Skocz do zawartości

Kto ma Triumpha??


Rekomendowane odpowiedzi

Bernard, nie spodziewaj sie ze Igla wyjasni ci dokladnie o co mu chodzi, bo jego aparat pojeciowy nie jest na takim poziomie aby to zrobic, a z kolei niemoznosc przekazania swoich odczuc wywoluje w nim agresje ktora wyladowuje jak przedszkolak przezywajac cie w swoim poscie "preclem".

Dlaczego tak cie przezywa to osobna historia, narazie sprobuje przetlumaczyc o co mu chodzi.

Otoz Igla wyjechal pierwszy raz za granice do pracy i to do fabryki motocykli, a jazda motocyklem to jego pasja. Jasne jest ze mial jakies wyobrazenia na temat tej pracy, jej organizacji i ludzi pracujacych tam i byly to wyobrazenia mniej wiecej takie jakie ma mlody gorol jadacy do Hameryki po raz pierwszy, czyli wszystko na b.wysokim poziomie.

Tymczasem po przyjezdzie skonstatowal ze praca jak praca a ludzie jak ludzie, bardzo czesto im sie nie chce, sa zli bo dziewczyna / zona w nocy nie dala, organizacja pracy czasem kuleje itd itp.

Jego wyobrazenia spadly z tego "wysokiego stolka" na ktorym siedzialy przed wyjazdem do bardzo glebokiego dolka, tym bardziej ze ma typowy dla mlodych polakow przebywajacych pierwszy raz w bardziej rozwinietych krajach zachodu objaw negacji calej zastanej tam rzeczywistosci ( wszystko tutaj jest do dupy ).

Te swoje niskie wyobrazenia o pracy angielskich kolegow z tasmy przenosi na gotowy produkt, co jest juz duzym uproszczeniem jako ze widzi tylko kilka operacji w ktorych on i jego sasiedzi uczestnicza.

Ma jednak jakis procent racji piszac o niskiej wydajnosci i niewysokiej dyscyplinie angielskiej "klasy robotniczej" - bylo tak juz poprzednio i byl to jeden z "gwozdzi do trumny" oryginalnego Triumpha i BSA w latach 70 tych. Mam wrazenie ze Angole kreca bat na wlasna dupe tym postepowaniem, bo Janek Bloor to typowy businesman i w kryzysowej sytuacji potrafi przeniesc produkcje do Chin by uzyskac nizsze koszty i wieksza wydajnosc pracy oraz zaangazowanie pracownikow.

Mysle ze obecne eksperymenty z zatrudnianiem Polakow sa pierwszymi probami pokazania angielskim pracownikom ze bez nich firma tez sie nie zawali i jest wielu chetnych do pracy na ich miejsce.

Wracajac do Igly to jego odczucia zmienia sie oczywiscie o 180 stopni po powrocie do Polski i bedzie jeszcze gorzej jesli w Polsce bedzie musial pojsc do pracy ( wszystko tutaj jest do dupy, w Anglii to dopiero bylo... )

W miare zbalansowane poglady na to jak naprawde wyglada praca w Anglii w porownaniu z Polska bedzie mial dopiero po kilku przyjazdach np urlopowych do Polski, kiedy jego wyidealizowane polskie wspomnienia spotkaja sie z brutalna rzeczywistoscia :).

W podobnej sytuacji i podobne odczucia ma inny forumowicz pracujacy w tej firmie Konrad 1f i tysiace Polakow wyjezdzajacych do pracy za granice.

Ja tez to przezywalem pracujac w Holandii w 75r jako mechanik u dealera moto w Bredzie i mam okazje obserwowac u mlodych Polakow wizytujacych mnie, lub moich znajomych w Kanadzie.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IGŁA a to nie Ty podpaliłeś te starą fabrykę? :lol:

A tak na poważnie to przesadzasz trochę w swoich wypowiedziach,

prawdziwy motocyklista szanuje każdą markę a jezdzi na tym wybranym.

troszkę dystansu nie zawadzi

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze temat mr. IGŁA bardzo ladnie podsumował Adam M. :) ;)

 

A poza tym wybacz chłoptasiu ale jesli z tematu motocykli schodzisz na obelgi w kierunku rodziny forumowiczów i ich samych to chyba cos ci sie w twojej małej główce popiersdoliło.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie dla tego tak napisałem Skay , bo koleś (Igła) wpada w ten temat tylko po to żeby sie pokłucić albo komuś wrzucić . Pod koniec stycznia bede mial w garażu Daytone 955i 2001r i niechetnie się przygladam jak ktoś rospisuje się w ten sposób na temat tych moto. To wszystko. Nikomu na tym forum nic nigdy nie napisałem przykrego lub obrazliwego ale na to juz nie mogłem patrzeć bez reakcji ... Pozrdawiam

 

PS. A to ,że "Każdy jest inny i trudno żeby wszyscy jeżdzili motocyklami tej samej marki" , to ja o tym doskonale wiem . Może prztłumacz to Igle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostałes pojechany ZA nazywanie forumowiczów preclami i itp.

 

Myslisz ze jego mały móżdzek to zakoduje? nie wydaje mi sie :) :)

 

[ Dopisane: 15-01-2006' date=' 15:28[/i'] ]

aha czytalem w prasie ze serwis triumpha w warszawie obniza ceny usług. ma ktos jakies zdanie na temat tego warsztatu?

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe wiesci

w MCN opublikowali nowe szpiegowskie fotki nowego Tigera (widac juz duzo wiecej)

kola 17',zawias przod upside-down, zaciski promieniowe, wahacz tyl przestrzenny (wiele elementow przejete chyba z nowej d6)

motocykl w sumie dla mnie to taki jakby TDM od Triumpha

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdziwy motocyklista szanuje każdą markę a jezdzi na tym wybranym.

troszkę dystansu nie zawadzi

 

 

Żeby każdy rozumiał to w taki sposób jak ty........ Ale to widać potrzeba lat i doświadczenia......... Szacuneczek

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kola 17',zawias przod upside-down, zaciski promieniowe, wahacz tyl przestrzenny (wiele elementow przejete chyba z nowej d6)  

motocykl w sumie dla mnie to taki jakby TDM od Triumpha

 

no to w koncu jakies przyzwoite enduro turystyczne z triumpha bo stary tiger juz troche traca myszka :D

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Jako nowy wypada sie przedstawic: Adventurer z 2001 roku;-) Piekny klasyk (przynajmniej dla mnie) z 4500 km na liczniku. Kupilem jesienia w Niemczech. Narazie stoi i sie wietrzy w garazu. Czy jest ktos z Was kto tez ma Adventurera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj, korzytając z okazji że przejeżdżałem obok, odwiedziłem naszego forumowego Jana Nikiela i obejżałem jego niebieskiego triumpha bonnevilla... I, na żywo, jednak mnie mniej powalił niz czarny bonni T 100 na zdjęciach.

A jeszcze kilka miesięcy temu "chorowałem" na takie moto. Jakie te gusta zmienne...

P.S. Stoi też u niego czarny triumph sprint z 99 roku..

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...