Skocz do zawartości

Oleje Orlenu do motocykli


MadMax997
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego mialby byc gorszy od zagramanicznych.

Polska mentalność doprowadziła do tego, że u nas nawet gwoździ nie produkują bo wszystko co polskie jest złe i do dupy, dlatego lepiej sprowadzać zagraniczne. Bo przecież każdy wie, że wszystko co zagraniczne jest cacy.

 

ja nigdy nie kieruje się ceną w zakupie oleju, po prostu musi być najlepszy jaki jest przewidziany do mojego motocykla, na tym się nie oszczędza :icon_exclaim:

 

olej typu 80zł za 4L to nie to samo co olej np. za 180zł komuś się coś chyba pomyliło :banghead:

Nigdy nie kierujesz się ceną ale kupujesz najdroższy w nadziei, że jest lepszy.

Wytłumacz może to szerzej?

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym sie charakteryzuje wolny rynek ze oferuje mase produktow a to czy sie one na nim utrzymaja zalezy juz od tego czy spelnia on wymagania i oczekiwania klienta czy nie. Ja sobie poobserwuje wasze doswiadczenia i wowczas moze sie zdecyduje.

Bo na dzien dzisiejszy nie stosuje niczego innego poza Castrolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak niektórzy pewnie wiedza jeździłem na oleju z Lidla firymy W5 kosztowal 17zl za litr 5w40 API SM/CF syntetyk

 

Znalazłem olej w Kauflandzie 5 litrów 80zl

ACEA A3/B4

API SM/CF

MB 229,3

BMW LONGLIFE-98

PORSHE A40

VW-NORM 502.00/505.00

 

A teraz liquid molly

API SM/CF

ACEA A3-04/B4-04

BMW LONGLIFE-98

MB 229,3

VW 502,00 505,00

PORSHE

OPEL GM-LL-B-025

 

 

Podobno sa to te same oleje produkowane w jednej fabryce w niemczech ktore sa rozlewane w rozne opakowania (ponad 4) i oczywiście różnie kosztują :)

Edytowane przez Dr.Artur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja wychodze z prostego założenia- jeżeli firma produkująca oleje motocyklowe specjalizuje się w tym od lat ,ma bogate doświadczenie na tym polu (także w sporcie)to mogę być pewien ,że kupuje dobry produkt. Czy oleje Orlenu są równie dobre? nie wiem. :flesje:

Wiem natomiast jedno ,gdyby nie były w atrakcyjnej cenie nikt by ich nie kupował. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopisać co nieco o Orlenie. Co prawda chodzi o samochód a nie moto, ale jednak silnik ... Kiedyś tacie dałem kilka litrów Orlenu 10W40 żeby wlał do samochodu bo wpadło mi w ręce kilka butelek tego cuda a nie miałem gdzie tego wylać, do kibla nie można przecież. Nowy, zapieczętowany olej Orlen. Tatko wlał do fury i okazało się że jak silnik dostanie obrotów to gubi ciśnienie i świeci kontrolka oleju. Na poprzednim tak nie było. Pozbyliśmy się Orlenu z silnika i wlaliśmy porządny olej, problem zniknął.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dupa! Orlen podpisał umowę z Yamahą że się wspierają w sporcie i od razu ich olej zrobił się zajebisty?

 

Równie dobrze producent margaryny Delma może podpisać taką umowę i "wspierać się" z np. Hondą i od razu ich margaryna będzie najnowszym hi-tech smarem do łożysk, rekomendowanym przez Hondę? :banghead:

 

Znam to z pracy w chinolach. Jednego sezonu Kingway zalecał w książce gwarancyjnej oleje Motul jako "och, ach, naj, naj..." a potem jakaś kupa wyszła między firmami i w kolejnym sezonie już Castrol był tym "och, ach wdupowłazem najlepszym na świecie".

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tatko wlał do fury i okazało się że jak silnik dostanie obrotów to gubi ciśnienie i świeci kontrolka oleju. Na poprzednim tak nie było. Pozbyliśmy się Orlenu z silnika i wlaliśmy porządny olej, problem zniknął.

