Skocz do zawartości

shoei Neotec, Multitec lub Shubertch C3


Rekomendowane odpowiedzi

Na papierze wszystko jest mozliwe a w praktyce rozczarowanie.Trzeba jednego i drugiego wziac na probna jazde i obadac jak sie sprawoja

potoczy po np.2 godz. w jednym kawalku a pozniej mozna cos powiedziec.Zaufanie do testow ? :wink: Zaufanie to jest luxus na ktory mnie niestac,

kontrola to podstawa ktora zaoszczedzi kupe kasy i nerwow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałem o tym w kontekście niewielkiej liczby opinii na temat Neoteca - pewnie że lepiej sprawdzić :). Samego testu też jeszcze nie przeczytałem w całości, tylko rzuciłem okiem. Ciekawe, co takiego się stało że niemiecki kask nie wygrał niemieckiego testu :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Louisie nie widzialem Neoteca albo ja juz nie dowidze :huh:. Ostatnia mozna kazdy garnek wziac na calodzienny test bez zobowiazan Jak sie pokaze wezme go na przejaszczke :wink: sam jestem ciekawy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było mierzyć tylko L. Jak tak mierzysz dwa rozmiary, to rozpieszczasz się komfortem zbyt dużego rozmiaru i potem każdy sobie może ubzdurać, że dobry rozmiar jest za ciasny. Przecież jak zmierzysz głowę, to masz jeden wynik, więc po co dwa kaski wsadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1)

Ja mierzyłem tego SHOEI'a i rozmiar S wydał mi się ciut przy luźny na głowie, a XS znowu strasznie cisnął szczególnie z tyłu głowy.

I po chwili jak go zdiąłem miałem uczucie ulgi.Czy jak wybiorę XS to po kilkunastu godzinach męczarni te gąbki się dopasują że będzie ok ?

 

2)

Kolega powiedział mi żebym się nie wygłupiał i nie kupował kasku w takiej wysokiej kasie jak Schuberth C3 czy SHOEI NEOTEK i

zaproponował mi Uvex Boss 525 (mimo że to nie jest szczękowiec i zdaje się nie ma blendy).

Ponoć Uvex Bos 525 jest cichy, i wcale nie ustępuje jakością i komfortem, a przy tym jest sporo tańszy. Czy ktoś może coś więcej na ten temat powiedzieć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Kask musi siedzieć ciasno (jednolicie) na czaszce, a mocno ciasno w policzkach - cała filozofia. Jak uciska punktowo w czachę to poszukaj innego modelu, chociaż to i tak się rozbije (albo możesz delikatnie dopchnąć np. łyżeczką te newralgiczne miejsca). W shoei masz jeszcze możliwość zmiany policzków na ciaśniejsze, ale to nie zawsze pomaga.

 

2) Nie ma kasków cichych, a już na pewno nie ten model uvexa. Nie dokupisz już do niego szyby i żadnego innego elementu, nie będzie już kasków motocyklowych Uvexa (pozostają przy innych dyscyplinach, stąd Małysz jeździ w uvexie tak jak wcześniej skakał ;)). Weź do ręki wszystkie trzy kaski, zaproponuj to samo koledze i powiedz żeby sam się nie wygłupiał ;).

Edytowane przez Arcer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przymiarkach w sklepie Jednak wybrałem Schubertha C3 :rolleyes:.

Ktoś może wie gdzie teraz można go kupić w najkorzystniejszej cenie ?

Po kalkulacji w losie Euro->PLN wyszło mi 1880zł + koszty wysyłki.

A w Polsce są może miejsca gdzie można kupić ten kask w podobnej cenie ?

 

Zauważyłem że te ceny tego modelu zależą od rozmiaru, i od malowania skorupy, i czasami różnią się nawet o dobrych parę stówek.

Dla tego powiem odrazu że chodzi mi o rozmiar XS męski Czarny połysk, w cenie 1880zł lub zbliżonej, może ktoś wie gdzie trafić taki kask ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie.

 

Mogę kupić od reki w sklepie Tego Schubertha C3, co przymierzałem za 2030 zł.

Zkolei inny sklep oferuje mi ten sam kask za 180zł taniej, ale muszę czekać prawie trzy tygodnie :sad: .

 

Fajna pogoda jest i fajnie by było polatać już w nowym kasku (mimo że stary jeszcze jakoś zipie), szczególnie ze szykuje się majówka.

Tak mnie korci żeby kupić drożej ote 180 zł ale mieć odrazu mimo że z kasą się nie przelewa. A Wy jak radzicie czekać, czy kupować teraz ale drożej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym przypadku wybór też padł na C3, chociaż moja druga połówka wolała integrala od szczękowca. Przymierzaliśmy różne kaski w rozmiarze xxs :)

C3 mimo, że szczękowy okazał się najbardziej wygodny.

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba było mierzyć tylko L. Jak tak mierzysz dwa rozmiary, to rozpieszczasz się komfortem zbyt dużego rozmiaru i potem każdy sobie może ubzdurać, że dobry rozmiar jest za ciasny. Przecież jak zmierzysz głowę, to masz jeden wynik, więc po co dwa kaski wsadzać?

 

 

 

Dobra ,to moze tak :po zalozeniu kasku L i opuszczeniu szczeki , chodzeniu po sklepie okolo (15 min) zaczelo piekielnie uciskac boki i tyl glowy, a w XL bylo mniej wiecej OK tylko z przodu glowy pomiedzy czolem a kaskiem (wysciolka) bylo za duzo miejsca,ja dobrze wiem ze kask ma siedziec ciasno na glowie ,ale nie moze uwierac.W C3 nie ma tego zjawiska uwierania gdzie kolwiek , siedzi jednolicie ciasno na glowie.

a tak w nawiasie ten post moglbys sie darowca ,nie jestem zadnym rozpieszczonym amatorem ktory od miesiac ma pierwszego moplika i jest w poszukiwaniu pierwszego garnka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...