Skocz do zawartości

shoei Neotec, Multitec lub Shubertch C3


Rekomendowane odpowiedzi

To co w Cabergu było plusem jest moim zdaniem minusem w C3. Tutaj wentylacja jest jak dla mnie zdecydowanie za słaba. Niby głowa się nie poci i jest komfort zachowany, ale jednak w mojej opinii przepływ powietrza jest zbyt słaby. Może to zasługa tego, że kanały są poprowadzone jakoś inaczej i powietrze rozpływa się bardziej równomiernie, ale w porównaniu do tego co miałem to czuję jakiś niedosyt. Całą resztę zachwytów nad C3 mogę potwierdzić.

 

To jest to co pisalem wczesniej. Gosc w sklepie mowil, ze Schubert ma zle poprowadzona wentylacje - niektore wloty sa poblokowane, poprzez zle ich rozplanowanie. Ale to nie moja opinia, tylko sprzedawcy. W Neotecu wieje, niczym huragan i wentylacja jest zarabista.

 

Ja zrobilem juz okolo 200km w Neotecu. Wczesniej mialem Caberga 505 Chrono, ktory kosztowal 550zł. Zrobilem w nim okolo 30 tysiecy kilometrow przez 4 lata.

 

Jak sie ma jeden do drugiego? W Cabergu nie bylo czegos takiego jak wentylacja. Jedyny kanal wentylacyjny byl na wysokosci ust, a drugi standardowo nad czolem. Nie wiem czy byl on fabrycznie zatkany czy co, ale nigdy nie czulem stamtad zadnego powiewu powietrza. Gdy zalozylem wiec Shoeia po raz pierwszy i rozpedzilem sie do 50km/h i cos zaczelo mi wiac po wlosach to myslalem, ze mam dziure w kasku! Dopiero po chwili zrozumialem, ze w tym kasku sa jakies kanaliki ktorymi pedzi powietrze! Niesamowite! 30 tysiecy km w tym wiele w upalne dni i w dluzszych trasach i dopiero teraz odkrywam, ze glowa moze miec wentylacje i tak sie nie pocic!

 

Pierwszej jazdy i doznanej wtedy ciszy to chyba nie zapomnę ;)

 

Dokladnie! Nie zapomne pierwszego momentu jak ruszylem i prawie nie slyszalem swojego wydechu. Roznica w glosnosci z zewnatrz jest kolosalna. Jest tu jeden minus: dzis jechalem z plecaczkiem i nie moglem uslyszec co do mnie mowi, a wczesniej bez problemu slyszalem :cool:

 

Caberg po 30 tysiach w srodku byl caly jakis taki wytarty. Przymierzylem go dzis z nowu i w porownaniu do Shoeia caly lata na glowie - mysle ze lata tak na boki (przy potrzasaniu) ze jest tak jakby troche za duzy i nie chronilby juz prawie w ogole przy wypadku.

 

Teraz juz wiem za co zaplacilem te okolo 2 tysiace. Jest to gra warta swieczki, i czy zdecydujecie sie na Schuberta czy na Shoeia, jezdzac wczesniej w kaskach za okolo 500-800zl to poczujecie jakbyscie przesiedli sie z malucha do mercedesa - kosmiczny skok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz wiem za co zaplacilem te okolo 2 tysiace. Jest to gra warta swieczki, i czy zdecydujecie sie na Schuberta czy na Shoeia, jezdzac wczesniej w kaskach za okolo 500-800zl to poczujecie jakbyscie przesiedli sie z malucha do mercedesa - kosmiczny skok!

 

I wszystko byloby super gdyby nie to ze wszystkie testy jakie widzialem poza rozplywaniem sie nad zaletami kaskow typu notec i c3 drobnym drukiem informuja niejako (jakby informacja byla bez znaczenia) ze kaski te maja jedne z najslabszych wynikow w kategorii "tlumienie uderzeń" czyli w sumie NAJWAZNIEJSZYM parametrze... (tak naprawde z trudem spelniaja normy ktore i tak sa slabe - a taki caberg je 2 krotnie przekracza bez problemu - np. w testach z MOTOCYKLA [jak wiecie to przedruk MOTTORAD]) sami NIEMCY przyznaja ze C3 pod tym wzgledem jest do poprawy) - litosci jesli Niemcy ktorzy zwykle sa tendencyjni i zawsze zachwalaja co swoje teraz pisza taka opinie to jest cos na rzeczy...

 

NIe zebym nie chcial miec takiego kasku ale dla mnie to jakas glupota ze robiac garnek tak drogi nie potrafia zrobic go jednoczesnie bezpieczniejszym niz te za 500...

 

I nie piszcie prosze ze testy sa niewiarygodne bo to nie jedyne testy w ktorych drogie garnki wypadaja slabo w ochronie glowy... W sharpie tez c3 i np multitec wypadaja bez rewelacji w porownaniu z innymi... Czytalem tez inne testy Wlochów ale juz nie moge ich znaleźć...

 

Owszem te kaski wygrywaja testy - jasne - ale jesli sie wczytamy to wyglada na to ze nie pod wzegledem bezpieczenstwa...

 

Owszem pod wzgledem komfortu, porecznosci, wygody (co tez poczesci wplywa na bezpieczenstwo) sa super ale jak juz jebniesz glowa w drzewo to wyglada na to ze lepiej miec kask np. taki ls2 za 3 stówy..

