Skocz do zawartości

Co powiecie o Kawasaki ER-6n ( ER6 N , ER-6f )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Zabieram się do kupna motocykla myślę o Kawasaki er6n z 2008 (abs) jestem kobietą mam 162 cm wzrostu waga 54.

Czy dam sobie radę z takim motocyklem? czy po prostu lepiej zainwestować w coś mniejszego? może Honda 250 lub Ninja 300.

 

Proszę o radę pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Wg mnie dasz spokojnie radę. Jakbyś szukała jednak Ninja 300 to jest jedna sztuka na sprzedaż w Poz, tzw. pewniak :)

Tu masz stonkę żeby przymierzyć się ze wzrostem do moto: http://cycle-ergo.com/

Wchodzisz tam, wpisujesz wzrost i wybierasz markę i model moto. Dzięki temu będziesz widziała np. jak sięgasz nogami do podłoża.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że możesz nie sięgać całą stopą, ale na jednych będziesz sięgała bardziej a na drugich mniej.

Nie wiem ile za tą kawę 300. Ja tylko wiem, że z Poz. jedna dziewczyna ma na sprzedaż kupioną w salonie PL.

Jeśli coś daj znaka to poszukam kontaktu.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierz się do niego po prostu - zobaczysz czy czujesz się pewnie. Najlepiej przymierz się do paru jeszcze innych modeli (np. Ninja300, CBR250) i będziesz miała porównanie.

 

Popytaj na forum - dziewczynie każdy chętnie pomoże ;) No i w salonach powinni mieć takie egzemplarze, żeby usiąść można było.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mam Kawkę z 2008 roku. Polska salonówka. Przeglądy w autoryzowanych serwisach po 1k i 6k km.

I teraz jest u mnie i ma 12k z hakiem. Czy poza wymianą oleju i filtrów, które robię sam powinienem zrobić pełny przegląd?

"Mechanik" w serwisie przy oględzinach przed zakupem powiedział, że chodzi jak zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nic nie robił jeśli wszystko działa ok. Niby można wymienić świece ale to są irydówkina których przejedziesz jeszcze dwa razy tyle. Jak oddasz na przegląd to cię tylko cię skasują a nic specjalnego nie zrobią. Jak będziesz miał szczęście co najwyżej sprawdzą dociąg śrub i klocki. Przy takim przebiegu zawory na pewno są ok. Rób jak uważasz ale wg.mnie to byłaby strata kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jedziemy dalej.

Czy to normalne, że przy dzisiejszej temperaturze powietrza 30+ na każdych światłach startował wentylator?

Pracował kilkanaście/dziesiąt sekund. Pod kolanem czułem piekło.

 

ps. moto ma troszku zasyfiony łańcuch. Mam go czyścić przed smarowaniem. Czym?

Edytowane przez skovronsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne. Załącza się przy pewnej temp. silnika. Jak nie ma się gdzie schłodzić w trakcie jazdy, to na postojach wentylator będzie się załączał. Odnośnie smarowania poszukaj tu na forum, temat wypływa co jakiś czas.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat. Zalać mu półsyntetyk czy syntetyk? Coś konkretnego pod niego. Nie wiem, co było lane wcześniej.

Przewertowałem wszystkie olejowe wątki - ilu rozmówców, tyle opinii. Nie chciałbym zapoczątkowac tu kolejnego.

Chciałbym, żeby skrzynia pracowała nieco lżej i ciszej, jeśli to możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to d..., bo kupiłem już standard - Motul 5100 10W40. Na razie zaleję tym... pojeżdżę.. posłucham, a za dwa miesiące wleję jaki dobry syntetyk i zobaczymy, jak motór zagada. Będę miał porównanie z pierwszej ręki.

 

 

EDIT 01.08.2014

zalałem pełne 2 litry i jest minimalnie powyżej dolnej kreski w okienku. A niby miało być 1,9. Trzeba będzie dokupić.

Edytowane przez skovronsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy wahacz 2009 różni się od poprzedniego modelu?

Interesuje mnie możliwość założenia tylnego błotnika z modelu 09 do 08.

 

I jeszcze jak zmniejszyć wibracje na lusterkach i kierownicy?

Lusterka mógłbym zmienić na akcesoryjne.

Odnośnie kierownicy czytałem, że jest jakiś żel wlewany do rury i zmniejszający drgania.

Edytowane przez skovronsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopiero w 2012 roku były zmiany i modernizacje przeszedł wahacz

Dawno tutaj nie zaglądałam..jakieś nowe Kawki nam tu doszły albo może ktoś ma w planach?

Kobiety z natury są aniołami, ale kiedy połamie im się skrzydła przychodzi im latać na miotle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...