Skocz do zawartości

Marki motocykli co decyduje o ich wyborze?


Rekomendowane odpowiedzi

sorry, nie precyzyjnie się wyraziłem. Marka KTM przede wszystkim na podstawie ocen użytkowników, których znam i dlatego że bardzo blisko mam sprawdzony dostępny serwis. na drugim planie dlaczego 4T a nie 2T ale to było juz w innych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie o decyzji zadecydowała chęć posiadania moto z silnikiem V2 a raczej L2 o pojemności do 750ccm i brak kasy na Ducati 748 :)

Wybór padł na Suzuki SV650S bo nikt nie oferował wówczas nic innego o podobnych osiagach za taką kasę...

Wyboru nie żałuje...

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku decyduje raczej konkretny model i egzemplarz, marka jest mi obojętna, byle była mainstreamowa :twisted: Gdyby TDMe robiły Kawasaki, Suzuki czy Honda to też bym ją kupił :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewna grupa ludzi kupuje KTM-y, bo mają potrzebe posiadania mocnego sprzętu rodem z torów, to tak jak z samochodami jest to przedłużenie pewnej części ciała

oczywiście nie dotyczy to wszystkich wybierających tą marke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet chyba nie chodzi o to że niezawodne, w każdej marce coś się psuje, jak nie to wyskoczy to coś innego.

Ale KTM to KTM, zajmuje się właściwie tylko motocyklami terenowymi i chyba dlatego panuje taki stereotyp że KTM to maszyna nie do zdarcia, ogólnie najlepsza marka co oczywiście nie jest do końca prawdą.

KTM są też popularne bo to europejskie motocykle, rynek niemiecki jest zasypany KTMami bo producent blisko, a wiadomo że rynek niemiecki ma swoje odbicie w rynku polskim :) więcej się sprowadza na pewno KTMów niż japońców. W USA na przykład ciężko znaleźć jakąś konkretną rzecz do KTMa, ale za to do japońców jest tego mnóstwo.

Ogólnie na pewno sama nazwa robi wrażenie, Yamaha czy Suzuki jakoś nie brzmią tak "groźnie" jak KTM, poza tym KTMy mają najbardziej agresywny wygląd spośród innych motocykli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajmuje się właściwie tylko motocyklami terenowymi

już nie

np. w 2005 w GP 125 KTM wypuścił swoje plastyki

mieli jakieś kłopoty z silnikiem ale gonią konkurencje

 

[ Dopisane: 03-03-2006' date=' 01:13[/i'] ]

Ogólnie na pewno sama nazwa robi wrażenie

marka co ma swoją historie i tradycje

Ktm jest o tyle dobry, że jak ci nawali to nie musisz polegać na serwisie i nowych częściach tylko jedziesz za granice po dawce organów za psie pieniądze. A rynek niemiecki jest wypchany tymi sprzętami i każdy znajdzie coś dla siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualna popularność KTMa IMHO wynika z tego, że to napewno całkiem dobre motocykle, które mają dobry marketing atakujący szczególnie rynek Enduro i Cross (troche mniej) .

Dopiero od niedawna starają się rozszerzyć działalność.

A prawie każda Japonia od dawna produkuje motocykle róznych typów bez większego nacisku na jakiś segment i dlatego być może ich działania marketingowe się nieco rozmydlają.

 

Jak szukałem moto a chciałem wyłącznie pożądne Hard Enduro to rozsądnym był wybór EXC lub WR.

Z początku skreśliłem WR ponieważ dane katalogowe podawały iż jest wiele wyższa od pomarańczowej konkurencji i dlatego nastawiłem się na EXC.

Ale jakoś tak się stało, że kupiłem zarejestrowaną YZ, którą przekulałem się 2 lata a teraz właśnie zmieniła właściciela.

Może gdybym wtedy znalazł KTMa to teraz też bym go tak wychwalał pod niebiosa jak niektórzy. ;)

 

I znów stoję przed wyborem. :roll:

 

Skupiam się głównie na Japonii (auta z tego kraju są dla mnie nr 1) a szczególnie interesuje mnie Yamaha YZ450F i Honda CRF450R z roczników 2003/4.

I mimo, że wszystkie graty mam niebieskie to minimalnie bliżej jestem wyboru Hondy.

Dlaczego to trudno mi wyjaśnić :arrow: subiektywne odczucia i pewnie stosunek cena/stan pojedyńczych egzemplarzy.

Ale co to bedzie to okaże się niebawem. :)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

czesc BARY..masz do wyboru takie same modele co i ja..i rowniez jestem nastawiony bardziej na CRF450 tylko teraz mam zapytanie apropo modeli CRF450...ktory rok produkcji polecicie i uzasadnijcie dlaczego akurat taki rok produklcji polecacie..(chodzi tylko o CRF450)fundusz to ok 10000zl POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...