Jump to content
Marlew

TRIUMPH Speed Triple

Recommended Posts

Wreszcie nadszedł w sobote ten dzień kiedy mogłem się przejechać moim trypelkiem...

Co prawda tylko 100 km ale wreszcie musiałem się pochwalić :D

Przede wszystkim jest zaje...ty - to tak subiektywnie :lol: a poza tym:

- osiągi są takie że dech zapiera - niby 107 KM (wg hamowni 116) ale max moment przy 5500 i od 4000 do 9000 ponad 85 Nm

W kazdym razie przy przyśpieszaniu bez żadnych sztuczek na I i II kółko idzie do góry :twisted: i nie wiadomo kiedy 180 w mieście :D:):)

- hamulce to klasa sama w sobie - fabryczne przewody w oplocie i do stoppie wystarcza 1 palec :D

- mimo szerokich opon (190 z tyłu) nie zauważyłem żeby ciężko wchodził w zakrety - prowadzi sie jak bajka łącznie z dohamowywaniem i przyspieszaniem na zakręcie

-żadnej tendencji do shimmy (ale na razie w zakrętach bez szaleństw) ale amorek i tak juz czeka na montaż :D

- pozycja siedząca jak w przyzwoitym enduro :D i na szczęście tylko jedno miejsce

- skrzynia idealne i bezgłośna (ew. dla mnie trochę za mały skok)

- pełan regulacja zawieszenia z przodu i z tyłu - ale nad tym popracuje potem.

A teraz wady:

- naked o tej mocy musi mieć owiewkę bo pow 180 przód odlatuje (zwłaszcza przy takiej siedzącej pozycji)

- drogi które do tej pory znałem jako asfaltowe nagle stały się drogami III kategorii o utwardzonej nawierzchni :D ale to wynika z super twardego zawieszenia oczywiście

-bak z tworzywa więc tankbagi które lubie odpadają a zdrugiej strony odpada topcase bo taki tyłeczek grzech zepsuć

-muszę się przyzwyczaić do siły hamulców bo raz uszkodziłem klejnoty o bak :D:):D

na dzisiaj starczy ...

Od soboty mam banana na twarzy - widzieli Ci co byli w 2oo - i to wystarczy za resztę

Aha - na sam koniec WIELKIE DZIĘKI PABLO!!![/img]

Gratuluję pięknej zabaweczki :)

Czy wkrótce pojawią się jakieś fotki ?

Wyraże się nie skromnie, pdoba mi się ten sprzęcior a z tego co piszesz gotów jestem nawet ci zazdrościć!! Dbaj o bestię a ona ci się odwdzięczy!!! :) :D :D

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Tak tak tak, prosimy o jakieś ładne foteczki :mrgreen:

Gratuluję zakupu, no i fajnie,że zadowolony jesteś z machiny;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Ciesze sie ze Ci si epodoba bo zawsze jak sprowadzam motocykle znajomym to sie boje ze beda mnie potem przeklinac :lol: tez mialem okazje przetestowac ta maszyne - same zalety

- naked o tej mocy musi mieć owiewkę bo pow 180 przód odlatuje (zwłaszcza przy takiej siedzącej pozycji)

To wyobraź sobie jakie jest uczucie jadąc nim bez owiewki 240 km/h :)

Skoro bywasz na Tunelowej to do zobaczenia w 2 OO na wiosnę.

Pozdrawiam

Mi sie zdarzyło kilka razy plastikiem bez jednej owiewki rozwinąc 240... tragedia poprostu- naprawde przyjemna to nie było ale czasem trzeba;)

Gratuluje zakupu- sprzecik napewno ciekawy... najważniejsze żebyś ty był zadolony i żeby zaspokajał Twoje potrzeby i oczekiwania. życze udanej i bezpiecznej eksploatacji...8)

Guest SirAdam

Powiem krotko - gratulacje z nabytku i dbaj o motorek i o swoje zycie i zdrowie.

SirAdam

Wreszcie nadszedł w sobote ten dzień kiedy mogłem się przejechać moim trypelkiem...

