Skocz do zawartości

Pb95 czy Pb98 - co lejecie?


Rekomendowane odpowiedzi

gościu, w życiu nie nalejesz benzyny do fokusa tyci-tyci, bo ci się rura nie zmieści, tak?

 

i zawsze benzyna w dieslu, ludzie nie myslą jednak

 

No właśnie. Mój post był żartobliwy (stąd taka zielona emotikonka...), ale dziękuję za troskę, jestem doprawdy wzruszony. Co ja bym bez Ciebie, ireo zrobił... :P

W kwestii myślenia - konia z rzędem temu, kto się nigdy w życiu w żadnej sytuacji nie machnął, bo akurat myślał o czymś zupełnie innym... :banghead: Bo nie wiem jak Wam, ale mi przychodzą do głowy bardziej interesujące tematy niż dystrybutory paliwa... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankowalem 95 a od czasu do czasu V-power 99 tak chyba bardziej dla jaj niz kozysci, ale w ta niedziele zrobilem taki maly test :P . Na wylotowej z Lodzi zatankowalem do pelna 95 i przejechalem na trasie 52 km z predkoscia 120 km do tej samej stacji i wlalem do pelna - weszlo 2,78 l

Wczoraj mialem prawie pusty bak i pojechalem na ta sama stacje i zatankowalem do pelna Ultimate 98 i zrobilem ta sama trase z ta sama predkoscia i znowu zalalem do pelna i sie zdziwilem bo weszlo 2,49 l

Jest prosta droga i trzymalem raczej ta sama predkosc i teraz nie wiem co myslec o tych paliwach. Tyle tylko ze ultimate jest przyjazniejsza dla srodowiska :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja leje 89,

i jedzie tez nie zle

poniewaz tam gdzie mieszkam jest do wyboru: 87: 89: 91 :icon_rolleyes:

 

A z olejem mieszasz w baku czy w wiadrze :icon_rolleyes:??

 

A tak serio to zalezy do jakiego motocykla.starsze sprzety oczywiscie chetnie na tym pojada ale nowe konstrukcje min.ze wzgledu na stopien sprezania maja pewne wymagania i nie wiem czy taki np gixer pojechal by na takiej zupie. znaczy sie pojechac by pojechal ale pytanie jak daleko :banghead:

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja leje 89,

i jedzie tez nie zle

poniewaz tam gdzie mieszkam jest do wyboru: 87: 89: 91 :icon_rolleyes:

 

To nie do konca tak. W USA inaczej przelicza sie liczbe oktanową i to paliwo nie jest az tyle gorsze od naszego, jak mówią liczby. PRzykładowo amerykanskie 91 to jakies 95 u nas :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja leje 89,

i jedzie tez nie zle

poniewaz tam gdzie mieszkam jest do wyboru: 87: 89: 91 :icon_rolleyes:

Rafik a tak z ciekawości zapytam: gdzie ludkowie tankują YK2 (ten pędzony turbiną ze śmigłowca) ? Na stacjach benzynowych nie ma przecież JP4 (Jet Propultion) :icon_rolleyes: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do XJ leje tylko i wyłącznie noPb 95 oktanów. Silnik jest tak mało wysilony że nie potrzebuje nic lepszego. Kiedyś dla testu wlałem noPb 98 i efekt był taki, (tu subiektywnie :biggrin: ) że silnik pracował troszeczkę ciszej i był bardziej mułowaty. Tak więc lejmy po prostu to co zaleca producent.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...