Skocz do zawartości

Co powiecie o Kawasaki ER-6n ( ER6 N , ER-6f )


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpietosc spora ale i tak jestem pod wrazeniem. Ciekawe czy to miasto czy trasa, czy moze srednia

 

tam masz wszystko zaznaczone :biggrin:

 

musisz wejsc w czyjs profil. i masz wtedy wyszczegolnione.

 

moje jajo narazie 5,5l/100 zechlalo w trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witajcie!

 

Miałem okazję przejechać się Kawasaki ER-6f i doceniłem bardzo dobry silnik i owiewkę. Niestety ten motocykl ma dwie poważne wady i gdybym go kupił musiałbym je wyeliminować.

 

Po pierwsze lusterka.

Nie dają się ustawić tak, żeby było coś widać za mną. Kulenie łokci do ciała niewiele pomaga. Lusterka są za małe, za mało wystają poza owiewkę. Musiałbym załatwić sobie lepsze.

Problem jest bardzo poważny i jest to straszna niedoróbka - dlatego domyślam się, że nie ja pierwszy o tym pomyślałem. Czy ktoś może wskazać rozwiązanie tego problemu?

 

Po drugie kierownica.

Jest za blisko, jest za wąską i rączki są zbyt wysoko. Niewygodna, nienaturalna pozycja jak dla mnie.

Musiałbym zmienić kierownicę na znacznie szerszą i z obniżonymi rączkami. Tutaj nie jest to niedoróbka tylko zapewne celowy zabieg producenta będący ukłonem dla początkujących.

Czy z wymianą kierownicy jest w Kawasaki jakiś problem? Kierownice można kupić albo zamówić, chodzi o to czy jej wymiana sprawia jakieś kłopoty? Ideałem byłaby kierownica od Ducati Monstera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze lusterka.

Nie dają się ustawić tak, żeby było coś widać za mną. Kulenie łokci do ciała niewiele pomaga. Lusterka są za małe, za mało wystają poza owiewkę. Musiałbym załatwić sobie lepsze.

 

Po drugie kierownica.

Czy z wymianą kierownicy jest w Kawasaki jakiś problem? Kierownice można kupić albo zamówić, chodzi o to czy jej wymiana sprawia jakieś kłopoty? Ideałem byłaby kierownica od Ducati Monstera.

 

ad. 1. dlaczego ten problem jest typowy dla japsów? jakoś nie potrafię tego pojąć: od lat narzeka się na widoczność w lusterkach, a kolejne małych żółtych ludzików motocykle wychodzą z fabryki z tym samym problemem :/

sugeruję rozglądnąć się za rozwiązaniem stosowanym np. w sv650s, który cierpi na dokładnie tą samą przypdałość; w sprzedaży (np. ebay) są dystanse ok 2-2,5cm które zasadniczo problem rozwiązują; są w kolorze wysięgników, więc ich niewprawne oko nie dostrzeże i nie szpecą motocykla

 

ad. 2. zasadniczo z wymianą kierownicy nie powinno być problemu, średnica rurki jest standardowa, kwestia tylko znalezienia interesującej w którejś firmie akcesoryjnej

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sugeruję rozglądnąć się za rozwiązaniem stosowanym np. w sv650s, który cierpi na dokładnie tą samą przypdałość; w sprzedaży (np. ebay) są dystanse ok 2-2,5cm które zasadniczo problem rozwiązują; są w kolorze wysięgników, więc ich niewprawne oko nie dostrzeże i nie szpecą motocykla

 

 

takie dystanse mozna normalnie kupić w POLO albo LOUISIE do prawie każdego typu motocykla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie.

 

Był podobny wątek w roku 2006 dotyczący własnie tego modelu Kawasaki. Wtedy niektórzy przymierzali się do zakupu - niektórzy kupili. W wypowiedziach na forum, nie znalazłem jednak zbyt wielu użytkowników tego motocykla. Nie przewija się on też w dyskusjach "co na pierwsze moto". Chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat tego modelu. Od tych którzy go posiadają (lub posiadali) - jak się sprawuje.

 

W salonie został mi zaproponowany jako dobry wybór na pierwsze moto i przy okazji na najbliższe 4 lata. Nie mam doświadczenia z motorami, natomiast nie ukrywam, że bardzo mi się podoba ten zielony kolor :icon_mrgreen: Zależy mi na wygodzie jazdy (nie chcę pochylonej sylwetki). Prywatnie zasięgnąłem już jednej opini (dzięki mistrzu), ale mam nadzieję, że jest więcej użytkowników tego modelu i będą mogli się podzielić swoim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

 

Był podobny wątek w roku 2006 dotyczący własnie tego modelu Kawasaki. Wtedy niektórzy przymierzali się do zakupu - niektórzy kupili. W wypowiedziach na forum, nie znalazłem jednak zbyt wielu użytkowników tego motocykla. Nie przewija się on też w dyskusjach "co na pierwsze moto". Chciałbym zasięgnąć waszej opini na temat tego modelu. Od tych którzy go posiadają (lub posiadali) - jak się sprawuje.

 

W salonie został mi zaproponowany jako dobry wybór na pierwsze moto i przy okazji na najbliższe 4 lata. Nie mam doświadczenia z motorami, natomiast nie ukrywam, że bardzo mi się podoba ten zielony kolor :notworthy: Zależy mi na wygodzie jazdy (nie chcę pochylonej sylwetki). Prywatnie zasięgnąłem już jednej opini (dzięki mistrzu), ale mam nadzieję, że jest więcej użytkowników tego modelu i będą mogli się podzielić swoim zdaniem.

 

ja mam drugi rok.przebieg w tej chwili okolo 12 tys, smiga bez zarzutu takze polecam w 100 %

jak masz wiecej pytan to zajrzyj na www.mojekawasaki.pl

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy jest to możliwe? Kolega jest zdecydowany kupic taki motocykl ale jest na niego ciut za wysoki i pyta za moim pośrednictwem o możliwości obniżenia kanapy. Czy Kawasaki przewidziało taką możliwośc w tym modelu? A jeśli nie to czy jest skomplikowane obniżenie siedzenia przez serwisy motocyklowe albo inne warsztaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, ja mam 173 i na kawie siedzialo mi sie najlepiej.

Pewnie bedzie sie czul tak jak ja na Suzie teraz, bedzie ok.

Swoja droga, mam w pracy kolesia 165cm a smiga na 1000rr, fajny widok :P

Zadzwon do servisu i poszukaj na forach kawasaki, moze da sie obnizyc zawieszenie (np w SV mozna jakies "dogbones" wymienic, nie wiem jak to sie tlumaczy), ale moim zdaniem powinien dac rade.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...