Skocz do zawartości

Kto ma Triumpha??


Rekomendowane odpowiedzi

chodziło o używki. używane Triumphy są korzystne cenowo, bo trudno znaleźć amatora. A co do nowej Daytony, to Triple675 w testach kopie dupę japońskim 600  więc może nawet być lekko droższa.  

 

ceny sa korzystne u nas, w anglii o dziwo motocykle triumph sa dosc drogie, zreszta wszystkie tu sa drogie :D

w jakich testach?chyba zrobionych przez kolesi sprzedajacych te motocykle

i jeszcze raz porownojac d6 do r6

r6 -10KM wiecej, wiecej nowinek technicznych (inaczej wydech, sterowanie przepustnicami itd)

d6 -kopia japonczykow, oprocz tego ze motor 3cylindrowy to wszystko jest "wczorajsze"

 

ja nie uwazam ze triumph to zlom, z checia lyknalbym bonnie, po prostu do japonii to jeszcze im troszke brakuje

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze sa wypowiedzi kolesi ktorzy nigdy nie mieli danego motocykla a poruwnuja. mialem japonczyki i mam triumpha i wcale nie jest tak zle jak mowicie. uwazm ze kawasaki w porownaniu z triumphem to prawdziwe gwno. mowie tu o zywotnosci, wytrzymałości no i jakosci.a osiagi nowej d675 w porownaniu do japoni?chyba cos wam sie pomylilo z tym odgrzewaniem. odsyłam do folderu traktujacego o w/w i porownanie do made in japan z reszta pozyjemy zobaczymy :D

 

konrad1f patrzac na twoj podpis to poruwnujesz na podstawie GSXa z 86 i 81 roku?? :-D :-D czy yamahy RD ??

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok-miales gowniana kawe -to niestety Twoj problem

jesli chodzi o jakosc -mam na co dzien do czynienia z "jakoscia" w Triumph-ie :-D

wystarczy spojrzec na motocykle Triumpha(wszystkie do tego roku -chocby na starannosc wykonania odlewow) i porownac do japonii

i jeszcze o d6 -10KM mniej niz w R6 (podaje za angielskimi!! pismami a nie za polskim "motocklem")

kreci sie o kilka tys nizej

masa kilka ladnych kg wyzsza

wydech pod siedzeniem (odgrzewany temat -wszyscy juz od tego odchodza)

no i ok 200funtow drozsza (w anglii, gdzie do kosztow r6 trzeba doliczyc jeszcze transport z japonii)

odnosnie folderu?-mam takie pytanie kto go pisal?? :-D

 

zebyscie mnie zle nie zrozumieli -nie pisze ze triumph to kompletne gowno ale w wiekszosci komentarzy prasowych jest wiele przesady

 

i jeszcze o triumphie w ostatnim Swiecie Motocykli

otoz kilka dni temu dostalem gazetke w swoje rece i dostalem ataku smiechu czytajac o t100 :-D (fragmenty o recznym malowaniu, mistrzu w dyskretnym miejscu itd) :-D

 

i na koniec-nie porownoje do swoich staroci

tak sie sklada ze w odroznieniu do Ciebie to chociaz widzialem na zywo i d6 i r6 :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odroznieniu do Ciebie to chociaz widzialem na zywo i d6 i r6

 

sory szefie. to ty juz duzo widziałes w zyciu a i jeszcze jasnowidzem jestes bo wiesz co w zyciu widziałem :P ;) :P

 

Oczywiscie japonczycy technologicznie sa na najwyzszym poziomie i to jest jasne ale angole mocno ich doaniaja. takie bajery typu tlumik pod siodlem czyz boku i takie pierdoły to tylko sprawy stylistyczne. mowie bardziej o technice. nie sa lepsi od zółtych ale praktycznie niewiele sa gorsi. poza tym sam pomysl silnika R3 to wg mnie rozwojowe przedsiewzniecie. troche im to idzie ale mysle ze w koncu sie ruszyli.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angole jeszcze dlugo japonczykow nie dogonia, anie pod wzgledem jakosci, ani mozliwosci -mowie Ci -to jest doslownie manufaktura

