Skocz do zawartości

Volvo V70 vs Audi A6


bonhart88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zapominaj o passacie B5 FL. Ogromne, rodzinne combi, a jak trafisz wersję HIGHLINE, to nie powinno Ci niczego brakować.

Ładna felga i masz fajne wozidło. Tylko polecam patrzeć na te z przebiegami od 3 w górę ale z historią serwisową.

 

Mam świadomość, że V70 już zakupione, ale jeszcze słowo o Passacie B5 w kombi.

Ogromne, rodzinne i do bólu nudne auto.

No, ale ma jeszcze bardzo ważną zaletę, może służyć jako karawan, na cmentarzu nie wzbudzi sensacji.

Na ulicy zresztą też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i Passat jest trochę nudny, ale taki właśnie ma być. Do bólu poprawny i rodzinny. Dający całą masę przestrzeni i wygody.

Chociaż na drodze trudno się nudzić mając 320Nm pod dupą :wink: A na ładnej feldze nadal zacnie się prezentuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V70 to solidny sprzęt, ale wg mnie raczej dla "statecznego" obywatela po 40stce ;)

A6 C5 ma fajniejszą stylistykę, ze nie wspomnę o e39, którymi jazda to cos pięknego, 0 nudy, tez cos muszę kupic cos podobnego bo wsadzili mi gpsa do słuzbówki i nie mam czym pojechac do biedronki w sobotę, heh 2,5r lata bez własnego auta a tu zonk :D

 

mi jeszcze podoba się bardzo galant kombi w wersji avance, które wygląda zacnie a kosztuje tyle co jakis wymęczony goły pasek

 

tyle ze ja wolałbym dużą benzynę w lpg lub bez (bo i tak na weekendy tylko), kumpel zajmuje się dieslami i jak czasami naprawi komus takiego klekota to ta dieslowska oszczędnosc bokiem wychodzi

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V70 to solidny sprzęt, ale wg mnie raczej dla "statecznego" obywatela po 40stce ;)

A6 C5 ma fajniejszą stylistykę, ze nie wspomnę o e39, którymi jazda to cos pięknego, 0 nudy, tez cos muszę kupic cos podobnego bo wsadzili mi gpsa do słuzbówki i nie mam czym pojechac do biedronki w sobotę, heh 2,5r lata bez własnego auta a tu zonk :D

 

mi jeszcze podoba się bardzo galant kombi w wersji avance, które wygląda zacnie a kosztuje tyle co jakis wymęczony goły pasek

 

tyle ze ja wolałbym dużą benzynę w lpg lub bez (bo i tak na weekendy tylko), kumpel zajmuje się dieslami i jak czasami naprawi komus takiego klekota to ta dieslowska oszczędnosc bokiem wychodzi

 

Może i racja z V70 odnośnie stylistyki, ale jeśli chodzi o jazdę to D5 (185KM) naprawdę nieźle daje radę.

Odnośnie GPS - nie masz możliwości rozliczania z firmą kilometrów przejechanych prywatnie?

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja CI powiem tak:

masz do wydania ok 20 000pln

 

zastanów się nad Laguną II po lifcie w 2005roku.

za ok 20 000 dostaniesz rocznik 2006-2007 z super wyposażeniem, jedynie co to możesz zastanowić się nad wersją silnika, diesel czy benzyna.

ja mam Lagunkę II 1.8 PB + LPG i nie mogę na nia złego słowa powiedzieć, ( ja mam przed liftem) te wersję poliftowe mają już usuniętę bolączki wieku niemowlęcego.

jeśli chodzi o silnik to 2.0 16V + GAZ i tanio jeździsz, wewentualnie 2.0 Turbo + gaz i masz 170KM i w miarę tanią jazdę.

Diesle są dobre ale 90% jest z przekręconym licznikiem i lada moment będzie : puk puk , kto tam? Panewka :)

 

osobiście jeżeli miałbym kupić 12 letnie audi a6 za 20k pln to wolał bym 5 letnią Lagune,

 

 

a gadanie że zawieszenie trzeba wymieniać raz do roku można sobie włożyć między buty,

w jednym z czaspism było porównanie i remont w zawieszenia w ASO w Lagunie jest 2,5x tańszy niż np w Passacie B6 lub Vectrze C :)

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://otomoto.pl/volvo-v70-d5-C27518451.html

jeszcze raz przypominam że to nie dla mnie ten samochód, tylko dla dobrego kolegi a ja chciałem zabawić się w doradzacza-wybieracza,

jednak zanim przeczesałem temat to samochód już kupiony.

 

Dla mnie V70 jest naprawdę ładnym i stonowanym samochodem, dużo ładniejszym niż A6 C5 i E39 także gusta i guściki.

Teraz jeżdżę volvo 850 i jest to katastrofa, mega awaryjny, paliwożerny itd, ale porównywanie samochodu za 4 i za 20 tyś nie ma żadnego sensu.

Jestem ciekawy jak to auto będzie się zachowywać bo w przyszłości chętnie bym taki kupił - jakoś ciągnie mnie do tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim osobiście zdaniem to nie ma co liczyć, ze ktoś rozwiąże za nas problem/dylemat co kupić.. Opinia każdego będzie subiektywna i nie zawsze zgodna ze stanem rzeczywistym.

