Skocz do zawartości

RANKING NARZĘDZI


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rzepa powiadasz? Być może. Amatorsko, ale używam zestawu nasadek 1/2 z grzechotką od jakichś 3 lat i 100% skuteczności a przedtem kilka innych załatwiłem ( uszkodzone grzechotki pękające nasadki) w ciągu kilku miesięcy. Ale jak pisałem zestaw ma 3 lata więc może jest lepszej jakości niż sprzedawane obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do moich prac uzywam narzedzi YATO. bardzo dobry stosunek jakosci do ceny, ba, za ta cene spodziewalem sie czegos slabszego a tu mile zaskoczenie.

 

najmnijesza grzechotka 1/2'' odkrecilem z powodzeniem glowice z GPZ 600, gdzie metrowa rura i dwie osoby trzymaly silnik. grzechotka ani drgnela w zla strone...;p

 

jednynym minusem tych narzedzi, jaki udalo mi sie zauwazyc w ciagu roku eksploatacji to to, ze w momencie narazenia ich na wilgoc osadza sie na nich rdzawy nalot... ale latwo go zedrzec.

 

 

bardzo podoba mi roznica pomiedzy formami TOYA i YATO. obie marki pochodza od jednego producenta- TOYA. komplet kluczy imbusowych TOYA kosztuje 20zł, YATO: 23-24 złote. Toya puszcza przy dobrze dokreconej owiewce, za pomoca yato rozebralem niejeden silnik i nie widac sladu uzywania...

 

 

no i dobrym rozwiazaniem sa tez grzechotki firmy TOPEX, ktore po pospawaniu tez niezle trzymaja...;p szkoda ze dopiero po pospawaniu.

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KT to ostanio straszna rzepa;) Topex to topex amatorka pełna;) Neo sa fajne.

Neo są narzędziami robionymi przez Topex, więc ta sama lipa w ładniejszym opakowaniu.

Mam codziennie styczność z kluczami wszelakimi, bo pracuję w handlu i je sprzedajemy. Ludzie przychodzą po narzędzia i mówią, że klucz Stanley płaski za 13zł to drogo, biorą więc Topex, bo przecież tak samo metalowy jest :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neo to jednak odrobine wyższa jakosc ;]

 

Rzepa, przynajmniej ostatnio kupiłem sobie klucz do przewodów hamulcowych i cholera jedyne co z tego wynikło to to ze mam podbite oko... bo dostałem kawałkiem klucza bez jaj :/ Niewiem chcecie drogie narzedzia to sobie facom kupcie :icon_eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie.

 

Czy klucze serwisowe, dodawane przez producenta do motocykla - są wysokiej jakości?

Chodzi mi o klucze dodane do motocykli marki Honda

porównałem moje klucze (CBR600) z taty kluczami z Magny '86 rok - są praktycznie identyczne. Jeszcze ma jakieś w Sabre, ale nie przyglądałem się (prawdopodobnie też to samo będzie)

Skoro przez prawie 20lat nic nie zmienili, sugeruje że są OK.

 

Klucze mają napisy Honda albo HM (Honda motors?) - jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam klucze firmy CRAMP i nie nażekam jakośc bardzo dobra do ceny...

 

W serwisie Mercedesa gdzie mam praktyki mają klucze BETA.

 

Że mają to mają, ale tobie to pewnie nawet ich nie dają powąchać co? :icon_biggrin: :buttrock: ;)

 

BETA, jak sama nazwa mówi to wersja demonstracyjna. Hmm ciekawe kiedy wypuszczą pełną wersje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli kupuję różne narzędzia calowe do HD bo w Polsce tylko jeden sklep miał zestaw nasadek calowych za...560PLN...na zamówienie. W MachineMart mam większy i lepszy zestaw za 30 quidów.

 

W ramach uzupełniania narzędzi (zawsze coś się znajdzie do kupienia)dzisiaj przyszły zamówione z "motoakcesoria pl"- calowy zestaw nasadek, imbusów i torxów oraz calowy zestaw płasko-oczkowych. Za 260 pln. jest bardzo porządny i profesjonalny komplet do obsługi i naprawy moto, do tego jeszcze dokup kpl. imbusów calowych(tez mają) i możesz spokojnie naprawiać swoje ukochane moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach uzupełniania narzędzi (zawsze coś się znajdzie do kupienia)dzisiaj przyszły zamówione z "motoakcesoria pl"- calowy zestaw nasadek, imbusów i torxów oraz calowy zestaw płasko-oczkowych. Za 260 pln. jest bardzo porządny i profesjonalny komplet do obsługi i naprawy moto, do tego jeszcze dokup kpl. imbusów calowych(tez mają) i możesz spokojnie naprawiać swoje ukochane moto.

 

Świetna cena :buttrock: , ja kilka lat temu za komplet calowych kluczy płasko oczkowych zapłaciłem coś około tego. Same imbusy calowe kosztowały około 100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat posiadam zestawik Proxxona 23040 i mimo, że "parę" śrubek już odkręciłem jakoś nic się nie posypało. Sorki - ukręciłem jeden bit ale na własne życzenie - płaski bit i grzechotka - musiało puścić. Z kluczy płaskich to używam starej daty kluczy z nowotomyskiej chify. Bardzo dobra jakość.

Kierując się wyglądem kupiłem jakieś dobre pół roku temu kilka kluczy płasko - oczkowych Yato. Konkretnie: 8,10,13,17,19 (kosztowało w poznańskim realu razem 30 zł). Testuje to w pracy i muszę powiedzieć, że wymiatają wszystkie klucze jakie do tej pory miałem w ręku. Są długie, bardzo wytrzymałe a co najważniejsze nie zużywają się. Najwięcej używam 17, kręce nim bardzo dużo (nawet powyżej 100 cykli tygodniowo) i klucz wygląda jak nowy, zero śladu współpracy na wewnętrznej powierzchni współpracującej z łbem śruby. Mam w skrzynce 17 kuźni i mimo, że jest używana okazjonalnie to chrom odszedł a metal się odkształca.

Mimo, że Yato należy do toi toi to jakość jest bardzo wysoka. W każdym razie klucze płasko - oczkowe są "the best".

Z innych mniej znanych u nas firm polecam sprzęt firm WERA i WIHA. Co prawda cena wysoka ale jakość też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...