Skocz do zawartości

Zdjęcia z naszych podróży, wypadów, wypraw motocyklowych.


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

U nas wtedy (2010 rok) były upały a tam + 7stC no i tradycyjnie całodzienne ulewy. Natomist w drodze powrotnej czyli widno całą dobę 1000 km to była norma dzienna. http://picasaweb.google.com/marekrajsz/2010Norwegia?authkey=Gv1sRgCKvatevo5_eViQE#5497775163345983074

P1010602.JPG

Edytowane przez _Monter_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Buber, że więcej dróżek zwiedziłeś w moich okolicach.

A wiesz że nie za bardzo? Bo po tym jak mi stelaż do skrzynek odpadł na dziurach to się trochę zraziłem. Mam o wiele więcej z łódki, i o wiele lepiej znam Mazury po jeziorach. No tak wyszło ;)

 

majkel, a gdzieś to tak pana offficera przyłapał? :) A to drugie zdjęcie to mi wygląd jak po czeskiej stronie.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że nie za bardzo? Bo po tym jak mi stelaż do skrzynek odpadł na dziurach to się trochę zraziłem. Mam o wiele więcej z łódki, i o wiele lepiej znam Mazury po jeziorach. No tak wyszło ;)

 

majkel, a gdzieś to tak pana offficera przyłapał? :) A to drugie zdjęcie to mi wygląd jak po czeskiej stronie.....

Owszem, zdarzają się dziurawe...może nawet i jest ich trochę ale jednak żeby dojechać do wielu ciekawych miejsc trzeba się przemęczyć.

Są też ładne trasy i niedziurawe.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pokrzywy wygladaja jak maryśka :biggrin:

 

 

W takim razie fota tematyczna ze zdecydowanie krótszej podróży, bo z domu do garażu, a po drodze...:

 

 

2j2f11v.jpg

 

 

Mazury są cudne...piszę to ja...chłop z mazur.

 

Ano. Motocyklowo byliśmy kilkakrotnie po sąsiedzku, baza wypadowa. Nie wątpię, że miejscowość jest Tobie znana ;):

 

 

2pq17cx.jpg

 

Muszę Tobie powiedzieć, że z Giżyckiem związane są miłe wspomnienia nie tyle turystyczno-wypoczynkowe, co "pomocowe". Dobrych parę lat temu, chyba w 2005, przed samym wjazdem do Giżycka poszła w cholerę linka od sprzęgła w mężowej XJ-ocie. Za parę dni mieli dojechać do nas znajomi z Torunia i nową dowieźć. W tym czasie dostępny byłby tylko mój ówczesny GS. Jak się okazało, jeden z tych znajomych z Torunia miał kolegę w Giżycku (wspólna pasja - paralotnie i tym podobne klimaty, motocykle też), który zadeklarował się, że dorobi tymczasową - wystarczyło kupić w sklepie linkę od jakiegoś "demoluda", wykorzystać starą zerwaną i długość była odpowiednia. Wytrzymałość też. Nie pamiętam imienia gościa, ale pozdrawiam :D.

Edytowane przez Grass

nie

 

M.G.S. - jesteśmy otwarci jak inkunabuł w gablocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, moja hondzia przez 2 sezony jeździła z linką od sprzęgła od emzetki chyba.. :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W takim razie fota tematyczna ze zdecydowanie krótszej podróży, bo z domu do garażu, a po drodze...:

 

 

2j2f11v.jpg

 

 

 

Ano. Motocyklowo byliśmy kilkakrotnie po sąsiedzku, baza wypadowa. Nie wątpię, że miejscowość jest Tobie znana ;):

 

 

2pq17cx.jpg

 

Muszę Tobie powiedzieć, że z Giżyckiem związane są miłe wspomnienia nie tyle turystyczno-wypoczynkowe, co "pomocowe". Dobrych parę lat temu, chyba w 2005, przed samym wjazdem do Giżycka poszła w cholerę linka od sprzęgła w mężowej XJ-ocie. Za parę dni mieli dojechać do nas znajomi z Torunia i nową dowieźć. W tym czasie dostępny byłby tylko mój ówczesny GS. Jak się okazało, jeden z tych znajomych z Torunia miał kolegę w Giżycku (wspólna pasja - paralotnie i tym podobne klimaty, motocykle też), który zadeklarował się, że dorobi tymczasową - wystarczyło kupić w sklepie linkę od jakiegoś "demoluda", wykorzystać starą zerwaną i długość była odpowiednia. Wytrzymałość też. Nie pamiętam imienia gościa, ale pozdrawiam :D.

 

Przytuły często odwiedzane przelotem podczas niedzielnych pętli.

W Giżycku dużo uprzejmych ludzików-motocyklisatów jest, takie wychowanie :biggrin:

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber nagana - czemu nie napisałeś, że prowadzi tamtędy asfalt na którym można poprzycierać ponóżki? :)

Szybciej bym się tam udał :)

 

Jechałem od drugiej strony:

bikepics-2569358-800.jpg

 

Ten tunel jest zajebisty - jak jeszcze dookoła ścieka po nim woda... Bajka...

Jak jakiś wjazd do jaskini mroczej czy coś...

(szkoda, że tego na zdjęciu nie widać)

 

 

MarekR zazdroszczę Ci. Ładnie tam.

 

Ta dziwna naczepa od tira to służy do tego, że u dołu ma takie szyny i wjeżdża od tyłu do niej duży stojak, w Polsce najczęciej wozi się tym bardzo duże tafle szkła do firm produkujących szyby okienne.

Jak będziesz widzieć naczępę opisaną np. pilkington to jest to samo tylko oni mają od góry zabudowane tak, żeby nie widać było towaru.

 

W Danii na takich odkrytych widziałem jak wozili płyty betonowe.

kovo_stojan_v.jpg

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest pojazd do odwożenia osłabionych piwem gości. Miasto Bath.

hs27hy.jpg

Zdjęcie się nie liczy bo jazda motorem nie była typu "door to door", tylko przy pomocy samochodu.

Takiego, przystosowanego do długich podróży, zbudowanego własnoręcznie od podstaw

4lnmuf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neno, ładna ta Norwegia, ale nie bądź taki skromny ;). Lepiej napisz, gdzie jeszcze nie byłeś, chyba mniej miejsca to zajmie niż lista, gdzie pojechałeś :D.

Przesadzasz.

Kupę miejsc czeka by je odwiedzić, poznać, opisac i pokazać innym.

Odkryć ? Nie, chyba już nie ma takich miejsc na Ziemi dostępnych dla zwykłego człowieka.

 

 

 

Neno a skąd jest to ostatnie zdjęcie??? cudne jest ;)

 

Wszystkie pochodzą z Norwegii. Niestety są z przed kilku lat i nie pamietam w jakich miejscach zostały zrobione. Na pewno na północy, pewnie nawet tej dalekiej. W wolnej chwili coś dorzuce.

Jesli podobają się Wam te zdjęcia to zapraszam pod link w podpisie ;)

Edytowane przez Neno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, w Norwegii można ładne zdjęcia CZASEM zrobić jak akurat tego dnia nie pada.... co się rzadko zdarza... :P

O, na dole mży, na górze słonko... i jak tu żyć panie premierze?

 

 

A tu niespodzianka - misio mi wylazł :)

 

 

na takiej drodze.. nie w Norwegii...

 

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...