Skocz do zawartości

Własciwy kolor swiecy zaplonowej


trajka66
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Idealny kolor to kaa z mlekiem, czyli coś mniej więcej jaki kolor mają koła tramwajów. Ale Swieca moze miec inny kolor z jednej strony, a inny z drugiej. Jak chociaż z jednej będzie szary, kawa z mlekiem, brunatny troche za ciemny.

 

swieca ciemna(w szczegolnosci czarna) matowa "sucha" to za dużo paliwa w mieszance, mieszanka zbyt bogata. Gaznik od regulacji.

świeca zbyt jasna (jasno szara, biała) za mało wachy za dużo powietrza. Gaznik do regulacji.

świeca czarna błyszcząca to znaczy, że jest zalana olejem. Za dużo oleju w mieszance. Dozownik do regulacji, albo za duzo olejuleje sie do baku

i teraz nowość - świec pomarańczowa za mało oleju w mieszance - dozowniak do regulacji, albo mniej oszczedzac na oleju wlewanym o baku.

 

na tej: http://www.dansmc.com/Spark_Plugs/Spark_Plugs_catalog.html stronie jest sporo fotek swiec wraz z opisem, tylko niestety na kazdym monitorze zjęcia wyglądają inaczej jesli chodzi o kolory.

 

Mowiac regulacja gaznika, niemam na mysli totalnrgo rozregulowania i ustawiania od nowa, czasem wystarczy przekręcić srubę mieszanki o pół - jeen obrót do wymaganego stanu.

Regulacja gaznika od podstaw to grubsza sprewa i o tym jet cała seria tematów na forum.

 

tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu po regulacji napewno nie będziesz miał odpowiedniego koloru, on dość długo się zmienia. Dużo szybciej świeca ciemnieje z powodu zbyt bogatej mieszanki, niż jaśnieje z powodu zbyt ubogiej. Między regulacjami powinno się przejechać kilka kilomtrów. Kolega mi powiedział że 5-10, ale zanim moja świeca osiągnęła wymagany kolor kawy, to minęło chyba ze 100km. Wczesniej swieca była żółtawo-szara, tak jakby mieszanka była zbyt uboga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz szukać dziury w calym. Wiem jak jest z mz! Jak jedzi to zostaw i w zime sie baw bo jak ruszysz to zacznie sie pierdzielić. Skoro jest dobrze, ladnie sie wkreca,pali, nie przerywa to nie ruszaj!

 

POzdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co masz szukać dziury w calym. Wiem jak jest z mz! Jak jedzi to zostaw i w zime sie baw bo jak ruszysz to zacznie sie pierdzielić. Skoro jest dobrze, ladnie sie wkreca,pali, nie przerywa to nie ruszaj!

 

właśnie wiem :icon_biggrin: jak jeździ to teraz zostawię a wezmę się za to w zimie :) ważne że jeździ i na obroty się wrzyna jak głupia :icon_arrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema... >> dobrze wypalona świeczka powinna mieć kolor brunatny << wtedy wiadomo że wszystko gra i mieszanka jest OK >>> czarna -- źle>>> siwa-- źle>> brąz(brunatny) --- SZAFA GRA !!!

Ja w cagivie mialem włąsnie braz brunatny i sie zawaliscie dziwilem jak dobrze ten motor spala ze jest taka swieca :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...