Skocz do zawartości

Transport motonga Multivanem


skowronp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

to nie chodzi czy wejdzie bo na siłę to pewnie wejdzie i do tico , chodzi o to żeby miec dojście żeby takie moto porządnie zamocować , mnie tego w moim aucie brakuje , czołgam się po nim robię takie balety że yeuop by wymiękł żeby jeden pas zaplątać .........

 

jakbyś woził śmiecia enduro za 1000 zł to w omegę kombi na kartofla wrzucasz( na boku, ja tak dt 80 przywiozłem tylko przednie koło odkręciłem i nawet klapa się zamknęła ) i jedziesz, a że masz droższe moto, to trzeba do niego stelarz , pasy i porządne mocowania.....siedzenia będziesz musiał wykręcać chyba że chcesz stelarz na przednie koło do siedzeń przykręcić to spoko :D więc będziesz się pier****l jak sasha grey z amatorem , wykręć siedzenia , połóż koc , zabezpiecz szyby żeby w razie W mieć je całe, stelarz zamocuj no ale twój hajs twoja sprawa........

 

Fakt moto nie jest warte 1.000 tylko pewnie 15.000, ale to nadal nie panigiale czy nowe R1 ... W dodatku to rzecz nabyta z określonym przeznaczeniem gdzie jest spore ryzyko szybkiej utraty wartości ;).

 

Plan był dokładnie taki by wykręcić tylny rząd (cały lub częściowo) lub przykręcić stelarz na przednie koło (do kupienia w larsonie choćby).

 

Z pakowaniem też nie demonizujmy - widziałem jak jedna osoba w 10 min to sama robi bez jakichś epickich wygibasów.

 

A nie prościej/ taniej wypożyczyć busa blaszaka te kilka razy w roku? Czasami uda się jechać z kimś, to koszty wypożyczenia dzieli się na 2 osoby. Busa można wypożyczyć już za jakieś 150-190 PLN/doba.

 

Pozdr.

F.

 

 

Tak jak pisałem nie tylko w $ rzecz (bo suma sumarum to max 2-3k różnicy w roku), głównie chodzi o czas z którym jest krótko u mnie i bardzo często do ostatniej chwili nie wiem czy pojade - zrozumie ten kto ma "nienormowany" czas pracy.

 

Szukanie ekipy wyjazdowych już przeżyłem i o ile nie jest to z 1 miesięcznym wyprzedzeniem kompletnie traci to sens i odbiera chęć uczestniczenia w organizacji takich wyjazdów.

 

 

I podsumowując moja próba przesiadki na multivana jest przemyślana, po prostu nie stać mnie by mieć wszystko (busa, przyczepke, 3 różne moto) więc decyduję się na kompromis dla mnie najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie wymiary ma dokładnie CBR, ale jak sprzedawałem DR-Z 400 to kupujący przyjechał VW Sharanem (pierwszy wypust). Nie dało rady normalnie tego zapakować na stojąco (za wysoki motocykl), dopiero na wpół leżąco po skosie wszedł, oparty na jakiejś gąbce - ale DR-Zeta ma akurat mało plastików więc można było położyć bez obaw. Kupujący później dzwonił, że motocykl dowiózł ale w Sharanie tylna szyba do wymiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz kogoś u kogo na podwyrku byś przyczepkę trzymał ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że od roku jeżdżę multivanem i często przewożę tam moto. Multivan (mam t4 2,4d) to świetne, bardzo wdzęczne auto, uwielbiam je i wiem, że sostanie ze mną bardzo długo. Kupiłem je jako woła roboczego na codzień i dom na kółkach na dalsze wyjazdy, czy imprezy i w tej roli sprawdza się doskonale, jednak do przewozu moto to słaby pomysł.

 

Samo załadowanie nie jest jakień super upierdliwe, co prawda ładuje tylko exc, ale i tak jest ciasno pod sufitem. Mam wyspawany stelaż na przednie koło mocowany zamiast fotela i załadowanie moto to kwestia 5 minut.

 

Jednak jest sprawa o której musisz pomyśleć - co zrobisz z kanapą i fotelami jak będziesz przewoził moto? Kanapa waży koło 40 kg, fotele po 15, sam demontaż wnętrza to z pół godziny roboty, a skoro nie masz gdzie trzymać przyczepki to gdzie postawisz kanapę? Kolejna sprawa to zwyczajnie żal mi tego samochodu jak wożę moto czy inne graty.

 

Sam przymierzam się do kupna przyczepki pod moto, bo na razie pożyczam, a na przyczepkę nową wydasz z 2,5k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie przeczytałeś całego tematu. Kolega chce minivana, gdzie kanapę się po prostu składa. Tytuł tematu jest trochę mylący.

Faktycznie tylko przeleciałem wzrokiem :blush: Jeszcze co do transportu autami z serii galaxy sharan alhambra - mam niemiłe doświadczenie wozić tym motocykle wygody to nie ma żadnej i rozwiązanie tylko awaryjne.

 

Podobno bardzo dobrze sprawdzają się pickupy, może warto rozważyć jakiegoś hiluxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym z vanów trzeba bedzie wyjąć fotele/kanapę zeby przewieźć moto sportowe. Wyjątkiem są modele które wymieniłem wcześniej. Mają system stow&go, pozwalający schować fotele w podłodze:

Na końcu są też podane wymiary przestrzeni ładunkowej (niest. w calach)

Edytowane przez type-r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Espace

 

Renault-Grand-Espace-3-0-dCi-Privil-ge-7

Właśnie miałem post edytować i dopisać, bo miałem przecież grand espace. Exc wchodziło po demontażu przedniego koła (wysokość przeszkadzała, ale jak dojeżdżałem sobie na tor to nawet pasami nie spinałem bo fajnie o fotele się zapierał. Do tego niski próg załadunku, więc dość łatwo wjechać sprzętem. W porównaniu do Sharana dużo więcej miejsca w środku i przestrzeń bagażowa bardziej"kwadratowa" więc ustawna i spore ładunki można wozik szafy itd. Auto bardzo fajne, wręcz luksusowe, szczególnie że miałem wersje v6 3.0 190KM :) Tylko stanowczo odradzam stare chrupki, bo strasznie przejechałem się na tym aucie, serwis tego auta to droga przez mękę, ale skoro celujesz w młodsze roczniki to może warto.

Edytowane przez żółf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko półśrodki, a prawda jest taka, że do wożenia motocykli trzeba mieć dedykowanego busa i tyle. Najlepiej coś pokroju Master, Jumper, Ducato itd. Nie trzeba robić żadnej rzeźby w środku, wystarczy zakupić jakieś stojaki, uzbroić pakę w podstawowe mocowania i wreszcie mamy z głowy długie i niewygodne pakowanie/rozpakowywanie, denerwującą ciasnotę itd. Taka fura bez problemu się sprzeda w razie czego.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...