 

3cylindry to wcale nie nowy pomysl i nie jest stosowany dlatego ze to moze byc lepsze lecz z powodow marketignowych, triumph chce sie jakos wyroznic, byc rozpoznawalny i wlasnie 3cylindry maja byc takim znakiem rozpoznawczym

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

tak odbiegając od tematu "VX 800" ślicznego masz tego swojego Triumpha Speed Tryple, i ten karbon musi pieknie walić z obrotów po uszach . Miesiąc temu sprzedałem Suzę VX 800 . Szkoda ze na takiego Trypla nie mam jeszcze kasy, ale w przyszłości ... :P Może taki własnie Trypelek wpadnie w moje posiadanie :twisted: . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Może motocykliści z Mazur mają podobne gusta, urodziłem się w Morągu w krainie najpiękniejszych dróg :P

Trypel nie jest wcale taki drogi, na jakiego wygląda. A z wydechu rzeczywiście daje ognia :D, zastanawiam się tylko co będzie na badaniach. Na wydechu mam tabliczkę (widać po demontażu) "NOT FOR ROAD USE" hihi ...

 

Może polatamy razem po warmińsko-mazurskich zakrętach, jak już będą "warunki".

 

PZDR

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzwieku Dytony powiedział mi bardzo dobry koleś m.in. z tego tematu Wiśnia Paweł , Kupił świerzo Dytonę 955i , silnik w Tryplu chyba ten sam także i efekt dzwiekowy musi być taki sam :P czyli jak Ferrari chociażby :mrgreen: (cytat Wisnia) . Na żywca nie słyszałem jeszcze tylko w TV i w necie ale i tam słychać niesamowity dzwięk. No i ten Wygląd Trypla ,dla mnie bomba . A jak z awaryjnością ?? dłogo latasz nim ?? możesz cos powiedziec o kosztach eksploatacji ?? dostepu części zamiennych ?? co mozna zrobić samemu a co tylko serwis ?? A polatać zawsze można u nas zloty sie posypaly w te wakacje i to całkiem przyjemne sami swoji . w przyszłym sezonie mysle bedzie równie miło jak w tym . To tak na marginesie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł,

z awaryjią ... nie wiem, bo latam dopiero parę tysiaków (może ze 3, 4), dopieszczam na razie motorek, więc mam koszty. Jak polatam dłużej, będę mógł coś powiedzieć. Kolega jednak lata Daytoną 595 i po 20 tysiącach nie stwierdził żadnych problemów,

eksploatacja:

- pali w trasie 6 litrów (150, na szybszych kawałkach max :P

- łańcuch pewnie zjada wolniej, niż XX

- opony drogie, bo z tyłu 190, ale jak komplet da radę 10kkm, będzie ok,

- regulacja wytrysku :-D to 120 PLN,

- oleju nie łyka w ogóle,

- klocki jak w japonii

Eksploatacja, jak każdy sportowiec 1000ccm ... ale warto, bo to prawdziwy ogień. Gęba się cieszy, jak się patrzy... jak się posłucha uśmiech się poszerza, ... a jak się jedzie jest jeszcze lepiej. Dla mnie bomba. Z resztą kupiłem, bo nie ma w tej chwili niczego, co bardziej by mi się podobało, niż Trypel/Daytona 97-01. Mam zamiar zestarzeć się z tym motorkiem.

 

Dosęp do części to mały problem, bo nie ma zamienników. Ale nie jest źle, bo żadnych części nie potrzebuję. W razie problemu jest ebay, albo zamówienie w Intermotors (3 tygodnie czekania)

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

nowosci ze swiata triumpha

nie wiem czy w polsce w gazetkach juz pisza czy nie, ale tutaj juz duzo sie mowi o nowych moto triumpha

wiec powstal juz naked na bazie d6:) -na razie sa zdjecia

jezdzi juz takze nowy tiger -ja jeszcze go nie widzialem w calosci -tylko zbiornik paliwa :-D

w gazetkach angielskich pokazali jeszcze studyjny rysunek i fotke motocykla testowego jednakze nic na niej ni widac :D)

niemniej bedzie to takie turystyczne supermoto -konkurencja bardziej dla multistrady niz adventure'a

