Skocz do zawartości

Własciwy kolor swiecy zaplonowej


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam w Simsonie świece (nowa Iskra F80) koloru tego co piszecie (kawa z mlekiem) ale same końce elektrod, a reszta jest jakby mokra od mieszanki (gwint i dookoła elektrod). Zeby było smieszniej, to jak wyczyszczę ją szczotką drucianą i zakręce to odpala od 1-szego kopa za zimnym silniku. Jak się gdzies wybiorę, odstawie moto i potem na następny dzień powiedzmy chcę zapalić to sa problemy zarówno na ciepłym jak i na zimnym. Grzebałem już dużo, ustawiłem zapłon (mysle że dobrze), dałem iglice na najniższy poziom (gaźnik Bing 17) co polepszyło trochę sprawę. Od tego czasu nie testowałem dłużej tego ustawienia (tylko po mojej uliby, która ma ok. 300m), ale co może być grane? Nie wiem w ogóle jak ustawic mieszankę na gaźniku - po prostu nie widze różnicy pomimo kręcenia śrubką... :biggrin:

 

Sprawdż droznośc filtra powietrza jesli jest brudny to wyczyśc lub wymien. W serwisówce lub w ksiązce o simku poszukaj jaki powinien byc poziom paliwa w komorze pływakowj w gazniku i go ustaw u siebie. Potem wyreguluj gaznik. W gazniku z tłoczkiem załaczajacym ssanie często wyrabia sie uszczelka zamykajaca przepływ. W takim wypadku mimo opuszczonego tłoczka ssanie dalej podaje zbyt bogatą mieszanke i zalewa swiece. Mozna ta uszczelke wymienic lub chociac wygładzic papierem sciernym by była płaska, bez wżerow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam :)

 

Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem.

A więc mam do was pytanie, jaki powinien być kolor świecy w 2T ?? Jak wygląda świeca którą się dobrzę eksploatuje ??

U mnie świeca jest czarna i jest sucha. Nie jest nadtopiona i nic w tym stylu.

 

Czekam na odp :notworthy:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Szukałem podobnych tematów, ale nie znalazłem.

A więc mam do was pytanie, jaki powinien być kolor świecy w 2T ?? Jak wygląda świeca którą się dobrzę eksploatuje ??

U mnie świeca jest czarna i jest sucha. Nie jest nadtopiona i nic w tym stylu.

 

Czekam na odp :notworthy:

Pozdrawiam

 

 

Siema... >> dobrze wypalona świeczka powinna mieć kolor brunatny << wtedy wiadomo że wszystko gra i mieszanka jest OK >>> czarna -- źle>>> siwa-- źle>> brąz(brunatny) --- SZAFA GRA !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być wiele.może być to zbyt późny zapłon,zapchana rura wydechowa lub zapchany filtr powietrza.dobra świeca ma być ruda albo rdzawo-brunatna

 

- zapłon elektroniczny :]

- hm a jak można sprawdzić rurę czy jest zapchana ? :clap:

- filtr odrazu odpada bo zmieniałem go jakieś 7 dni temu :clap:

Edytowane przez ozi159
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- zapłon elektroniczny :]

 

Masz elektroniczny, ale jest tam regulacja zapłonu ( opóźnienie-przyspieszenie) … wykręć śrubę od składu do takiej wartości jak jest w manualu już nie pamiętam chyba od 1,75 do 2 obrotów … a iglice opuść o jeden ząbek niżej …zapłon ma być 2.5mm przed gmp górnym martwym położeniem tłoka, te czynności zajmą ci może z 5 min :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak myślicie. Na tej stronce chodzi o świece motocyklowe 2T czy samochodowe 4T ?

 

Masz elektroniczny, ale jest tam regulacja zapłonu ( opóźnienie-przyspieszenie) … wykręć śrubę od składu do takiej wartości jak jest w manualu już nie pamiętam chyba od 1,75 do 2 obrotów … a iglice opuść o jeden ząbek niżej …zapłon ma być 2.5mm przed gmp górnym martwym położeniem tłoka, te czynności zajmą ci może z 5 min wink.gif

 

Ja bym to wszystko sprawdził, tylko nie mam dostępu dosyć dobrego z moją ecią :biggrin::(:biggrin: i niestety raczej tego nie sprawdze. A z tym zapłonem to Ja się raczej nie będę bawił bo pewnie jeszcze gorzej popsuje :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...