Skocz do zawartości

Spokojna jazda , wpływ na sportowe silniki


V12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis mialem chwilke czasu i z ciekawosci sprawdzielm czy sa jakies roznice pomiedzy cb 600 z 2004 i cbr 600 F3 z 98.

No i jak sie okazuje, jest analogicznie jak w przypadku Fireblade, czyli układ smarowania jest dokladnie taki sam ---> pompa oleju, napedzajaca ja zebatka, wał korbowy i panewki w 100% identiko.

Wiec to chyba jednak mit, ze sporty szybciej padaja od spokojnej jazdy, a juz na pewno nie te, ktorych silniki znalazły zastosowanie w nakedach - w mojej ocenie jest dokladnie odwrotnie.

Nie wiem tylko jak jest w przypadku innych producentow, kiedys przy okazji zerkne.... a moze ktos inny juz to weryfikował i podzieli sie wiedzą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu kierowcy przydałoby się szkolenie z techniki jazdy. Mimo że przejazd jest dość wolny, wchodzenie np. w prawy łuk zaczynając od wewnętrznej strony zakrętu skutkuje wyrzuceniem na lewą stronę po jego zakończeniu. A powinno być odwrotnie -szeroko na wejściu i ścięcie do wewnętrznej. Przy redukcji przydałaby się lekka przegazówka -wtedy biegi schodziłyby bardziej "miękko"

...trochę nie na temat mi wyszło ;-)

Edytowane przez PiniuFF

--->Suzuki SV 650-->Yamaha FZ1s--Triumph Speed Triple 1050 --> Yamaha MT 09

http://www.trasser.pl/ aplikacja mobilna http://szkoleniemotocyklowe.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V12, po co próbujesz udowadniać swoje racje komukolwiek? Jeździj jak chcesz czy lubisz i tyle. A najlepiej sprzedaj tego fajera jak planujesz i kup coś w Vce to będziesz zadowolony ;)

Ja tylko dyskutuje

Ja lubię kręcić ale Polsce nie ma gdzie bo idioci i zwierzęta na drogach o nawierzchni nawet nie watro wspominać

Nawet jak miałem F3 też nie ma gdzie jej bezpiecznie odkręcić

Edytowane przez V12

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki typ jazdy ma negatywny wpływ???

 

 

ma i to duży ale lanserom nie da się tego wytłumaczyć, ten kierowca motocykla powinien wrócić do modelu CBR125 i uwawżać aby go nie sponiewierał na winklach :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię kręcić ale Polsce nie ma gdzie bo idioci i zwierzęta na drogach o nawierzchni nawet nie watro wspominać

Nawet jak miałem F3 też nie ma gdzie jej bezpiecznie odkręcić

 

 

W takim razie po co kupować ponad 100-konny motocykl, jak nie ma gdzie go wykorzystać?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takim razie po co kupować ponad 100-konny motocykl, jak nie ma gdzie go wykorzystać?

 

 

 

W takim razie po co kupować ponad 100-konny motocykl, jak nie ma gdzie go wykorzystać?

 

 

Dla lansu

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki typ jazdy ma negatywny wpływ???

 

Óczy sie chop , no co ... :D Wkońcu pierwsze moto :D

 

Pieca to może nie zarżnie ale zmieniacz i skrzynię bardzo prędko .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takim razie po co kupować ponad 100-konny motocykl, jak nie ma gdzie go wykorzystać?

A po co ludzie kupują Ferrari i jeźdzą po ulicach ??

 

Pomijając technikę jazdy i zmianę biegów na filmie

Na ktorym biegu powinna odbywać się jazda z taka prędkością ?? Na 2 ??

pozdr

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba masz fabryczny komin co? Piękna kultura pracy silnika. Od kilku sezonów jeżdżę Suzuki, i takie melodie już nie dla mnie:(

Silnikowi nie ma prawa się nic stać,

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co ludzie kupują Ferrari i jeźdzą po ulicach ??

 

Pomijając technikę jazdy i zmianę biegów na filmie

Na ktorym biegu powinna odbywać się jazda z taka prędkością ?? Na 2 ??

pozdr

Dla tego przypadku to 2 , na jedynce mógły sie wyebać albo nadwyręzyć nadgarstki od szarpania.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...