Edytowane przez Malenstfo

----------------

pzdr

Mariusz

HONDA CBF600 N/A '10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się składa, że jebn.łem w ls2 (w asfalt) a także w nolanie n102 (trochę mocniej)

no i ls2 wygląda tak, jak gdyby mu się nic nie stało, natomiast z nolana raczej gruz

tyle, że po dzwonie w ls2 2 tygle boli mnie głowa a po dzwonie w nolanie nie było takich skutków :biggrin:

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Neotec może być nieznacznie poprawionty w stosunku do Schubertha, ale nie sa to takie różnice za które warto było by doplacać prawie 300 zł

No i Schubert lepiej mi leży na głowie jest bardziej kompaktowy

 

1950 zł za Schubertha C3 to dobra cena ?, czy szukać dalej ?

Wy za ile kupowaliście swoje Schuberthy ?

 

Pytam bo z zakupem nie śpiesz my mi się aż tak i bardziej zależy mi zeby znaleźć ten kask w jak najlepszej cenie niz na czasie,

z drugiej strony to pod koniec lipca wyjeźdzam na 3'y tygodniową wyprawe motocyklem i fajnie było by mieć do tego czasu kask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, a to nie jest tak, że ten Nolan po prostu skuteczniej zadziałał, tzn przejął większą energię uderzenia, "oszczędzając" Ci niejako bólu głowy? Można chyba wysnuć analogię do stref zgniotu w pojeździe, mają przejąć jak najwięcej uderzenia oszczędzając wnętrze...

Dla mnie Twój przykład stanowi dowód na wyższość Nolana.

pzdr

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przecież w takim kontekście napisałem posta :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem Neotec może być nieznacznie poprawionty w stosunku do Schubertha, ale nie sa to takie różnice za które warto było by doplacać prawie 300 zł

 

Ja kupilem Neoteca za dokladnie 2099zł + 20zł przesyłka na allegro. Jest to wyprzedaz salonu Yamaha Pawelec i ta oferta wciaz jest aktualna. Uwazam ze 1950zl za Schuberta przy obecnym kursie euro to jak najbardziej dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, a to nie jest tak, że ten Nolan po prostu skuteczniej zadziałał, tzn przejął większą energię uderzenia, "oszczędzając" Ci niejako bólu głowy? Można chyba wysnuć analogię do stref zgniotu w pojeździe, mają przejąć jak najwięcej uderzenia oszczędzając wnętrze...

Dla mnie Twój przykład stanowi dowód na wyższość Nolana.

pzdr

 

Dokladnie tak jest - wiecie uderzenie uderzeniu nie równe - ale faktycznie w przypadku kasku pękniecie może świadczyć o pochłonięciu dużej energii... Tylko z drugiej strony jak odróżnić pękniecie które "zadziałało" od rozpadającego sie garnka poprostu. Ciezka sprawa jest z tymi kaskami. Z jednej strony jednak coś "lepszego" musi kosztować wiecej a z drugiej strony nie chcialbym sie dac wydmuchac działowi marketingu danego producenta :) Chcialbym tak naprawde spotkać sie gdzies posrodku kupic kask bezpieczny i wygodny... Oczywiscie za rozsadna kase... Co wchodzi w gre ? Na innych forach np zachwalaja N104 ze niby wygodne jak notec i nie gorsze jakosciowo a sporo tansze jednak.. Czuje sie wybór będzie ciężki...

----------------

pzdr

Mariusz

HONDA CBF600 N/A '10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem już na 100% zdecydowany na Schubertha bo cena była ok i doszedłęm do wniosku że nie opłaca mi się dopłacać 200-300 zł do NEOTEC.

I nawet znalazłem sklep internetowy który zaproponował mi dobrą cenę na Schibertha C3 i juz miałem przelewać kasę.

Ale pojawiła mi się możność kupienia Shoei NEOTEC w moim rozmiarze (tylko że w kolorze który mi się zupełnie nie podoba bo jest biały) za cenę 1900 zł,używanego przez dziewczynę tylko 3 miesiące w stanie prawie jak nowy, na 5'cioletniej gwarancji.

 

Teraz mam dylemat bo mogę mieć C3 w kolorze jaki chce, albo w tej samej kasie SHOEI NEOTEC lekko używany w kolorze który mi nie pasuje,

bo moto mam bordowo czarne, ciuchy buty rękawice czarne, a kask był by biały :/

Mój dylemat dotyczy też serwisu kasku bo sporo czytałem o kaskach i przeczytałem gdzieś że kask co roku powinno się je serwisować. Tzn przemyć pinlocka żeby silikon nie wysechł, i nie popękał, przeczyścić wloty powietrza i kanaliki wentylacyjne, wyprać wnętrze kasku, nasmarować mechanizmy od szczęki.

Ponoć taka pełna usługa u dilera Schubertha kosztuje około 100 zł, a SHOEI ponoć prowadzi takie akcje serwisowe za darmo.

 

Co tu teraz wybrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinlocka należy czyścić ale jak najrzadziej (nie dotyczy to tylko shoei'a) i wyłącznie ciepłą wodą bez preparatów oraz bez wycierania. Dobrze jest go też wyjąć na zimę z kasku i przechowywać "na płasko". Wyściółkę też trzeba wyprać jak jest taka potrzeba, a nie konkretnie co roku - chyba oczywiste :). Smarowanie i regulacja mechanizmów to element gratisowego serwisu, ale też możesz go wykonać rzadziej lub częściej.

 

Ważna sprawa: obydwa kaski przymierz. Kupowanie w necie w ciemno to pomyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

 

Ważna sprawa: obydwa kaski przymierz. Kupowanie w necie w ciemno to pomyłka.

chodzi Ci o to że kupowanie ogólnie kasku w necie to pomyłka

Wiesz bo oba kaski mierzyłem w sklepie, ale chce zamówić je w internecie bo wychodzi mi prawie 3 stówki taniej ?

Edytowane przez Pawet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...