Skocz do zawartości

Zdjęcia z naszych podróży, wypadów, wypraw motocyklowych.


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzieś na Słowacji, miedzy Bieszczadami a Tatrami:

bikepics-2536561-800.jpg

 

Dobre, bo polskie :) :

08062013446.jpg

 

I odemnie zdjęcie Bałtyku jak mi prom na Bornholm uciekł:) :

(jadąc tam po drodze na mniej uczęszczanej drodze o 3 rano zabrakło mi paliwa, pchałem moto przez kilka km, i to większość drogi pod górkę do cywilizacji, wkońcu dopchałem do stacji benzynowej a tu okazało się, że czynna od jakiejś porannej godziny, tak więc usiadłem na krawężnku, głowę oparłem o dystrybutor i zasnąłem. Pracownicy byli tacy mili, że mnie nie obudzili, zaspałem i prom mi uciekł :) )

bikepics-776125-800.jpg

Edytowane przez spiwor

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbiliższa okolica :)

trudno mówic o wycieczkach nawet.

 

96327044087438597259.jpg

 

54553465448882102674.jpg

 

69524690337914487574.jpg

Trochę dalsze właściwie. Moja ulubiona nadmorska droga na wyspę Portland. Ta ruinka na górce to kościółek popadający w ruinę (chyba Marii Panny)

A na samej wyspie czaderskie więzienie z jednymi drzwiami. Tzn. tylko wejście bo reszta wykuta w skale. Nikt nie zwiał z tego miejsca a niebo skazańcy widzieli tylko w pochmurne i deszczowe dni kiedy gonili do kamieniołomu na wyspie.

Fajnie, co?

Oczywiście teraz tam nikt już nie siedzi.

 

31642124507542901703.jpg

Tamchatka :)

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I odemnie zdjęcie Bałtyku jak mi prom na Bornholm uciekł :) :

(jadąc tam po drodze na mniej uczęszczanej drodze o 3 rano zabrakło mi paliwa, pchałem moto przez kilka km, i to większość drogi pod górkę do cywilizacji, wkońcu dopchałem do stacji benzynowej a tu okazało się, że czynna od jakiejś porannej godziny, tak więc usiadłem na krawężnku, głowę oparłem o dystrybutor i zasnąłem. Pracownicy byli tacy mili, że mnie nie obudzili, zaspałem i prom mi uciekł :) )

 

 

O kurde ja dopiero co wróciłam z Bornholmu piękna wyspa :D

Podobno "Kiedy Bóg skończył stwarzanie Skandynawii, zostało mu trochę z wszystkich pięknych rzeczy Północy. Wrzucił je do Bałtyku i tu powstał Bornholm"

 

spiwor dotarłeś tam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja :)

 

94287237564252629206.jpg

powietrze ma zapach inny niż wszędzie

 

21481293797567828681.jpg

niebo jest nisko a na słońce można patrzeć bezkarnie

 

04950396296611332934.jpg

od rybaka na przystani można kupić rybę. Pod warunkiem że nie idzie się zbyt wcześnie

 

23998544050257955206.jpg

poza tym wiadomo że pogoda tutaj jest najlepsza z możliwych chociaż dookoła jest conajmniej słonecznie

 

 

Oh, to be in England
Now that April 's there,
And whoever wakes in England
Sees, some morning, unaware,
That the lowest boughs and the brushwood sheaf
Round the elm-tree bole are in tiny leaf,
While the chaffinch sings on the orchard bough
In England- now!

And after April, when May follows,
And the whitethroat builds, and all the swallows!
Hark, where my blossom'd pear-tree in the hedge
Leans to the field and scatters on the clover
Blossoms and dewdrops- at the bent spray's edge-
That 's the wise thrush; he sings each song twice over,
Lest you should think he never could recapture
The first fine careless rapture!
And though the fields look rough with hoary dew,
All will be gay when noontide wakes anew
The buttercups, the little children's dower
Far brighter than this gaudy melon-flower!

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza kadrowaniem najczęściej nic nie robię. Bardzo lubię fotografować w czasie przełomów świetlnych :) tak to sobie nazywam. Tz. świt albo wieczór na kilkusekundowych czasach i naświetlaniem minimalnym. Tak na styk.

Czy aby na pewno ?

