Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam narzędzia HONITON , dobra cena , dobra jakość. ( oczywiście istnieją bardzo podobne w takich samych walizkach, i na te radzę uważać).

Polecam również COVAL używam 3 lata w swoim warsztacie i naprawdę dają rade.

www.bb-service.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy istnieje klucz dynamometryczny o zakresie od 10Nm do powiedzmy 40-50Nm, taki, zeby np. dokręcic mostek wałka i głowicę?

są na allegro klucze YATO, elektroniczne, za ponad 500zł, ale są też podejrzanie tanie np firmy UNITEC ponizej 100zł z zakresem 10Nm-210Nm,

czy idzie kupić taki klucz jakiejs w miarę dobrej marki ponizej 200zł? Nie chcę pożyczać klucza, ale z drugiej strony wydatek 500-600zł na klucz, który będę uzywal raz na 6m-cy to za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

czy istnieje klucz dynamometryczny o zakresie od 10Nm do powiedzmy 40-50Nm, taki, zeby np. dokręcic mostek wałka i głowicę?

są na allegro klucze YATO, elektroniczne, za ponad 500zł, ale są też podejrzanie tanie np firmy UNITEC ponizej 100zł z zakresem 10Nm-210Nm,

czy idzie kupić taki klucz jakiejs w miarę dobrej marki ponizej 200zł? Nie chcę pożyczać klucza, ale z drugiej strony wydatek 500-600zł na klucz, który będę uzywal raz na 6m-cy to za duzo.

 

Jeżeli szukasz dobrego klucza za rozsądną cenę to pomyśl o tym : http://www.conrad.pl/Klucz-dynamometryczny-MicroClick,-6,3-mm-%281%2f4%22%29.htm?websale7=conrad&pi=821768&ci=SHOP_AREA_17292_0312024

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mały, moment 5-10Nm mi niepotrzebny, za to np. 10mm śruby głowicy w moim klxie dociąga się momentem 49Nm i juz taki klucz nie wystarczy, w ogóle kręcenie 30Nm to juz spore wyzwanie dla grzechotki 1/4"

 

potrzebujesz 2 klucze ponieważ ten polecany 1/4" jest idealny do mostków rozrządu a kluczem 1/4" do głowic nie przykręcisz dokładnie mostków z siłą 10Nm

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nasadki mi zardzewiały, a teraz niektóre bity i po bokach zaczynają korodować klucze płasko-oczkowe. Co do wytrzymałości i wymiarów to jest super - ale z tą rdzą to przesada.

 

mnie YATO zardzewiały po 5 dniach masakra :D o takie http://allegro.pl/zestaw-kluczy-94el-klucze-nasadowe-yato-yt-1268-i2595264821.html

 

fakt że leżą w pomieszczeniu gdzie są ogromne wahania temperatury no ale żeby po 5 dniach bity były rdzawe :D ??

 

kumpel mówił że bardzo delikatne grzechotki są w tym yato ale ja nimi narazie niewiele pracowałem....

 

a honiton średni-w rok wykończyłem sztywne typu T 1/2 i 1/4 parę bitów ,,krzyżaków'' ogólnie wytrzymałość nie najgorsza, walizka strasznie gówniana -szybko wyrabiają się uchwyty na bity potem jak kawałek przewieziesz i wytrzęsiesz walizkę to po otwarciu połowa lata luzem i łatwo coś zgubić.......

 

no ale cóż jak nie stać na betę to się pracuje chińszczyzną :D w sumie to te honitony już na siebie ,,zarobiły'' na tyle że mógłbym je wyrzucić i kupić następne -idąc tym tokiem myślenia to teoretycznie można robić chińszczyzną i co chwila wymieniać :D z małym ale-jak robisz coś na szybko np w sobote wieczorem i pęknie ci klucz a w niedziele masz oddać naprawione auto/motocykl to jest nieciekawie a miałem taką sytuację że o 21 odkręcaliśmy półoś i urwało się sztywne 1/2, a w niedziele laska chciała auto zabrać no i trzeba było się tłumaczyć bo skąd o 21 zdobyć klucz :D ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebujesz 2 klucze ponieważ ten polecany 1/4" jest idealny do mostków rozrządu a kluczem 1/4" do głowic nie przykręcisz dokładnie mostków z siłą 10Nm

tak podejrzewałem, dzięki za potwierdzenie, badziewia nie zamierzam kupować, a zakup dwóch kluczy dobrej firmy to zbyt duzy wydatek jak na moje mechanikowanie, pozostaje mi pożyczac od kolegi

mnie YATO zardzewiały po 5 dniach masakra :D o takie http://allegro.pl/ze...2595264821.html

moze kupiłes podróbke na allegro? moj kolega mechanik uzywa głownie YATO i nie narzeka,

ja mam honitona 94el (taki sam zestaw jak to yato) są całkiem OK, przez 2lata uzywania nic się nie wydarzyło, a często grzebię przy róznych starych zapieczonych mechanizmach, denerwuje mnie ze nie ma w zestawie przejsciówki, która pozwala na załozenie najwiekszych śrubokrętów i torxów na zwykły śrubokręt, trzeba je zakładać na sztywne 1/2" co bywa irytujące

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Planuje kupić zestaw narzędziowy do 300 zł.

 

Przeczytałem temat

 

Do wyboru
Honiton http://allegro.pl/honiton-94el-zestaw-narzedziowy-nowe-opakowanie-i4059852040.html - wielu zachwala ale kiepska walizka

 

Yato http://allegro.pl/zestaw-narzedzi-kluczy-nasadowych-yato-yt-1268-94c-i4015455918.html - nasadki dobre ale wielu narzeka na torxy.

 

I Stanley http://allegro.pl/stanley-zestaw-kluczy-nasadowych-expert-97-jakosc-i4101783581.html

 

Generalnie najbardziej podoba mi się ten stanley tylko dwie rzeczy mnie niepokoją.
Pytania zasadnicze są takie;
Sporo na necie jest zestawów pod tym kodem produktu z 96 elementami. Jest też pare z 97 elementami a jeśli już to po ponad 350 zł. Pytanie czy link który podałem to ewidentna podróba czy może były różne serie?

Wyczytałem parę opinii że Stanley ostatnio sporo stracił na jakości. Czy obecnie Stanley a raczej zestaw który dałem do porównania jest tej samej jakości co Yato? Bo jeśli tak to w sumie nie widzę sensu przepłacać.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Yato, bity ogólnie kiepskie, o nasadkach mam kilka 100% pewnych informacji o pęknięciu ot tak lub po przedłużeniu klucza krótką rurką (np. 30 cm). Stanleya kilku znajomych używa w garażu, to samo z bitami, nasadki mocniejsze, ale zdażają się jaja z grzechotkami.

Honiton brak danych.

Ja osobiście mogę polecić ci Jonnesway. Taki zestaw z 400 na alle. Możesz poszukać zestawów bez bitów śróbokrętów, ciężko je wepchnąć w ciasne miejsca z racji osadzenia, zwykły śróbokręt lepszy. Np klucze1/2 lub takie1/4 po 150 na alle + tańsze śróbokręty i masz ładny zestaw. Ampuły i Torxy mocniejsze robią w takich zestawach niż bity z czarnej stali do kompletów. Ja takimi kluczami pokonałem dziesiątki układów hamulcowych w samochodach, nie raz z przedłóżką 50cm a klucze ciągle piękne:)

Edytowane przez boski_dzik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...