Skocz do zawartości

GAZ 69 - kto używa lub zna kogoś kto używa


ZIGGI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hehhe... no bo ten pordzewiałek to jednostkowy przypadek był, na drugim parkingu stoją 3 Saaby - w stanie idealnym :icon_razz: ....

 

Odnośnie Gaz-ów, Uaz-ów, miałem trochę z nimi przebojów, pomysł dobry, lecz wykonanie takie sobie, gdyby tak jak z pierwszymi M72 za złe wykonanie groziła kula w łeb, lub wywózka na sybir ( za stalina podpadało to pod próbę obalenia ustroju), może byłyby trwalsze... a tak...

 

W UAZ-ie( bo miałem z nim trochę doświadczenia) rdza też była problemem, ale z racji grubości blach można to było opanować, tutaj większe problemy sprawiały blokujące się napędy, niemożność prawidłowego ustawienia gaźnika ( podobny do Webera) i zapłonu ( samorozregulowujący się)...

Norma spalania 13/100 km była praktycznie nie do osiągnięcia, z reguły było to 16-17/100, a jak gaźnik znów się rozpi...ył to było 27/100 :banghead: ...Auto po sprzedaniu ( bo śledziłem trochę jego historię), dostało napęd Diesla z Mercedesa, oraz dodatkowo porządną nagrzewnicę...nie wiem jak z napędami, bo się nie pytałem...

 

Generalnie to trzeba by o takie autka zapytać niejakiego Ropucha ( kiedyś Ducatistę- Ducati ST2 - ale miał bumc, i chyba rzucił motocykle) z Supraśla, bo tam u nich UAZ-ami jeżdżą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat cioteczny ma Gaza 69M na żółtych tablicach. Namawiam go od kilku lat, żeby do mnie nim przyjechał (mieszka koło Łomży) - bezskutecznie.

Wcale się nie dziwię :biggrin: Ja bym się bał odjechać dalej niż 50 km od domu :)

Długie trasy to nie jest żywioł tego samochodu.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej robocie miałem "Gazika" jako auto służbowe,wiec czuje trochę sentyment do tej ruskiej myśli technicznej.

Faktycznie pijak z niego pierwyj sort,skrzynia tak chodziła ze złodziej by nie odjechal,trza było mieć parę w lapie.

Normę zużycia paliwa trudno było ustalić,wiec nikt się nie czepiał jak spalił 30/100. :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej robocie miałem "Gazika" jako auto służbowe,wiec czuje trochę sentyment do tej ruskiej myśli technicznej.

Faktycznie pijak z niego pierwyj sort,skrzynia tak chodziła ze złodziej by nie odjechal,trza było mieć parę w lapie.

Normę zużycia paliwa trudno było ustalić,wiec nikt się nie czepiał jak spalił 30/100. :-D

Wiesz co, ten samochód mimo wszystko ma swój urok i mógłby cieszyć gdyby mieć taką perełkę w oryginale 100%. Tylko że wtedy traci użyteczność, bo na oryginalnych fotelach można sobie kości połamać...

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy miałem jakieś 10 lat to ojciec miał gaza 69m - z ostatnich lat produkcji - początek lat 70tych

przedni most już ze sprzęgiełkami jak w póżniejszym UAZie

pierwotnie z dolnozaworowym silnikiem, potem został wrzucony od gaz24 (wołga)

auto normalnie służyło jako auto na co dzień oraz (kilkukrotnie) uczestniczyło w RSMPST

ze zużyciem paliwa nie było dramatu - na drogach twardych starczało 15l/100km a w terenie nikt przecież za bardzo się zużyciem paliwa nie interesuje

i wbrew temu co pisze Ziggy - nie było strach tym wyjechać - pamiętam nawet wyjazd zimą w góry na wakacje - pojechał i wrócił bezproblemowo ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, ja nie twierdzę że te auta padały regularnie co 50 km. Po prostu ryzykowne były dalsze wyprawy, bo tamta technologia nie dawała nigdy gwarancji. Sąsiad swojego Ułaza na prawdę pieścił i sporo w niego inwestował, co pozwalało na codzienną jazdę i sporo frajdy, ale co tylko pojechał gdzieś dalej, to od razu coś się zesrało. :) Skrzynia stanęła na trójce jak nim jechał do domu zaraz po zakupie - zrobił generalny remont. Potem było kilka innych awarii i patrz cholera zawsze dalej niż 40 km od domu, a w promieniu 10 km jeździł nieraz pół roku bez żadnych problemów. Jak skrzynia znowu stanęła i jechał na trójce 50 km do domu, to nic już nie robił tylko sprzedał i kupił Honkera. Honker jeździł, tylko napęd wył jak syrena okrętowa więc kupił Jeepa, ten się sypał więc wymienił na Toyotę. Toyota jeździ do dziś i nic jej nie dolega.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata a marcin powiedział .........

 

to tak jak maluchy a ja zaczynam dochodzić do wniosku że to bardzo bezawaryjne auto :D maluch względem gaza nie jest jakiś sporo nowocześniejszy wręcz przeciwnie :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś zamiast GAZ-a zdecydował się na UAZ-a to mogę dać namiary na chłopaka z moich okolic, który od dobrych 10 lat tym jeździ po okolicznych żwirowniach, lasach itp., on tam będzie miał sporo do powiedzenia o tym aucie (model chyba 469) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tata a marcin powiedział .........

 

to tak jak maluchy a ja zaczynam dochodzić do wniosku że to bardzo bezawaryjne auto :D maluch względem gaza nie jest jakiś sporo nowocześniejszy wręcz przeciwnie :D

Ja maluchem jeździłem kilka lat i tylko raz na podwórko wjechał na sznurku. Nawet jak zgubiłem tylne koło, to naprawiłem to na miejscu nie brudząc rąk powyżej nadgarstków. :) Malucha wspominam bardzo dobrze.

 

Gdybyś zamiast GAZ-a zdecydował się na UAZ-a to mogę dać namiary na chłopaka z moich okolic, który od dobrych 10 lat tym jeździ po okolicznych żwirowniach, lasach itp., on tam będzie miał sporo do powiedzenia o tym aucie (model chyba 469) :D

Ale ja nie chcę nic kupować, tylko sprzedać rozrusznik. :wink:

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...