Jump to content

fincher

Forumowicze
 • Content Count

  2,201
 • Joined

 • Last visited

About fincher

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  "KRK"+"EBE"

Osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

670 profile views
 1. Możliwe. Nie chcę za bardzo Fincher'owej męczyć. Dlatego nie będę przesadzać. Spokój w domu jest więcej warty niż kilka stówek na ewentualną drugą szafę kiedyś tam. Zobaczymy co czas pokaże.
 2. Patent to dopiero do licencji w PZSS. Tam rozróżniają tylko kategorie broni sportowej. Po uzyskaniu licencji będę składać na policję wniosek o pozwolenie na 12 sztuk. To powinno wystarczyć na dłuższy czas (chyba). Wybrałem sobie taki mebel: https://www.sejfnet.pl/siegen/76-iss-szafa-na-bron-dluga-siegen-500674.html Tak wiem, że pewnie za mały.
 3. Po 8 dniach od egzaminu przyznano mi patent na pistolet, karabin i strzelbę. Od razu złożyłem wniosek o licencje. Znowu trzeba czekać. W międzyczasie pójdę sobie do lekarzy i odbiorę zamówione S1. W końcu widzę, ze z każdym dniem zbliżam się do własnej promesy :)
 4. Polskie przepisy są dość dobre ale jednak nie idealne. Głównie z uwagi na konieczność bycia członkiem PZSS, który ustawowo ma monopol na działalność sportową. Chcesz uprawiać sport, nawet amatorsko? Płać! Nowa dyrektywa UE, wprowadza możliwość założenia związku strzeleckiego przez kluby. Tego polska od dłuższego czasu nie chce wdrożyć. Egzamin, badania, rejestracja, wymóg minimum S1. To są jak najbardziej dobre ograniczenia. Jednakże bardziej niż w ustawie o broni szukałbym problemu w ustawie o obronie koniecznej. Odparcie ataku może mieć dla nas gorsze konsekwencje niż sam atak.
 5. Prześlij na priv jakieś informacje o tym. Tylko jeszcze potrzebuje na oko 2 miesiące aż papiery z WPA przyjdą
 6. KS miałem na myśli kupić oba. Wiesz, na jedną podwójną promesę oszczędzę 17pln MP15 od SW miałem okazję poznać, bardzo przyjemna konstrukcja. Chętnie bym kupił ale dostępność jest marna. Jeśli już się pojawiają to około 4k. Trochę dużo jednak. Niestety nie mamy amerykańskiej ceny
 7. Okazało się, że zakochałem się w starej pojedynce Baikal 18M. Erma EGMI M70 też bardzo przypadła mi do gustu i już chyba nawet wiem gdzie to kupię.
 8. Teraz przede mną kilka naprawdę długich tygodni. Oczekiwanie na całą papierologię będzie straszne. Ale nie ma wyjścia. W każdym razie zbliżam się już do końca. Wybrałem sobie szafkę na broń, co prawda maluszek bo tylko na 6 sztuk no ale to jeden z warunków wynegocjowanego kompromisu ze wspomnianą Fincherową. Lista zakupowa się trochę zmieniła i jak kiedyś myślałem o Glocku tak teraz wiem, że na pewno go nie kupię. Jest zbyt wiele fajnych konstrukcji na świecie żeby ograniczać się do nudnego Glocka. Jakby kogoś interesowały koszty to: Członkostwo w klubie KS AMATOR(Braterstwo), wpisowe i składka roczna: 260zł Badania lekarskie do egzaminu: 100zł (teraz może być nawet lekarz POZ, który da orzeczenie za darmo także można oszczędzić tego wydatku) Egzamin: 400zł Badania lekarskie do pozwolenia: 500zł Opłata za wydanie pozwolenia: 242+242+10 Podsumowując to jest taniej niż kurs na prawo jazdy. Ja miałem szkolenie podstawowe w ramach opłaty wpisowej do klubu. Jak jest w innych klubach nie wiem.
 9. Dogadaliśmy się, nie wiem czy to urobienie. Najważniejsze, że jest zgoda
 10. Zdałem egzamin na patent w pełnym zakresie. Teraz czekam tylko aż przyjdzie moja licencja z PZSS i będę mógł składać dokumenty do WPA. Ograniczenia covidowe trochę przedłużyły cały proces ale są postępy
 11. Teraz tylko czekać aż ktoś dojdzie do wniosku, że samochód może być użyty jako narzędzie zbrodni i tego też zakażą.
 12. Broń dla każdego Polaka ale dla Brytyjczyków zakaz noży. Niektórzy to mają fajne podejście. Zakażą posiadania (między innymi) noży i myślą, że rozwiązali problem przemocy. Byłoby zabawnie gdyby nie było prawdziwe... Link poniżej https://www.gov.uk/government/publications/offensive-weapons-act-surrender-and-compensation-scheme
 13. Można tak powiedzieć. Udało się odwiedzić znajomego, który ma w mieszkaniu co prawda małą ale jednak szafkę "słupek" na 4 sztuki. Okazało się, że "wcale to tak źle nie wygląda" no i pewnie z czasem przywyknie do tej myśli i będzie ok. W międzyczasie znowu byłem na chwilę postrzelać żeby zrobić trening do egzaminu. Karabinem skupienie kciuka, margolinem średni punkt ucieka mi w prawo ale wszystko w czarnym. Skupienie też bez większego problemu. Biorąc pod uwagę, że to dopiero początek mojej zabawy to jestem zadowolony. Właśnie nie potrzebne, dlatego sprzedałem.
 14. Ja mimo posiadania pod manetką 150KM z rzadka przekraczałem 120km/h. A ponoć jestem z grupy "młodych gniewnych".
×
×
 • Create New...