 

nie zebym sie podniecal bo triumpha i tak bym nigdy nie kupil :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i dla wielbicieli duzej daytony

model 2006 jest ostatnim o bodajze osmioletniej karierze tego motocykla

firma ma zamiar skupic sie na d6

od stycznia produkcja rusza "z kopyta"

 

kupuj koles co chcesz -ja Cie przeciez do niczego nie zmuszam

to nie temat o xt-eku tylko motocyklach triumpha, ktore mam okazje widywac na codzien w fazie produkcji

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem twojego rozgoryczenia na ten temat że nigdy nie kupisz to juz dawno wiemy zamiast chwalic swojego pracodawcę to go oczerniasz troche to przykre co do widywania w fazie produkcji fajną masz pracę z ale niezgodzę sie z tobą ze TRIUMPH jest motocyklem dla niewolnikow

 

nie do konca mnie zrozumiales

pochwalic kogos moge jesli zrobi cos dobrze - na razie mialem niewiele okazji by zobaczyc cos dobrego w Triumph'ie

nie powiem -trypel mi sie podoba ale uwazam ze zaden motocykl triumpha nie jest wart swojej ceny (jako nowy motocykl)

i nie chodzi tutaj o rozgoryczenie -placa nawet dobrze, robota dosyc ciezka ale nie przyjechalem tutaj na wakacje, a z tymi niewolnikami to bylo troszke humorystycznie (zreszta chyba jest emota? -ahi -pisalem zenie motocykl dla, ale robiony przez niewolnikow :D )

 

ahi- czy widzieliscie kiedys fabrycznie sklejane owiewki? :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie Triumpha i rozważań, czy jest lepszy od japońców nie będę się wypowiadał, bo:

- nie byłbym obiektywny (po przesiadce z idealnego XXa na Trypla nie zamieniłbym się z powrotem. Nie ma mowy.)

- każdy ma z góry przyjęty pogląd i będzie się czepiał swoich racji.

 

Jednak ogólnie. Konrad, po pracy w kanapkowym barze stwierdziłem, że w życiu nie zjem kanapki w takim miejscu. Po pracy w restauracji posanwiłem nigdy nie jeść poza domem. Zawsze wszystko wygląda ineaczej "od kuchni". Nie wiem, czy widziałeś od środka fabrykę Hondy, pewnie nie. Może po roku tam stwierdziłbyś, że Hondy w życiu nie kupisz.

Dla mnie ważniejsze od tego, że w fabryce pracuje kilku "lewusów" z byłego socjalizmu (bez urazy), jest to, że Trypelek daje mi masę radochy.

 

pzdr

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważniejsze od tego, że w fabryce pracuje kilku "lewusów" z byłego socjalizmu (bez urazy), jest to, że Trypelek daje mi masę radochy.

 

hehe- jesli to do mnie to nie moge nie czuc urazu

gdy wyjezdzalismy myslelismy ze bedzie cud, miod, malina, super technologie, sami fachowcy itd

zreszta, na to wskazywala weryfikacja na rozmowach kwalifikacyjnych

niestety rzeczywistosc okazala sie inna

i to nie my (oprocz Polakow pracuje troszke ludzi z Estonni) okazalismy sie lewusami ale glownie nasi angielscy przelozeni

sluchaj -gdy ja staram sie zrobic cos dobrze a oni mi mowia -facet olej to bo po tej stronie nikt motocykla nie bedzie nawet ogladal to co ja moge sobie pomyslec?

 

Nie wiem, czy widziałeś od środka fabrykę Hondy, pewnie nie. Może po roku tam stwierdziłbyś, że Hondy w życiu nie kupisz.

dlatego pisalem o tym na samym poczatku, -nie wiem jak to wyglada gdzie indziej

 

ps -widzieliscie kiedys trypla w rozowym :?: ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...