Co prawda tylko 100 km ale wreszcie musiałem się pochwalić :)

Bla,bla,bla,bla......... :D

Ale do mnie Pan Marlew nie raczył zajechać chociaż ma tylko 20km i to dobrą szeroką drogą. :cry:

Tak to właśnie jest jak się kupi dobry, ładny motocykl......zaraz się zapomina o kolegach :D

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Bla,bla,bla,bla......... :)  

Ale  do mnie Pan Marlew nie raczył zajechać chociaż ma tylko 20km i to dobrą  szeroką drogą. :cry:  

Tak to właśnie jest jak się kupi dobry, ładny motocykl......zaraz się zapomina o kolegach :D

Grzesiu wybacz ale

- Ty też jezdziłeś tego dnia (w sobotę) więc mogło Ciebie nie być :D

- po Katowickiej bałem się dalej jechać bo jeszcze nie mam zamontowanych reflektorów tylko stare potłuczone przywiazane drutem :oops: więc było ryzyko mandatu w najlepszym razie...

Iiiiiiiiiiiiiiiiiii.......................

Co to za motocykl co ma lampy na drut związane :lol: :)

Nie mogłem się powstrzymać żeby trochszkę Markowi nie dopiec. 8)

hmmm tylko pogratulowac

czekam z niecierpliwoscia na zdjecia :)

i do zobaczenia w 2oo mam nadzieje ze na sprzecie bedziesz:twisted:

Obchodz sie delikatnie ze skrzynia biegow w tym motocyklu.

Adam M.

Tylko Marek nie remontuj silnika :-) - nie trzeba. Żartuję. Wreszcie masz motocykl, który poprostu jeździ, nie wymaga napraw, babrania się itp. Teraz tylko pozostaje Ci szmatka i polerowanie lakieru :-). Dobry zakup, nietuzinkowy model, bardzo dobrze oceniony w testach. Życzę udanego sezonu (a właściwie sezonów). Już Ci gratulowałem zakupu wiele dni temu, ale nie szkodzi zrobić to jeszcze raz 8), tym razem oficjalnie na łamach 4um.

Pozdro, Pawel

Obchodz sie delikatnie ze skrzynia biegow w tym motocyklu.

Adam M.

Dzieki wszystkim za Dobre Słowo na początek :D :) :D

Adam a o co chodzi z tą skrzynią ? Od razu mówię że jak na gumę to tylko z gazu więc kły na pewno po du..e nie dostaną :lol:

Co jest takiego delikatnego - skrzynnia czy sprzęgło (cholernie ciężko pracujące jak nie przymierzając w DR po założeniu twardszych sprężyn )

Aha -zastanawiam się czy nie zastosować oleju w który wierzę najbardziej czyli samochodowego Mobila1 5w50 - jakby cos było nie tak to polecę z reklamacją do Adama :D

pozdr

- drogi które do tej pory znałem jako asfaltowe nagle stały się drogami III kategorii o utwardzonej nawierzchni :) ale to wynika z super twardego zawieszenia oczywiście

Oj przyzwyczaiło się do długoskokowego bigowego zawieszenia :D

Cieszę się, że masz wreszcie sprzęta, którego pokochasz. Wpadnę do Ciebie swoim to zrobimy test porównawczy.

Tylko Mareczku, please nie rozbieraj już sprzęta :D On naprawdę jest dobry :D Rozbierz sobie na to konto jakąś pannę np.

Michał, żeby Marek rozebrał jakąś pannę, to musiałbyś mu ją przywieźć do domu, położyć w łóżku i dać jej coś na podniecenie... bo Marek sam nawet palcem nie kiwnie.

Moli podziwiać zadupek trypla i głaskać jego rurę...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Michał, żeby Marek rozebrał jakąś pannę, to musiałbyś mu ją przywieźć do domu, położyć w łóżku i dać jej coś na podniecenie... bo Marek sam nawet palcem nie kiwnie...

To jak Michał, przywieziesz? A ja obiecuje ze jak juz ją przywieziesz i położysz w moim łóżku to PALCEM kiwnę :lol: :lol: :lol:

A jak Michał nie może to może ktoś inny ... :) bo jak moja desperacja sięgnie szczytu to strach będzie w moim towarzystwie schylic się po mydło :lol: :lol: :lol: arura trypla ma za małe fi :oops:

Marek to ja obiecuje ze Ci przyprowadze i położe do łóżka jakas fajna laseczke w bługarii - ale najpierw przetestuje co by sie jakis ZONK nie trafił

Adam a o co chodzi z tą skrzynią ? Od razu mówię że jak na gumę to tylko z gazu więc kły na pewno po du..e nie dostaną  :lol:  

Co jest takiego delikatnego - skrzynnia czy sprzęgło (cholernie ciężko pracujące jak nie przymierzając w DR po założeniu twardszych sprężyn )

pozdr

Skrzynia jest delikatna i mimo ze motocykl wydaje sie byc zbudowany do wyglupow to skrzynia ich na dluzsza mete nie wytrzyma.

