Skocz do zawartości

Spalanie motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.spritmonitor.de/en/

 

Właśnie znalazłem. Ciekawe, bo realne, tzn, każdy może się zarejestrować i prowadzić dziennik zużycia. A że pod egida niemiecka, to może nie oszukują za bardzo?

Co prawda zrobione z myślą o samochodach, ale jest kupa motocykli.

 

Interesująca lektura....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa może jest, ale mojego Maleństwa nie ma :D

Za to porównując z XJ 600, to nawet podobnie wychodzi. A myślałam, że tylko mój egzemplarz pali jak smok... :)

Mojego tyż ni ma.... Ale to nic.. :flesje:

 

Super sprawa. W koncu sie dowiedzialem ze mam normalny motór, a ploty chodzące o Bandziorze są jakieś z kosmosu :)

No, a ja na odwrót - patrzyłem na CB1300 i oni chyba jeżdżą poniżej 100... :flesje:

 

Ale koncepcja stronki mi się podoba i będę sobie tam dzienniczek prowadził. Się okaże naprawdę ile to hobby kosztuje... Może nie będę o tym Piaffe mówił....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu z Was jest zaskoczonych niższym spalaniem Niemców. Może to być spowodowane deczko lepszą jakością paliwa u nich, a co za tym idzie. Silniki mniej 'biorą'.

Pamiętam recenzję Polaka w ŚM z wakacji na R1 do Norwegii z kolegą na XX'ie. Zdziwieni byli, że ich motocykle spalały zdecydowanie niższe ilości paliwa, nie osiągane przez nich w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam recenzję Polaka w ŚM z wakacji na R1 do Norwegii z kolegą na XX'ie. Zdziwieni byli, że ich motocykle spalały zdecydowanie niższe ilości paliwa, nie osiągane przez nich w Polsce.

 

 

ja myślę, że po części mogło to być spowodowane innym stylem jazdy, tzn być może po Norwegii jeździli głównie po autostradach gdzie chore przepisy dają max 90km/h (chyba), a człowiek jeżdżąc po skandynawi łatwo się dostosowuje do tamtejszego stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupa może jest, ale mojego Maleństwa nie ma :wink:

 

Za to porównując z XJ 600, to nawet podobnie wychodzi. A myślałam, że tylko mój egzemplarz pali jak smok... :icon_rolleyes:

 

 

Raczej jak smoczyca :wink:

 

yyy mojego tyż ni ma :icon_twisted:

 

http://www.spritmonitor.de/en/

 

Właśnie znalazłem. Ciekawe, bo realne, tzn, każdy może się zarejestrować i prowadzić dziennik zużycia. A że pod egida niemiecka, to może nie oszukują za bardzo?

Co prawda zrobione z myślą o samochodach, ale jest kupa motocykli.

 

Interesująca lektura....

 

Witaj Buber.

Myślisz, że nie oszukują? Każda piczka swój ogonek chwali :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie oszukują? Każda piczka swój ogonek chwali :icon_rolleyes:

 

no ja na ten przykład nie oszukuję. zapisy służą mnie samemu, bo inaczej trudno byłoby mi coś takiego prowadzić. a że przy okazji inni popatrzą i skorzystają... ich zysk, że tak powiem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo, to to.

tzn, to jest jak dziennik, tyle że w necie, poza tym tam jest wielu nie-aryjczyków.

Wydaje mi się że jednak nie oszukują, ale też myślę sobie że mają inny styl jazdy... U nas jakoś tak bardziej "w palnik" bywa... :icon_question:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojej suki nie ma :icon_question:

 

ale bardzo dziwia mnie wyniki Bandita 1200 - ja niby mam taki silnik tyle ze po tuningu (rozwiert, walki, gazniki i ch*j wie co jeszcze) - i zejscie ponizej 10 to jazda jak chory emeryt :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Witajcie. Jak to jest z tym spalaniem motocykla? Czy jazda na krótkich dystansach, takich 10-15km ( dojazdy do pracy) zwiększa zużycie paliwa? Gdzieś wyczytałem, że jazda właśnie na krótkich odcinkach, powoduje to, że motocykl zużywa więcej paliwa, ponieważ silnik nie jest w stanie się dobrze rozgrzać, a zimny więcej pali. Prawda to? Pytam, ponieważ mam tą swoją gpz-te 500-kę i głównie używam jej do dojazdów do pracy (12km w jedną stronę) i ostatnio obliczyłem, ze pali mi ok. 6,5l/100km. Dużo czy mało, bo sam nie wiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...