Skocz do zawartości

Kombi za 7 tysięcy


Songo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś e46 lub ewentualnie e39? To są generalnie bardzo solidne samochody, choć nie najtańsze przy naprawach. Szczególnie zawias w piątce sporo kosztuje. Znaleźć ten model z grubsza bez korozji to trochę wyzwanie, szczególnie za tą cenę. Spalanie też nie będzie najmniejsze ale za to wykończenie jest na sporo lepszym poziomie niż u wspomnianej konkurencji. Modele z silnikiem 2.0 czy x23 (2,5l) są mniej pożądane na rynku i dzięki temu tańsze. Trójka z R4 też będzie tańsza, ale te były jednak mniej udane. Diesle były nawet spoko, ale od 2.5 TDS czy 2.0 136km bym się trzymał z daleka. Te nowsze 2.0 150 koni i 3.0 są o wiele lepsze, ale osprzęt swoje kosztuje- jak to w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek w tej kwocie będzie zajechanym rumplem. Zawias przedni, maglownica, też mogą nieźle dać po kieszeni.

 

Mondziak będzie tańszy w naprawach.

 

Tommo, a jakie kombi nie będzie w tej cenie zajechanym rumplem?

Poleciłem Passata z tym silnikiem, ponieważ nie były wybierane do ciężkiej tyrki i dużych dystansów, a ten silnik mam w Golfie i mimo 370 tys przebiegu w życiu nie miałem tańszego w utrzymaniu auta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że za cenę byle pierdółki w bmw robi się remont generalny opla a kolega szuka dupowozu z A do B a nie upalacza kapora i wabika białych kozaków więc dla mnie bmw bez sensu , jeszcze że 7 tys bmw będzie kiepskie ......

 

 

Tommo, a jakie kombi nie będzie w tej cenie zajechanym rumplem?

 

astra F żeby byłą warta 7 tys to musi być kilo złota w bagażniku i karnet na dziwki na miesiąc w cenie auta , także nie przesadzaj , za 2-3 tys kupi się niezła już

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wabikiem to bez przesady, to są stare modele, na które laski spod remizy nawet nie lecą. Drożej jest, to fakt ale nie pisał o tanim aucie tylko o mało awaryjnym. Użytkuję 528 z gazem od 7 lat i nie narzekam. Nie jest to fura tania w naprawach, ale też nie dajmy się zwariować. Wszystko jest w zamienniku (warto wybrać te lepsze, szczególnie czujniki), nie ma za dużo typowych usterek. Silniki r6 były pancerne, sam mam prawie 400 tys na blacie i silnik to przejeździłby jeszcze ze dwie "budy". Piątka z 2.0 nie jest ślamazarna, a kosztuje mniej, bo wszyscy chcą 2.8 albo 3.0. Wspominałeś o astrze F. Miałem takie cudo chyba 12 lat temu. Rdzewiała już wtedy tak, że strach. Tej "mojej" to już na bank nie ma. Jedyna dobra rzecz, to był w niej silnik Isuzu, ale to dlatego, że się specjaliści od Opla do niego nie dotknęli... Mazda spoko, ale też korozja, części do najtańszych chyba nie należą. Volvo? Podobno solidne, ale wizualnie w środku i na zewnątrz dla mnie katastrofa. V70 jest zjadliwe dla mnie dopiero od III generacji, a te są mocno poza budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyna dobra rzecz, to był w niej silnik Isuzu, ale to dlatego, że się specjaliści od Opla

 

to jest lemingowóz

wygląda jak gówno nie jedzie , nawet zdesperowana 16-stka z nadwagą nie położy się na jej masce ale

 

jest do bólu pancerna i prosta , jakby nie rdza to te samochody jeździły w 2156 roku z przebiegami 2 miliony czy 3

 

jakbym miał kupić samochód po to żeby jechać z A do B tanio i nie martiwć się czy się z**bie to tylko astra F

 

1.6 8v w astrze po prostu nie da się zaj**ać jedyna opcja to rzucić w przepaść albo walcem po nim przejechać , to nawet bez oleju jeździ

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy chyba pomyśleli, że autor tematu dysponuje kwotą 7 tys, ale euro :D

 

Za 7 k pln to sobie można przebierać w telewizorach, albo lodówkach i to i tak omijając górną półkę. Kupując auto, trzeba się liczyć z tym, że najlepsze lata ma już za sobą. V70? E 46? Ludzie, przecież 7 tys, to może nie wystarczyć na serwis pozakupowy!