Mobil 5W50 moze ci dawac taki objaw jak u mnie ze dopuki nie rozgrzejesz dobrze silnika to sprzeglo bedzie ci ciagnelo. To trwa jakies 10 - 15 minut.

Adam M.

Skrzynia jest delikatna i mimo ze motocykl wydaje sie byc zbudowany do wyglupow to skrzynia ich na dluzsza mete nie wytrzyma.

Mobil 5W50 moze ci dawac taki objaw jak u mnie ze dopuki nie rozgrzejesz dobrze silnika to sprzeglo bedzie ci ciagnelo. To trwa jakies 10 - 15 minut.

Adam M.

dzięki - ale nie wiesz dokładnie co pada w skrzyni? informacji na temat trypla jest jak na lekarstwo, w Wawie są 3 lub 4 maszyny a w całej Polsce z 10.

Nie wiem za bardzo gdzie szukać innych informacji :oops:

Szaleć za bardzo nie będę ale jezdzę szybko i pewnie od czasu do czasu będę próbował w pionie.

Poniewaz skrzynia sama chodzi pieknie to troche mnie przestraszyłeś bo może powinienem mocniej wysprzeglać w czasie jazdy itp

Co do sprzęgla to już tak wcześniej miałem na castrolu że póki był zimny to się tarcze slizgały a potem OK więc wiem o co chodzi a poza tym myslę że raczej przedłuży mu to zycie a nie skróci :) wymiane mam też co 10 tys a nie co 6 więc wole nalać taki olej jaki w samochodzie wytrzymuje 30 tys km do wymiany.

Zadzwoń na Modlińską do Aprili i poproś Michała Mruka. (kierownk salonu) Jego kolega jeżdzi ok kilku lat Daytoną a poza tym jest mechanikiem motocyklowym więc może podpowie cos o eksploatacji Triumpha. Ja wczoraj z nim rozmawiałem o Daytonie bo on chce swoje moto sprzedać a mnie interesuje ten sprzęt.Tylko kwestia kasy :cry:

Usłyszałem same pochwały poza jedną uwagą o ciężko pracującym sprzęgle i zrywającej się lince od sprzęgła. 8O (sądziłem że jest hydrauliczne)

Cześć, po pierwsze gratuluję sprzęta, a po drugie chce wspomnieć, iż posiadam serwisówkę po niemiecku, a dokładnie motorrad-wartungshandbuch do Speed Tripla.

Więc jeśli Ty Marlew lub ktokolwiek inny byłby zainteresowany to dajcie znak.

...  

Usłyszałem same pochwały poza jedną uwagą o ciężko pracującym sprzęgle i zrywającej się lince od sprzęgła. 8O (sądziłem że jest hydrauliczne)

zaprawde powiadam Ci Grzesiu że nie wiesz co to znaczy ciężko pracujące sprzęgło jeżeli nie jechałeś tryplem lub daytoną (bo to to samo tylko bez lub z owiewkami), po tych 100 km łapa napieprza mnie do dzisiaj :) trzeba będzie na wiosnę się przyzwyczajać ze 2 tygodnie...

Na modlinskiej to tam gdzie pracuje mój kumpel (Michał) tak? Czy to ten drugi salon?

Zwierzak dzięki serdeczne ale kupiłem sprzęta z kompletem papierów czyli z książeczką przeglądów i instrukcją obsługi więc pewnie mam to co Ty chociaż dla pewności pewnie kiedyś bym chciał obejrzeć co Ty masz. Wole wiedzieć za dużo niz za mało :D Dzięki jeszcze raz.

po tych 100 km łapa napieprza mnie do dzisiaj :) trzeba będzie na wiosnę się przyzwyczajać ze 2 tygodnie...

A po co, przepraszam podczas jazdy używać lewej klamki?

PS Jak ja jeździłem Tryplem to sprzęgło chodziło raczej miękko...

Pozdrawiam