Skocz do zawartości

Luzy zaworowe ok, a dalej słychac metaliczne stukanie z pokrywy zaworów.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To łupanie pod koniec filmu to panewka . Niech sobie autor reszte dośpiewa .

 

XJ-ty dziwnie brzmią , ale to jest orkiestra ;) .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Łupanie pod koniec filmu to mi sie wydaje że koszyk, bo z prawej strony. Jak sie odkreci korek wlewu oleju to jescze gorzej.

a mi się wydaje, że zamiast zgadywać czy kręcić drugi odcinek tego serialu to wypada spuścić olej i opisać co w nim znalazłeś :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdyby to była panewka to chyba by się zapalało smarowanie bo jak tak panewka wali to ciśnienie oleju będzie słabsze a to zazwyczaj lampka sygnalizuje ja bym bardziej stawiał na luz na sworzniu tłoka,i wszystkie objawy i te z opisu i te z filmiku mi pod to podchodzą, stuki w górnej części silnika jakby z głowicy i tylko po wkręceniu silnika na obroty,ewentualnie lecz mało prawdopodobne wyrobiony wałek rozrządu druga opcja ma jeden plus nie trzeba ściągać czapki żeby to stwierdzić, miałem podobny przypadek w xl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że raczej do naprawy ale jeśli ktoś wychodzi z założenia że takich rzeczy się nie naprawia to albo jest nie poważny albo ma dużo kasy, nie jest to aż tak skomplikowana naprawa jak się wydaje i przy odrobinie talentu i wiedzy z zakresu mechaniki można sobie z tym poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że raczej do naprawy ale jeśli ktoś wychodzi z założenia że takich rzeczy się nie naprawia to albo jest nie poważny albo ma dużo kasy, nie jest to aż tak skomplikowana naprawa jak się wydaje i przy odrobinie talentu i wiedzy z zakresu mechaniki można sobie z tym poradzić.

Talent potrzebny jest w "Tańcu z gwiazdami" a wiedzy o konstrukcji tych silników jeszcze Ci sporo brakuje :banghead: .

Zanim napiszesz ponownie zrób kilka silników tego typu i pochwal się ich przebiegami.

Przyjmij do wiadomości, że do tego typu silników producent nie przewiduje nad wymiarowych panewek.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze gdyby to była panewka to chyba by się zapalało smarowanie bo jak tak panewka wali to ciśnienie oleju będzie słabsze a to zazwyczaj lampka sygnalizuje ja bym bardziej stawiał na luz na sworzniu tłoka,i wszystkie objawy i te z opisu i te z filmiku mi pod to podchodzą, stuki w górnej części silnika jakby z głowicy i tylko po wkręceniu silnika na obroty,ewentualnie lecz mało prawdopodobne wyrobiony wałek rozrządu druga opcja ma jeden plus nie trzeba ściągać czapki żeby to stwierdzić, miałem podobny przypadek w xl

Jak juz cisnienie oleju tak spada to panewką możesz się ogolić. To jest wstęp lub czyjaś robota z panewkami do samochodu które właśnie zaczęły odchodzić w niepamięć .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 95% obstawiam na wałek rozrządu . W tulejce zrobił się nadmierny luz wałek wpada w wibracje i zaczyna "łomotac". Najcześciej dzwięk słyszany z lewej strony ponieważ tam wałek jest w samej tulejce bez zabepieczenia .

Edytowane przez Rodzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...