 

Z moich doświadczeń wynika, że przymierzając się do zakupu auta, należy raczej celować w górny pułap cenowy, bo z tymi najtańszymi to zawsze jest coś nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tommo, a jakie kombi nie będzie w tej cenie zajechanym rumplem?

Poleciłem Passata z tym silnikiem, ponieważ nie były wybierane do ciężkiej tyrki i dużych dystansów, a ten silnik mam w Golfie i mimo 370 tys przebiegu w życiu nie miałem tańszego w utrzymaniu auta!

 

Tyle że Passaty są wyraźnie droższe, więc i za tą kwotę bardziej zdezelowane. Mają też drogie w serwisowaniu zawieszenie.

 

 

1.6 8v w astrze po prostu nie da się zaj**ać jedyna opcja to rzucić w przepaść albo walcem po nim przejechać , to nawet bez oleju jeździ

Wreszcie zaczął pisać z sensem.

Astry F szybciej zgniją niż przestaną jeździć.

Audi Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie interes życia - zgniła na maksa astra :biggrin: Powtarzam, pasek z silnikiem 1.6 8v nie był kupowany do tyrania i nabijania km, więc są w relatywnie lepszym stanie niż diesle. A zawieszenia w wersji po lifcie są o niebo lepsze niż te sprzed 2000 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jeszcze 5 minut przed zamknięciem tematu zaproponuję Alfę Romeo 156. Oczywiście JTD. Wg mnie fantastyczny pojazd. I za 5 tys zł będzie wypasiona i sprawna.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Astry F szybciej zgniją niż przestaną jeździć.

 

astry F giną na drogach przez takich ja ty co dopier**lają się byle wżeru w drzwiach snując historie że się złamie , a nie każdy lubi jeździć bez przeglądu bądź z lewym i astry trafiają na złom to zaczyna być topowe auto do budowania buggy , za cenę złomu kupujesz wszystko w super stanie tylko niewielka dziura w progu i diagnosta nie puścił i jakaś laska się obsrała że bez przeglądu to kryminał i oddaje na złom

 

a pamiętajmy że robienie blacharki w takim aucie przez speca jest kompletnie nieopłacalne , samemu jak umiesz tak , jak nie umiesz to i tak siędiagnosta dosra że tu za dużo bitexu tu to ta sramto a jeszcze w dobie pojebanych przepisów że jak nie zrobi przeglądu i tak weźmie kasę to kompletnie im nie zależy żeby auto puścić ..

 

i przez to astry giną a szkoda bo jakkolwiek to lemingowóz taka skoda fabia swoich lat to bardzo trwałe auto....od tico jest o tyle droższa w utrzymaniu że oc jest dużo wyższe( astra ma najnmiejszy piec 1.4 i jest to nieudany silnik słaby pali jak 1.6 i podobno kolizyjny w odróżnieniu od 1.6 ) , pozatym ceny gratów to samo a nawet chińskie zamienniki do astry są lepszej jakości niż do tico i np astra ma normalne stożkowe łożyska kół które potrafią nigdy się nie odezwać przez całe życie właściciela a tico ma zwykłe kulowe które nawet jak jeździsz po dziecko do przedszkola sypią się co chwila

 

wady tego samochodu tak trzeźwo patrząc to kompletny brak emocji w trakcie jazdy ( może 2.0 16v coś tam jedzie , ale te wszystkie 1.4 i 1.6 to zasypianie przed kierownicą ) gówniany wygląd , FWD , korozja i tyle

 

 

zgniła na maksa astra :biggrin:

 

przecież wieśwagen gnije tak samo jak opel więc nie rozumiem aluzji :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...