Skocz do zawartości

czy można zamulić motocykl?


Rekomendowane odpowiedzi

Coraz więcej czytam opinii, że np spokojna jazda na supersporcie może spowodować jego zamulenie. Forumowi specjaliści twierdzą, że w miejscu spalania zbierają się syfy i nagary, stąd rzeczone zamulenie. Dla mnie teoria wydaje się absurdalna. Co o tym sądzicie?

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy silnik spalinowy da się zamulić. Więc sporta też...

Pogugluj sobie frazę "italian tuning" :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym niezbyt zdrowe chyba jest dla układu korbowo tłokowego takie mulenie na niskich obrotach.

 

Panie dzida dzida dzida ogień i silnik będzie zdrowy! Oczywiście nie non stop na czerwonym polu.

Edytowane przez Songo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno optymalne dla silnika jest utrzymywanie obrotów pomiędzy maksymalnym momentem a maksymalna moca. Silniki sportów sa zdecydowanie bardziej wysokoobrotowe niż np. czopków, więc raczej jazda na niskich obrotach zdrowa dla nich nie jest. Tak mi się zdaje.

 

Pozdr.

F.

Edytowane przez filipr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przytoczę wadę motocykla - legendy i białego kruka wśród japońców, Hondy CBX 1000. Jazda na niskich obrotach = skrzywiony wał ;) Co prawda wał obsługiwał 6 garów ale to pokazuje, że niskie obroty dla silnika wysokoobrotowego nie są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie maksymalnym a znacznym przyrostem momentu i mocą maksymalną

zresztą czuć pod tyłkiem że obroty są za niskie i silnik prosi o redukcję

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z jazdą na rowerze, prosty przykład, z przodu mamy łańcuch na największej zębatce zaś z tyłu na najmniejszej, jedziemy z prędkością 7km/h i nagle chcemy szybko przyspieszyć, co robimy ? naciskami z bardzo dużą siłą na pedały, a rower ledwo się rozpędza, zaś siła wywierana na układ korbowy jest bardzo duża.. Ale jeśli jedziemy na takim samym przełożeniu już z prędkością 20km/h i chcemy podobnie przyspieszyć to sprawa wygląda zupełnie inaczej.. To samo tyczy się silników. Ciągła jazda na wysokich obrotach też nie służy.. Od czasu do czasu trzeba po prostu "przegnać" maszynę aby dobrze wszystko się rozgrzało i tym samym wypalił się nagar.

Edytowane przez Grzechuk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuć czuć, ale zwolennicy ekojazdy nic sobie z tego nie robia :)

 

Pozdr.

F.

 

 

Nie wiem czy taka jazda jest tak bardzo eko. Jak się przyspiesza z niskich obrotów zamiast zredukować to zużycie paliwa jest wbrew pozorom bardzo duże. Co najwyżej jazda z jednostajną prędkością na niskich obrotach pozwoli obniżyć spalanie.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym to polega ale znajomy kupil gsxrxrzeta 1000 k9 ;) od pierwszego właściciela który miał ten moto jako drugi, po jakiejs wsce!!! i jak zaczął nim latać to 300 udało mi sie osiągnąć dopiero po 10000 jazdy jak fabryka przewidziała. nie znam sie na zasadach zamulenia ale coś chyba jest na rzeczy.

poza tym ciśnienie oleju jest chyba skorelowane z obrotami. tzn na wolnych wcale nie jest takie zdrowe dla silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...