 

To chyba żart, prowokacja albo przedstawiciel. Proszę na poważnym forum nie szerzyć takich wrogich informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha R1 w której silniku pływa olej Orlenu :D

Skoro podpisali umowę, to pewnie wszelkie wymiany oleju odbywające się na gwarancji będą z wykorzystaniem właśnie oleju tej firmy.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopisać co nieco o Orlenie. Co prawda chodzi o samochód a nie moto, ale jednak silnik ... Kiedyś tacie dałem kilka litrów Orlenu 10W40 żeby wlał do samochodu bo wpadło mi w ręce kilka butelek tego cuda a nie miałem gdzie tego wylać, do kibla nie można przecież. Nowy, zapieczętowany olej Orlen. Tatko wlał do fury i okazało się że jak silnik dostanie obrotów to gubi ciśnienie i świeci kontrolka oleju. Na poprzednim tak nie było. Pozbyliśmy się Orlenu z silnika i wlaliśmy porządny olej, problem zniknął.

Raczej bym obstawiał na winę po stronie silnika a nie oleju. Co to za samochód był, ile miał przejechane, jaki olej zalecał producent silnika i itp pytania się nasuwają.

PS

dyskusja o olejach takich czy siakich zawsze w cenie :):)

Edytowane przez jarenty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopisać co nieco o Orlenie. Co prawda chodzi o samochód a nie moto, ale jednak silnik ... Kiedyś tacie dałem kilka litrów Orlenu 10W40 żeby wlał do samochodu bo wpadło mi w ręce kilka butelek tego cuda a nie miałem gdzie tego wylać, do kibla nie można przecież. Nowy, zapieczętowany olej Orlen. Tatko wlał do fury i okazało się że jak silnik dostanie obrotów to gubi ciśnienie i świeci kontrolka oleju. Na poprzednim tak nie było. Pozbyliśmy się Orlenu z silnika i wlaliśmy porządny olej, problem zniknął.

 

Miałem bardzo podobną sytuację z moim Mercedesem, pokusiłem się na tani olej i chodził na zimnym ok ale jak się rozgrzał to silnik chodził dużo głośniej i ciśnienie spadało do 1.5, od razu spuściłem ten syf, wlałem Mobila (taki jaki miałem porzednio) i była lalka i ciśnienie niżej 2 nie spadało (oba oleje były 15W-40)

Od tamtego czasu powiedziałem sobie że nie kupie niczego co kusi swą ceną.

Jak ktoś chce to niech sobie leje nawet olej od frytek ja mu nie zabronie bo w końcu leje on to do swojego silnika a nie mojego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę dopisać co nieco o Orlenie. Co prawda chodzi o samochód a nie moto, ale jednak silnik ... Kiedyś tacie dałem kilka litrów Orlenu 10W40 żeby wlał do samochodu bo wpadło mi w ręce kilka butelek tego cuda a nie miałem gdzie tego wylać, do kibla nie można przecież. Nowy, zapieczętowany olej Orlen. Tatko wlał do fury i okazało się że jak silnik dostanie obrotów to gubi ciśnienie i świeci kontrolka oleju. Na poprzednim tak nie było. Pozbyliśmy się Orlenu z silnika i wlaliśmy porządny olej, problem zniknął.

 

Coś z tym musi być.

Ja miałem taką przygodę z Golfem II 1,8 benzyna 90KM. Jeździłem na Mobilu. Jeden raz wlałem Orlen i pojawiła się głośna praca na gorącym silniku (panewki?).

Na następny dzień zlałem i kupiłem Mobila. Wszystko wróciło do normy. Golf w "rodzinie" od nowości (ja drugi właściciel), przejechane ok. 80 tyś. km. Żadnych problemów wcześniej z silnikiem. Zdarzenie miało miejsce coś ok. 1999r.

 

pozdro

 

PS. To nie jest żadna prowokacja! Tylko fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...