Nie bawisz siew w podbijanie kolorow, ostrosc zdjec i nasycenia ???

Bo cos mi sie zdaje ze troche w kompie je obrabiasz :biggrin:

 

edit: dlaczego nie moge zalaczyc zadnej fotki ????

"Możesz korzystać z Wysyłanie plików nie jest dozwolone dostępnego limitu miejsca na załączniki (maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to 32 MB)"

 

 

Edytowane przez majkelpl

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest limit ileśtam zdjęć na topic i jest wykorzystany. możesz wkleić fotki z innych stron www podając linki do nich.

 

A zdjęcia Tamki są wszystkie edytowane w Photoshopie - tylko że dzisiaj to żadne halo. To tak jakby kiedyś pytać "czy wywołałeś zdjęcia czy tylko je zrobiłeś?" Bez korekty w Photoshopie nie ma obecnie zdjęcia. Sztuczka w tym by robić to z gustem.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdjęcia Tamki są wszystkie edytowane w Photoshopie - tylko że dzisiaj to żadne halo. To tak jakby kiedyś pytać "czy wywołałeś zdjęcia czy tylko je zrobiłeś?" Bez korekty w Photoshopie nie ma obecnie zdjęcia. Sztuczka w tym by robić to z gustem.

No ja w ogole w fotoszpie nic nie robie. Zdjecie to zdjecie a sztuke zostawiam na wystawy i wernisaże.. No chyba ze ktos wlasnie traktuje fotke jako sztuka i nie ma to byc odtworzenie jakiegos widoku tylko wizja fotografa, to wtedy tak, spoko.

Mam setki zdjec z roznych czesci Anglii, klify, jeziora, zamki ale nie beda wzbudzały takiego zachwytu jak Tamki. Notabene one nie oddaja tego co fotografowala tylko to sa jej juz prywatne wizje i wyobrazenie piekna obrazu. Czyli ci co sie zachwycaja nie zachwycaja sie pieknem krajobrazu i nie widza tej Anglii w rzeczywisty sposob tylko widza wyobrazenie Tamki i jej prywatny swiat koloru, swiatla, cienia i zabawe z obrazkiem.

Nie przecze ze sa brzydkie, sa naprawde bardzo łądne, ale ..... to tak jak modelki w super makijazu i widziane potem bez :icon_mrgreen:

 

 

No ale fotki chcialbym z kompa wkleic a nie ze strony www i rzeczywiscie ten limit mi blokuje :sad:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego masz różne rodzaje fotografii. Ty lubisz (najwyraźniej) fotografię dokumentalną, Tamka pejzażową. Ja też wolę pejzażową :P

Zresztą, z powodu limitów techniki zdjęcie bez edycji NIGDY nie odda tego co widziały ludzkei oczy. Kwestia konstrukcji, np ludzkei oko zupełnie inaczej widzi kontrasty oświetleniowe niż aparat....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego masz różne rodzaje fotografii. Ty lubisz (najwyraźniej) fotografię dokumentalną, Tamka pejzażową. Ja też wolę pejzażową :P

Powiedziałbym raczej .... naturalna.

Tamka bawi sie kompem i kolorami i to juz nie jest to co jakby sie pojechalo w tamto miejsce i nie znajdziesz tego/takiego widoku bo go zwyczajnie nie ma i nie bedzie.

Ale kazdy robi to co lubi i spoko. Zdjecia sa rzeczywiscie piekne ale trzeba brac poprawke ze to wizja widoku a nie oddanie konkretnego obrazu.

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię ci majki, że różnica pomiędzy filmem/czipem a okiem jest bardzo duża. Stąd żadne zdjęcie nie odda tego jak ty widziałeś. Dodaj do tego daltonistów i okularników i już widać że każdy zobaczy obraz trochę inaczej...

 

Ja wiem o co Ci chodzi, sam miałem taki okres, ale od kiedy zacząłem sam obrabiać zdjęcia (najpierw analogowe, na maszynie, potem cyfrowe) to się przekonałem że nie ma porównania pomiędzy tym co ty widzisz a co aparat. To jest bardzo widoczne podczas wschodów/zachodów słońca. Oko zawsze widzi to.... pełniej jakoś i obróbka pomaga przywrócić ten obraz.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...