Skocz do zawartości

Cierpliwy motocyklista poszukiwany - Lublin


Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zrozumiec jak to dziala i moze najpierw ( zanim wyjedziesz na ulice ) pocwiczyc samo ruszanie na duzym parkingu.

Klamka sprzegla ma jakby 3 fazy swego pelnego ruchu :

- pierwsza to martwy ruch, sprzeglo calkowicie rozlacza silnik i skrzynie, mijasz go szybko do punktu gdy

- sprzeglo zaczyna "brac", tzn tarcze cierne sa na tyle blisko stalowych ze czesc ruchu z silnika jest przenoszone na skrzynie,

- nastepuje cakowite przeniesienie napedu na skrzynie a ty wyczuwasz ten ruch jak luz klamki sprzegla.

 

Tak naprawde interesuje cie tylko punkt drugi, moment kiedy sprzeglo zaczyna przenosic naped na skrzynie, bo wtedy trzeba troche podtrzymac gaz aby obroty nie spadly i motocykl nie stanal.

Mozna rowniez troche gazu dodac przez trwanie tej fazy, ale nie za duzo bo potem gwaltowne puszczenie klamki do konca wyrzuci motocykl do przodu.

Popros ojca aby wyczul dokladnie gdzie ten punkt jest i jesli jest za blisko calkowitego puszczenia klamki, postaral sie go przeniesc w faze srodkowa.

Pomysl z MrsMarthy jest rzeczywiscie dobry :).

Adam świetnie ci to opisał i radzę ci to dobrze przeanalizować. Samo zrozumienie działania sprzęgła też w pewnym stopniu może pomóc.

 

Właśnie jak puszczasz klamkę i natrafisz na ten punkt w którym motocykl zaczyna ruszać, przestań puszczać dalej tylko przytrzymaj na tzw. pół sprzęgle, daj się motocyklowi trochę rozpędzić, i dopiero puść klamkę całkiem. Jedź na parking i sobie poeksperymentuj z klamką na różne sposoby, w końcu zczaisz o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej gwoli ścisłości, ja nie zamierzam nikogo uczyć ani szkolić jak się jeździ, awaryjnie hamuje etc. Nie jestem zadnym instruktorem. Z tego co wyczytałam dziewczyna nie ogarnia sprzęgła przy starcie. Za to ja ogarniam ten element jazdy i zamierzam w tym pomóc. Wydaje mi się że jak dziewczyna chce potrafić jeździć to sama sobie to ogarnie w sensie jakieś PROFESJONALNE szkolenie. W Lublinie często jest organizowane szkolenie na torze ODTJ tylko dla kobiet, więc może akurat. Więc proszę bez podśmiechujek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak zaczynałem to najpierw szybkim ruchem manetki wrzucałem na obroty, gdy obroty schodziły puszczałem powoli sprzęgło, gdy czułem, że łapie to szybsze puszczenie sprzęgła i jednoczesne dodanie gazu.

Zawsze wychodziło wtedy płynnie. Może spróbuj?

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkolenia srenia...

 

kuźwa czy współczesne społeczeństwo nie potrafi się czegoś samo nauczyć ?

Ja miałem 17 lat to wujas mi pokazał czym się odpala kama3 , jak biegi idą ( jakby ktoś pytał 1 2 4

R 3 5 ) i wsiadłem i pojechałem na elewator 30 ton zboża zawiozłem i nie musiał mnie czak noris szkolić jak tym jeździć, ogarem też się sam uczyłem jeździć , ile razy mi zgasnął , na początku jak nim jeździłem na miasto to gasiłem go przed światłami i paliłem na zapych bo nie umiałem ruszać :D ale się nauczyłem...........w nodze sprzęgło jednak jakoś lepiej , szybciej załapałem ruszanie kamazem niż ogarem 200 ale da się trza tylko ćwiczyć a nie szukać magicznego sposobu jak to ogarnać w chwilkę.......

 

i ty skarbie dasz radę wierzę w ciebie :D a hajsiwo zaoszczędzone na kursie przeznacz na ciasto dla mnie to pojadę i nauczę ruszać

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Micho. Zrobiłeś literówkę w ostatnim słowie. i owszem rzuca się to w oczy każdemu, kto zna Cię choćby z wpisów w forum.

 

Młoda damo. Nauka ruszania z miejsca to fundament szkolenia w każdej dobrej szkole. Oczywiście można uczyć się samemu, tylko po co kiedy z kimś będzie 4 razy szybciej i nie wypracujesz sobie błędnych nawyków których trudno bedzie się pozbyć.

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech spiwor, kombinacja tylko dziewczyne skonfuduje.

A tu prosta sprawa - wyczucie sytuacji.

Kobiety do tego maja podobno lepsze wyczucie od nas :).

Mnie też nie miał kto nauczyć ale to było w pierwszym sprzęcie 120KM po Mz.

 

Pomagało ale jedno pewne, trudno się tego złego nawyku było oduczyć.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...