika.

:clap:

Dodam jeszcze użytkowników aku z napisem "nie otwierać".

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Każda sroczka swój ogonek chwali"

nie jestem dealerem zadnego oleju i kupuje po prostu w hurtowni tak wiec nie mam powodu zeby tak robić a ty podstaw zeby tak to oceniac. to po prostu dobre oleje

 

A w czym ipone i agip są lepsze od np. motula 300v factory line , ktorego jako laik używam ?

 

powodów jest sporo. jednym z nich jest np. to ze agip ma klasyfikacje SJ a mitul SG, kolejnym ze agip wystepuje w wersji z szerszym zakresem temperatur bo az 60 a motul tylko do 40.

 

oczywiscie ma to znaczenie w motocyklach uzywanych do sportu czyli chodzących w okolicy czerwonego pola.

 

 

z moich obserwacji po zalaniu iponem w moim motocyklu poprawiła się praca sprzęgła. subiektywne ale mnie przekonuje.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w trace sie ze tak powiem pomiedzy wodke a zakaske ale co myslicie o oelju polsyntetycznym silkolene V-TWIN 10w40? mam vtr Sp1 lalem wczesniej pelen syntetyk motyla 300v, na wiosne juz cche wlac polsyntetyk. i oto jest pytanie... co polecacie do V2? i czy przeplukac silnik jakims tanszym olejem przed zmiana na polsyntetyk? pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą po co kombinować żeby zaoszczędzić 20 zł na wymianie w większości przypadków raz na sezon. Oleju z lidla/targowisk/tesco/kerfura itp nigdy bym nie wlał do samochodu/moto, zwyczajnie nie ufam w to co jest w środku.

 

ok w przypadku motocykli drogowych gdzie wymiana jest co +/- 6tys może i będzie 20zł ale w przypadku cross enduro ??

 

stara niewysilona chłodzona powietrzem xr600 wymaga wymiany oleju co 1500km (tak podaje serwisówka ), zrobienie 6 tys km w sezonie tym motocyklem nie jest jakimś tam gigantycznym osiągnieciem..

 

przy 6 tys zmieniasz olej 4 razy wchodzi załóżmy 2l oleju.......

 

2l orlena 10w40 kosztuje 37 zł załóżmy (w butelce 4l kosztuje na allegro 75 zł, lany z beczki pewno jeszcze taniej)

 

2l motula kosztuje 52 zł (105 zł motul 5000 butelka 4l )

 

różnica w cenie na jednej wymianie to 15 zł przy 4 wymianach mamy 60 zł już dla mnie to jednak jest różnica...

 

xr650r wymaga wymiany oleju co 1000km, exc 520 też, wr426 chyba jeszcze częsciej co 800km, tutaj różnice cenowe są jeszcze wyższe..........dla xr650r z 60 zł robi sie 90 zł to już jest sporo chyba dla każdego ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o oszczednosc. raczej o przebieg ktory zbliza sie do 50 tyskm. albo motula 10w40?

 

Czym wiekszy przebieg tym bardziej powinienes sie trzymac syntetyka, kto cio naopowiadal bzdur o przechodzeniu w tym silniku na gorszy olej ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi tu o oszczednosc. raczej o przebieg ktory zbliza sie do 50 tyskm. albo motula 10w40?

Włącz chłopie opcje szukaj i poczytaj o olejach, mitach i mocherowych przesądach.

Pewnie doradzali Ci użytkownicy polonezów i fiatów, którzy zatrzymali się z wiedzą techniczną na PRL-u. Lej syntetyk jak najdłużej o specyfikacji zaleconej przez producenta lub lepszej..

Edytowane przez _Monter_

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...