Skocz do zawartości

Pomóżcie - Miejskie / zwinne / lekkie moto +design


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam nielada problem znalezienia idealnego moto.

Jeżdzę od 6 lat na Suzuki GS 500E 2001 rocznik. Zrobiłem 15tys km, mam 180cm i 65kg, 32 lata. Jeżdzę głównie po mieście + jeden większy wypad w roku. Dbam o moto, wymieniam płyny, smaruję łańcuch, czyszczę regularnie.

 

Bardzo lubię GSa za jego zwrotność i lekkość. Brakuje mi już mocy, w szczególności z pasażerką, stąd chęć zmiany. Nie jeżdzę zbyt szybko i nie zależy mi na speedzie i supermocy.

Szukam mojego drugiego moto, budżet poniżej 20k PLN.

 

Moje kryteria szukania wg istotności:

1) Zwinny - lubię po mieście jeżdzić, przeciskać się w korkach, podjeżdzać do pracy, wyskoczyc na "drinka", itp

2) NIEciężki - chętnie poniżej 200kg, chyba, że jakoś waga nieodczuwalna, bo nisko zawieszony, itp.

3) "Wygodna" kieronica (albo możliwość dostosowania kierownicy, aby się wygodnie siedziało, a la turystyk = prosto, bez pochyleń)

4) Design się liczy (wiem, że to najbardziej subiektywny parametr, ale preferuję klasyczny design - bez futurystycznych wyglądów, itp. jeśli się da okrągłe światło z przodu, jeśli nie to po prostu bez dziwactw)

Pozostałe parametry zgodnie z rosądkiem - lepszy ekonomiczny, niż nieekonomiczny, itp.

 

Ozłocę, jeśli ktoś mi takie idealne cacko pomoże znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc i zaangażowanie!

 

Szerokości w 2018 wszystkim!

AIR23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie to chyba trzeba sprzętu pokroju XT660X ;)

 

A jak trochę przymkniesz oko na masę to zainteresuj się Yamahą Bulldog (BT 1100). Miałem okazję się tym przejechać i niby tylko 65 KM ale moment niemal od samego dołu robi swoje, starty spod świateł, miejskie wyprzedzanie - dość fajnie się tym lata. Dziwiło mnie to, czemu ten sprzęt się tak fajnie prowadzi a przecież na mokro to z 250 kg jest, może zasługa rozkładu masy, nie zagłębiałem się w szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior jest tłuściochem, ale tylko na papierze. Jeżdżąc nim nie odczułem jakoś specjalnie problemów związanych z dużą masą albo gabarytem motocykla. A przedzierałem się tym przez łódzkie korki w godzinach szczytu. Biorąc pod uwagę, że autor nie jest młodym gniewnym i jeździ już kilka lat to z całą pewnością takie B12,5 może mu się dobrze sprawdzić, i pasażerka będzie wdzięczna. Ale ciężko stwierdzić póki się nie przejedzie.

Łoś50>Dragstar125>CBR125>FZS600>FZ6>CBR600>SV650>FZS1000>Versys650>G310r/gs>F850GS>K1600Gt>RnineT Scrambler>R1250GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandzior jest tłuściochem, ale tylko na papierze.

 

baju, baju... jak ktoś przywykł i ma umiejętności/ praktykę, to może nie zauważyć różnicy. ale opowiadanie, że ponad 250kg żywej masy nie stanowi przeszkody w bujaniu się w korkach to już przesada; zwłaszcza jeśli są to porady kierowane do osoby bez doświadczenia

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te wasze propozycje po macoszemu traktuja pasazerke, zamilowanie pytajacego do klasycznej linii motocykla i wzmianki o jednej trasie rocznie ( jak sadze z pasazerka o bagazem ). Jezeli jedyna wada GS500 jest brak mocy w 2 osoby to moze jakis inny klasyczny 2 cylindrowiec z wieksza moca, okragla lampa i wygodna kanapa dla pasazera.

Jest cos takiego ?

Moze BMW R800 ( boxer ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...