Skocz do zawartości

TRIUMPH Speed Triple


Rekomendowane odpowiedzi

Wielkie dzięki warren za recenzję, coraz bardziej się upewniam że chcę Trypla :notworthy:

Wersja R z lepszą zawiechą i heblami od Daytony szczególnie do mnie przemawia. Gorzej tylko będzie znaleźć dobrą sztukę. Żeby jeszcze była biała, z przelotami i akcesoryjnymi plastikami .. hehe :icon_razz:

 

Do zamontowania bagażu mam już patent, kwestia wyspawania kilku rurek ;)

LINK

LINK2

 

Owiewkę czołową + szybę gdzieś bankowo dorwę, na ebay jest tego trochę. A kask będę tak czy siak zmieniać na Arai'a , choć nawet w obecnym XR1000 w trasie albo zatyczki albo słuchawki z muzyką muszę mieć.

 

Za wszelkie inne rady będę wdzięczna, zwłaszcza że z 3-cylindrówką nie miałam jeszcze do czynienia ;)

No to chyba celujesz w bardzo swieza sztuke bo biale sa chyba tylko od 2011r...

Edytowane przez R@F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe były już wcześniej. Chyba od 2005, anyłej, poprzedni model 1050 tez był do kupienia jako biały.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki warren za recenzję, coraz bardziej się upewniam że chcę Trypla :notworthy:

Wersja R z lepszą zawiechą i heblami od Daytony szczególnie do mnie przemawia. Gorzej tylko będzie znaleźć dobrą sztukę. Żeby jeszcze była biała, z przelotami i akcesoryjnymi plastikami .. hehe :icon_razz:

 

Do zamontowania bagażu mam już patent, kwestia wyspawania kilku rurek ;)

LINK

LINK2

 

Owiewkę czołową + szybę gdzieś bankowo dorwę, na ebay jest tego trochę. A kask będę tak czy siak zmieniać na Arai'a , choć nawet w obecnym XR1000 w trasie albo zatyczki albo słuchawki z muzyką muszę mieć.

 

Za wszelkie inne rady będę wdzięczna, zwłaszcza że z 3-cylindrówką nie miałam jeszcze do czynienia ;)

 

 

Będzie Pani zadowolona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iskra niby jest jak świeca jest wyciągnięta, paliwo dochodzi, swiece nie sa przesadnie mokre(zalane). Nie wiem ile mają lat. Nie mam pojęcia co to może być:( Miał ktoś może podobny problem, rozrusznik niby kręci, ale coś strzela, jakis taki stukot. Motor był u goscia który sprawdzał zawory. Czy mogl pozamieniac kable od swiec?? Sa na nich jakies oznaczen gdzie który ma być?? Dziękuje za dotychczasowe odpowiedzi i proszę o więcej.

 

Orientuje się ktoś może ile kosztuje sprzęgiełko rozrusznika do tego modelu, bo obawiam się że to może być to, takie same objawy miałem w poprzednim motorze.

 

Ile kosztuje w Polsce to nie wiem, ale wyglada to jak podjechane sprzeglo odsrodkowe lub za slaby akumulator.

Najpierw sprawdzilbym dokladnie stan akumulatora i ladowanie, bo to tansze i mniej pracy.

Jak tam jest wszystko dobrze to wzialbym sie za sprzeglo rozrusznika - mozliwe ze sama wymiana rolek zalatwila by sprawe.

Jezeli nie wiesz jak sprawdzac akumulator i uklad ladowania to przeczytaj o tym watek w Mechanice Ogolnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Białe były już wcześniej. Chyba od 2005, anyłej, poprzedni model 1050 tez był do kupienia jako biały.

Ale Montanie chodzi o Streeta R (675) a one sa chyba od 2009r i mialy swoja odrebna palete kolorow - pomarancz mat, siwy mat i phantom black.

Od 2011 wchodzi bialy, czerwony i fioletowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w drugą stronę jak to wygląda, jak ktoś ma 186 to nie ciągną się mu kończyny? Dolne kończyny.

Szaki, ja przy 185 nie turlam się na podeszwach, więc myślę, ze Twój dodatkowy cm nie uczyni tu apokalipsy ;)

 

Ale Montanie chodzi o Streeta R (675) a one sa chyba od 2009r i mialy swoja odrebna palete kolorow - pomarancz mat, siwy mat i phantom black.

Od 2011 wchodzi bialy, czerwony i fioletowy.

Zgadza się, street r biały od 2009 r. speedy były wcześniej.

Niestety elektryka wymaga nieco dopieszczenia, ale się da ( ja miałem dodatkowo zabawę z ładowaniem aku w czasie jazdy).

Pomimo tychże, uważam, że to mega maszyna jest, nie rozstaniemy się za szybko jeśli w ogóle ( miejsce w stodole jest jak coś i stać tam sobie może ze 30 lat do przodu ).

Spowiedź przedśmiertną wymyślono po to, żeby zgromadzone cenne doświadczenie nie sczęzło razem z człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Pytanie techniczne do tripla speeda.

Łożysko dolne główki ramy oryginalne ma zewnętrzną bieżnie bardzo wąską i wybilo rowek w aluminiowej ramie. Wymieniłem łożyska bo były zużyte, miały pamięć i dolna właśnie ta wąską bieżnia była pęknięta. Nowe oryginalne dolne łożysko dalej ma luz ale na pewno przez to wybite gniazdo. Teraz mam problem czy jeszcze raz wyjąć łożysko i bieżnie i wkleić na loctite czy kupić łożysko stożkowe a to ma bieżnie szerokości 13mm i na pewno byłoby lepiej osadzone niż to wąskie 5mm oryginalne. I czy górne zostawić nowe oryginalne które mam założone czy też kupować stożkowe, z tym że ciężko z tym rozmiarem bo na wysokość jest w oryginale 15mm a dostępne 16,25mm chociaż nic by to pewnie nie przeszkadzało tyle tylko żeby górną Polką była o te 1,25mm wyżej. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w Daytonie mieniałem łożyska, dół stożek, góra standardowe 6205. Dałem niecałą stówę za wypasione łożyska, a nie jakiś badziew za półtorej stówy z pazzegro, te all bals czy jak im tam... Stożka na górę nie dobrałem, bo tak samo jak u Ciebie za mało miejca było na niego. Trudno częściej przyjdzie regulować luz i częściej je mieniać, nic na to nie poradzę.

"O ładnie złożony... O nieźle zapierd..a... O ładna pozycja i dobrze patrzy... O Rura po bułki jedzie..." - Komentarze przy oglądaniu zdjęć z SD ;-) - made by Rufi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Drobne, kosmetyczne zmiany ale mimo to robią różnicę. Dopasowali w końcu lampy jak należy z "owiewką"

Mnie ciekawi nowy speed w 2018. To że będzie miał wpizdylion koni i systemów to pewniak, oby tylko nie wymyślili jakiegoś nowego designu przodu -bo dopiero oswoiłem się się z "oczami ważki" ;-)

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

43x54x11 taki rozmiar mam ale w roczniku 2006. Pewnie jest ten sam jeśli masz zawieszenie showa. W larsonie mają od ręki

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...