Dla mnie osobiście silnik 1,9 TDi VAG jest nudny jak flaki z olejem i nie ma czym jechać - jedyna jego zaleta to faktycznie bezawaryjna jazda. Palić wcale mało nie pali chyba, że ktoś obchodzi się z gazem jak z jajkiem (opinia nie wyssana z palca bo mam w domu A3 130PS, dopóki jeździ nim moja kobieta pali 6-6,2l, kiedy ja zaczynam jeździ zaczyna palić 8 i więcej - i nie wściekam się jakoś strasznie)

Szwagier ma A6 z silinikiem 2,5TDi (chyba z roku 2004), zawirusował ją ponad 2 lata temu na +/-200 kucy i jedynymi jego problemami z tym samochodem to są tankowania ON i wymiany olejów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi A6 C5 2.5 TDI 180 km.

 

Silnik ten ma nienajlepsza slawe jesli chodzi o trwalosc, odwdziecza sie natomiast kultura pracy, osiagami i spalaniem.

Wnetrze w wersji Avant (taka posiadam) jest bardzo przestronne, pomimo moich 2 metrow wzrostu prawie, mozna za mna wygodnie usiasc, co w wiekszosci samochodow jest awykonalne :) Bagaznik z powodu napedu nie jest mega duzy, jednak da sie zaladowac po dach wiec dla 4 osobowej rodzinki wystarczy.

 

Czesto porownuje wspomniane Audi do BMW 7 w wersji e38, ktore niedawno mialem. Moge smialo stwierdzic, ze jakosc BMW jest lepsza.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Audi A6 C5 2.5 TDI 180 km.

 

Silnik ten ma nienajlepsza slawe jesli chodzi o trwalosc, odwdziecza sie natomiast kultura pracy, osiagami i spalaniem.

Wnetrze w wersji Avant (taka posiadam) jest bardzo przestronne, pomimo moich 2 metrow wzrostu prawie, mozna za mna wygodnie usiasc, co w wiekszosci samochodow jest awykonalne :) Bagaznik z powodu napedu nie jest mega duzy, jednak da sie zaladowac po dach wiec dla 4 osobowej rodzinki wystarczy.

 

Czesto porownuje wspomniane Audi do BMW 7 w wersji e38, ktore niedawno mialem. Moge smialo stwierdzic, ze jakosc BMW jest lepsza.

 

Pozdrawiam

Januszm

Tyle że "siódekma" to klasa wyżej niż A6 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda lecz i tak A6 jest juz samochodem wyzszej sredniej klasy, a to bardzo zobowiazuje do jakosci wykonania.

BMW 5 E39 ma taka sama jakosc wykonania w srodku jak E38.

Mi ostatnio w Audi wysiadla szyba po stronie kierowcy, odsunalem ale zasunac juz nie moglem.

Rozebralem i co widze, kolko pasowe, na ktore nawijaja sie linki stalowe jest wykonane z tworzywa sztucznego, to tworzywo jest slabej jakosci, poniewaz rowki na linki wytarly sie. Takiego przypadku to nawet w 30 letnim Renault nie mialem. Plastiki w tych Audi wycieraja sie jak w chinskich zabawkach, co jest skandalem nie przystajacym do marki premium. Ale ogolnie samochodzik fajny.

 

Pozdrawiam

Januszm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda lecz i tak A6 jest juz samochodem wyzszej sredniej klasy, a to bardzo zobowiazuje do jakosci wykonania.

BMW 5 E39 ma taka sama jakosc wykonania w srodku jak E38.

Mi ostatnio w Audi wysiadla szyba po stronie kierowcy, odsunalem ale zasunac juz nie moglem.

Rozebralem i co widze, kolko pasowe, na ktore nawijaja sie linki stalowe jest wykonane z tworzywa sztucznego, to tworzywo jest slabej jakosci, poniewaz rowki na linki wytarly sie. Takiego przypadku to nawet w 30 letnim Renault nie mialem. Plastiki w tych Audi wycieraja sie jak w chinskich zabawkach, co jest skandalem nie przystajacym do marki premium. Ale ogolnie samochodzik fajny.

 

Pozdrawiam

Januszm

Audi to taki lepsiejszy VW, ale do BMW im baaardzo daleko. Z jakością i solidnością wykonania z jaką spotkałeś się w BMW, w żadnej innej marce podobnej klasy jej nie spotkasz. Ta jakość utrzymywana jest do dzisiaj deklasując konkurencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi to taki lepsiejszy VW, ale do BMW im baaardzo daleko. Z jakością i solidnością wykonania z jaką spotkałeś się w BMW, w żadnej innej marce podobnej klasy jej nie spotkasz. Ta jakość utrzymywana jest do dzisiaj deklasując konkurencję.

 

podpisuje sie obydwiema nogami i "ręcyma " :) - Stare volvo do 2000 byly naprawde trwale , pozniej to juz taki lepszy ford ( bo ford ma od dawna volvo).

Franzuza mialem i mam , to moj 3 francuz i ostatni ...stare zabojady ok lepsze niz vw czy ople , ale te nowe to masakra ..czujnik czujnika czujnikiem pogania a czujnik jest od tego aby sie popsul i kosztowal kilka stow :). , plastiki w srodku tez okrutne ...Ojciec ma e39 lift w 2.5d - swietne auto , swietnie wykonane , jazda nim to czysta poezja .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też potwierdzę, że jakość wnętrza bmw jest lepsza niż audi. Teraz mam a6 c4 z 94r i w środku słychać jak cała deska pracuje, coś skrzypi i trzeszczy. Przed audi miałem e34 z 92r i tam w środku panowała totalna cisza i czuć było, że jest wszystko idealnie spasowane. Odwrotnie jest jednak z korozją nadwozia i wytrzymałością zawieszenia tu audi ma sporą przewagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...